Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 15:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 15:11

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 599/2015 pentru completarea art.63 din Legea nr.1/2011 a educației naționale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:268 132 78 - 8 11 12 16 - 11
- voturi pentru (DA):263 131 78 - 8 10 11 14 - 11
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1 - -
- abțineri:2 1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:2 - - - - 1 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin PSD DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR -
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Canacheu Costică PNL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Cernea Remus-Florinel - DA
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chiriță Dumitru PSD DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Chițoiu Daniel ALDE DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Liliana ND DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu PSD DA
57. Comșa Cornel-George ND DA
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
59. Costin Gheorghe PNL DA
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Crăciunescu Grigore PNL DA
63. Cristea Aurelia PSD DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cristian Horia PNL DA
66. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
70. Dascălu Constantin PNL DA
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
73. Dima Toader PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Doboș Anton PNL DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Dolineaschi Andrei PSD DA
80. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
81. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Maria - DA
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
88. Dumbrăvanu Paul PNL DA
89. Dumitru Georgică ALDE DA
90. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
91. Dușa Mircea PSD DA
92. Emacu Gheorghe PSD DA
93. Eparu Ion PSD DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Firczak Gheorghe Minoritati DA
96. Florea Damian ALDE DA
97. Florea Daniel PSD DA
98. Fonta Nuțu PSD DA
99. Frăticiu Gheorghe PSD DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
103. Gheorghe Florin PSD Abținere
104. Gheorghe Tinel PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
107. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
108. Grama Horia PSD DA
109. Grecea Maria PNL DA
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Guran Virgil PNL DA
112. Gust Băloșin Florentin - DA
113. Harbuz Liviu PSD DA
114. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
115. Holban Titi PSD DA
116. Hulea Ioan PSD DA
117. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
118. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
119. Iane Daniel PNL DA
120. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
121. Ignat Miron Minoritati DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ionescu Aurelian ALDE -
124. Ionescu George PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
127. Iriza Scarlat - DA
128. Itu Cornel PSD DA
129. Kereskényi Gábor UDMR DA
130. Khraibani Camelia PSD DA
131. Korodi Attila UDMR DA
132. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
133. Longher Ghervazen Minoritati DA
134. Lubanovici Mircea PNL DA
135. Lupu Mihai PNL DA
136. Manda Iulian Claudiu PSD DA
137. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
138. Manolache Marius PSD DA
139. Marcoci Vlad PSD DA
140. Marcu Viorica PNL DA
141. Marian Ion Cristinel ND DA
142. Marica Petru-Sorin PSD DA
143. Marin Gheorghe PSD DA
144. Marin Laura PSD DA
145. Martin Eduard-Stelian PSD DA
146. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
147. Máté András-Levente UDMR DA
148. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
149. Mihai Aurelian PNL DA
150. Mihăilă Ioan PSD DA
151. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
152. Militaru Lucian PNL DA
153. Mincă Liliana PSD DA
154. Mircovici Niculae Minoritati DA
155. Mitrea Manuela PSD DA
156. Mîrza Gavril PSD DA
157. Mocanu Adrian PSD DA
158. Mocioalcă Ion PSD DA
159. Mocioi Niculina PNL DA
160. Moldovan Ioan ALDE NU
161. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
162. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
163. Movilă Petru - DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Neacșu Marian PSD DA
167. Necula Cosmin PSD DA
168. Negruț Clement - DA
169. Nichita Cristina PSD DA
170. Nicoară Romeo Florin PNL DA
171. Nicolae Alexandri PNL DA
172. Nicolae Florian PNL DA
173. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
174. Niculae Aurel PSