Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 14:58 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 14:58

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 540/2014 pentru completarea art.41 din Legea nr.119/1996 cu privire la actele de stare civilă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:300 141 89 - 11 12 13 20 - 14
- voturi pentru (DA):300 141 89 - 11 12 13 20 - 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PNL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cernea Remus-Florinel - DA
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chiriță Dumitru PSD DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel ALDE DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Liliana ND DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
55. Ciuhodaru Tudor PSD DA
56. Ciurariu Florin PNL DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Codîrlă Liviu PSD DA
59. Comșa Cornel-George ND DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
61. Costin Gheorghe PNL DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
72. Dascălu Constantin PNL DA
73. Deaconu Mihai ND DA
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
76. Dima Toader PSD DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Doboș Anton PNL DA
79. Dobre Victor Paul PNL DA
80. Dobrinescu Traian PNL DA
81. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
82. Dolineaschi Andrei PSD DA
83. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
84. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Maria - DA
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
90. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
91. Dumbrăvanu Paul PNL DA
92. Dumitru Georgică ALDE DA
93. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
94. Dușa Mircea PSD DA
95. Emacu Gheorghe PSD DA
96. Enache Marian PSD DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
100. Firczak Gheorghe Minoritati DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Florea Daniel PSD DA
103. Fonta Nuțu PSD DA
104. Frăticiu Gheorghe PSD DA
105. Galan Constantin ALDE DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Geantă Florian Daniel PSD DA
109. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
110. Gheorghe Florin PSD DA
111. Gheorghe Tinel PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
114. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
115. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
116. Grama Horia PSD DA
117. Grecea Maria PNL DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
120. Guran Virgil PNL DA
121. Gurzău Adrian - DA
122. Gust Băloșin Florentin - DA
123. Harbuz Liviu PSD DA
124. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
125. Holban Titi PSD DA
126. Hulea Ioan PSD DA
127. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
128. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
129. Iane Daniel PNL DA
130. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Ignat Miron Minoritati DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Ionescu George PNL DA
136. Iordache Florin PSD DA
137. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
138. Iriza Scarlat - DA
139. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
140. Itu Cornel PSD DA
141. Kelemen Hunor UDMR DA
142. Kereskényi Gábor UDMR DA
143. Khraibani Camelia PSD DA
144. Korodi Attila UDMR DA
145. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
146. Longher Ghervazen Minoritati DA
147. Lubanovici Mircea PNL DA
148. Lupu Mihai PNL DA
149. Man Mircea PNL DA
150. Manda Iulian Claudiu PSD DA
151. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
152. Manolache Marius PSD DA
153. Marcoci Vlad PSD DA
154. Marian Ion Cristinel ND DA
155. Marica Petru-Sorin PSD DA
156. Marin Gheorghe PSD DA
157. Marin Laura PSD DA
158. Martin Eduard-Stelian PSD DA
159. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
160. Máté András-Levente UDMR DA
161. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
162. Mihai Aurelian PNL DA
163. Mihăilă Ioan PSD DA
164. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
165. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
166. Mincă Liliana PSD DA
167. Mircovici Niculae Minoritati DA
168. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
169. Mitrea Manuela PSD DA
170. Mîrza Gavril PSD DA
171. Mocanu Adrian PSD DA
172. Mocioalcă Ion PSD DA
173. Mocioi Niculina PNL DA
174. Moldovan Ioan ALDE DA
175. Molnar Zsolt UDMR DA
176. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
177. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
178. Movilă Petru - DA
179. Munteanu Ioan PSD DA
180. Nassar Rodica PSD DA
181. Neacșu Marian PSD DA
182. Necula Cosmin PSD DA
183. Negruț Clement - DA
184. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
185. Nichita Cristina PSD DA
186. Nicoară Romeo Florin PNL DA
187. Nicolae Alexandri PNL DA
188. Nicolae Florian PNL DA
189. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
190. Niculae Aurel PSD DA
191. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
192. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
193. Nistor Laurențiu PSD DA
194. Nistor Marioara PSD DA
195. Niță Constantin PSD DA
196. Niță Emil PSD DA
197. Nosa Iuliu PSD DA
198. Oajdea Daniel Vasile ND DA
199. Oltean Ioan PNL DA
200. Orban Ludovic PNL DA
201. Oros Nechita-Adrian PNL DA
202. Palașcă Viorel ALDE DA
203. Palăr Ionel PNL DA
204. Pambuccian Varujan Minoritati DA
205. Pană Adriana-Doina PSD DA
206. Paul Maria-Andreea PNL DA
207. Pârgaru Ion PSD DA
208. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
209. Peia Ninel PSD DA
210. Petrea Dorin Silviu PSD DA
211. Petrescu Petre - DA
212. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
213. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
214. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
215. Popa Octavian-Marius PNL DA
216. Popa Radu Mihai ND DA
217. Popescu Dan-Cristian PNL DA
218. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
219. Popescu Florin Aurelian - DA
220. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
221. Potor Călin PSD DA
222. Preda Cezar-Florin PNL DA
223. Pușcaș Iacob PSD DA
224. Răducanu Ion PSD DA
225. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
226. Rădulescu Constantin PSD DA
227. Rădulescu Romeo - DA
228. Rățoi Neculai PSD DA
229. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
230. Reuer Elena-Ramona PNL DA
231. Rizea Cristian PSD DA
232. Roman Cristian-Constantin PNL DA
233. Roman Gheorghe PNL DA
234. Roman Victor PSD DA
235. Roșca Lucreția PSD DA
236. Roșca Mircea PNL DA
237. Rotaru Răzvan ND DA
238. Sava Andrei-Valentin PSD DA
239. Săpunaru Nini PNL DA
240. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
241. Scarlat George PNL DA
242. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
243. Secară Florin Mihail PNL DA
244. Sefer Cristian-George PSD DA
245. Seres Dénes UDMR DA
246. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
247. Simedru Dan Coriolan PNL DA
248. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
249. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
250. Solomon Adrian PSD DA
251. Stan Ioan PSD DA
252. Stan Ion PSD DA
253. Stancu Ionel Minoritati DA
254. Stativă Irinel Ioan PSD DA
255. Stănescu Alexandru PSD DA
256. Stoica Mihaela - DA
257. Stragea Sorin Constantin PSD DA
258. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
259. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
260. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
261. Surdu Raluca PNL DA
262. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
263. Szabó Ödön UDMR DA
264. Șimon Gheorghe PSD DA
265. Șoptică Costel PNL DA
266. Șova Lucian PSD DA
267. Ștefan Viorel PSD DA
268. Tabugan Ion PSD DA
269. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
270. Tararache Mihai PNL DA
271. Tămâian Ioan PNL DA
272. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
273. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
274. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
275. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
276. Tiuch Cătălin PSD DA
277. Toader Mircea-Nicu PNL DA
278. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
279. Tomac Eugen - DA
280. Tudorache Daniel PSD DA
281. Tudorie Violeta PSD DA
282. Tudose Mihai PSD DA
283. Turcan Raluca PNL DA
284. Tușa Adriana Diana PNL DA
285. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
286. Udrea Elena Gabriela - DA
287. Uricec Eugen Constantin PSD DA
288. Ursărescu Dorinel ALDE DA
289. Vainer Aurel Minoritati DA
290. Varga Lucia-Ana PNL DA
291. Vasilică Radu Costin PSD DA
292. Vladu Iulian PNL DA
293. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
294. Vreme Valerian PSD DA
295. Vulpescu Ioan PSD DA
296. Weber Mihai PSD DA
297. Zaharcu Neviser PSD DA
298. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
299. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
300. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 23:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro