Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 14:59 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 14:59

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 712/2015 privind votul prin corespondență, precum și modificarea și completarea unor acte normative în domeniul electoral
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:303 141 91 - 11 13 13 20 - 14
- voturi pentru (DA):257 138 90 - 6 - 13 3 - 7
- voturi împotrivă (NU):30 1 - - - 13 - 15 - 1
- abțineri:12 1 - - 4 - - 1 - 6
- nu au votat:4 1 1 - 1 - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
9. Antal István UDMR NU
10. Anton Marin PSD DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE NU
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Bîrsășteanu Florică PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
29. Boghicevici Claudia PNL DA
30. Bónis István UDMR NU
31. Borbély László UDMR NU
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL -
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE NU
40. Canacheu Costică PNL DA
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
44. Cernea Remus-Florinel - NU
45. Chebac Eugen PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chiriță Dumitru PSD DA
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Chițoiu Daniel ALDE NU
51. Cioată Cezar ALDE DA
52. Ciobanu Liliana ND DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
57. Ciuhodaru Tudor PSD DA
58. Ciurariu Florin PNL DA
59. Cocei Erland PNL DA
60. Codîrlă Liviu PSD DA
61. Comșa Cornel-George ND DA
62. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
63. Costin Gheorghe PNL DA
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Crăciunescu Grigore PNL DA
67. Cristea Aurelia PSD DA
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL DA
70. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Daea Petre PSD DA
74. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
75. Dascălu Constantin PNL DA
76. Deaconu Mihai ND Abținere
77. Delureanu Virgil PSD DA
78. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
79. Dima Toader PSD DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Doboș Anton PNL DA
82. Dobre Victor Paul PNL DA
83. Dobrinescu Traian PNL DA
84. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
85. Dolineaschi Andrei PSD DA
86. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
87. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
88. Dragomir Gheorghe PNL DA
89. Dragomir Maria - Abținere
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
94. Dumbrăvanu Paul PNL DA
95. Dumitru Georgică ALDE -
96. Dușa Mircea PSD DA
97. Emacu Gheorghe PSD DA
98. Enache Marian PSD DA
99. Eparu Ion PSD DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR NU
101. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
102. Firczak Gheorghe Minoritati DA
103. Florea Damian ALDE NU
104. Florea Daniel PSD DA
105. Fonta Nuțu PSD DA
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin ALDE NU
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Geantă Florian Daniel PSD DA
111. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
112. Gheorghe Florin PSD DA
113. Gheorghe Tinel PNL DA
114. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
115. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
116. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
117. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria PNL DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Guran Virgil PNL DA
122. Gurzău Adrian - DA
123. Gust Băloșin Florentin - Abținere
124. Harbuz Liviu PSD DA
125. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
126. Holban Titi PSD DA
127. Hulea Ioan PSD DA
128. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
129. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
130. Iane Daniel PNL DA
131. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Ignat Miron Minoritati DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ionescu George PNL DA
136. Iordache Florin PSD DA
137. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
138. Iriza Scarlat - DA
139. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
140. Itu Cornel PSD DA
141. Kelemen Hunor UDMR NU
142. Kereskényi Gábor UDMR NU
143. Khraibani Camelia PSD DA
144. Korodi Attila UDMR NU
145. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
146. Longher Ghervazen Minoritati DA
147. Lubanovici Mircea PNL DA
148. Lupu Mihai PNL DA
149. Manda Iulian Claudiu PSD DA
150. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
151. Manolache Marius PSD DA
152. Marcoci Vlad PSD DA
153. Marcu Viorica PNL DA
154. Marian Ion Cristinel ND DA
155. Marica Petru-Sorin PSD DA
156. Marin Gheorghe PSD DA
157. Marin Laura PSD DA
158. Martin Eduard-Stelian PSD DA
159. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
160. Máté András-Levente UDMR NU
161. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
162. Mihai Aurelian PNL DA
163. Mihăilă Ioan PSD DA
164. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
165. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
166. Mincă Liliana PSD DA
167. Mircovici Niculae Minoritati DA
168. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
169. Mitrea Manuela PSD DA
170. Mîrza Gavril PSD DA
171. Mocanu Adrian PSD DA
172. Mocioalcă Ion PSD DA
173. Mocioi Niculina PNL DA
174. Moldovan Ioan ALDE NU
175. Molnar Zsolt UDMR NU
176. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
177. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
178. Movilă Petru - DA
179. Munteanu Ioan PSD DA
180. Nassar Rodica PSD DA
181. Neacșu Marian PSD DA
182. Necula Cosmin PSD DA
183. Negruț Clement - DA
184. Negruț Cornelia ALDE NU
185. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
186. Nichita Cristina PSD DA
187. Nicoară Romeo Florin PNL DA
188. Nicolae Alexandri PNL DA
189. Nicolae Florian PNL DA
190. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
191. Niculae Aurel PSD DA
192. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
193. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
194. Nistor Laurențiu PSD DA
195. Nistor Marioara PSD DA
196. Niță Constantin PSD DA
197. Niță Emil PSD DA
198. Nosa Iuliu PSD DA
199. Oajdea Daniel Vasile ND -
200. Oltean Ioan PNL DA
201. Orban Ludovic PNL DA
202. Oros Nechita-Adrian PNL DA
203. Palașcă Viorel ALDE NU
204. Palăr Ionel PNL DA
205. Pambuccian Varujan Minoritati DA
206. Pană Adriana-Doina PSD DA
207. Paul Maria-Andreea PNL DA
208. Pârgaru Ion PSD NU
209. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
210. Peia Ninel PSD DA
211. Petrea Dorin Silviu PSD DA
212. Petrescu Petre - Abținere
213. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
214. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
215. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
216. Popa Octavian-Marius PNL DA
217. Popa Radu Mihai ND Abținere
218. Popescu Dan-Cristian PNL DA
219. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
220. Popescu Florin Aurelian - Abținere
221. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
222. Potor Călin PSD DA
223. Preda Cezar-Florin PNL DA
224. Pușcaș Iacob PSD -
225. Răducanu Ion PSD DA
226. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
227. Rădulescu Constantin PSD DA
228. Rădulescu Romeo - Abținere
229. Rățoi Neculai PSD DA
230. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
231. Reuer Elena-Ramona PNL DA
232. Rizea Cristian PSD DA
233. Roman Cristian-Constantin PNL DA
234. Roman Gheorghe PNL DA
235. Roman Victor PSD DA
236. Roșca Lucreția PSD DA
237. Roșca Mircea PNL DA
238. Rotaru Răzvan ND DA
239. Sava Andrei-Valentin PSD DA
240. Săpunaru Nini PNL DA
241. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
242. Scarlat George PNL DA
243. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
244. Secară Florin Mihail PNL DA
245. Sefer Cristian-George PSD DA
246. Seres Dénes UDMR NU
247. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
248. Simedru Dan Coriolan PNL DA
249. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
250. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
251. Solomon Adrian PSD DA
252. Stan Ioan PSD DA
253. Stan Ion PSD DA
254. Stancu Ionel Minoritati DA
255. Stativă Irinel Ioan PSD DA
256. Stănescu Alexandru PSD DA
257. Stoica Mihaela - DA
258. Stragea Sorin Constantin PSD DA
259. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
260. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
261. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
262. Surdu Raluca PNL DA
263. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
264. Szabó Ödön UDMR NU
265. Șimon Gheorghe PSD DA
266. Șoptică Costel PNL DA
267. Șova Lucian PSD DA
268. Ștefan Viorel PSD DA
269. Tabugan Ion PSD DA
270. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
271. Tararache Mihai PNL DA
272. Tămâian Ioan PNL DA
273. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
274. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
275. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
276. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
277. Tiuch Cătălin PSD DA
278. Toader Mircea-Nicu PNL DA
279. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
280. Tomac Eugen - DA
281. Tudorache Daniel PSD DA
282. Tudorie Violeta PSD DA
283. Tudose Mihai PSD DA
284. Turcan Raluca PNL DA
285. Tușa Adriana Diana PNL DA
286. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
287. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
288. Udrea Elena Gabriela - DA
289. Uricec Eugen Constantin PSD DA
290. Ursărescu Dorinel ALDE NU
291. Vainer Aurel Minoritati DA
292. Varga Lucia-Ana PNL DA
293. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
294. Vladu Iulian PNL DA
295. Vlase Petru Gabriel PSD DA
296. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
297. Vreme Valerian PSD DA
298. Vulpescu Ioan PSD DA
299. Weber Mihai PSD DA
300. Zaharcu Neviser PSD DA
301. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
302. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
303. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 23:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro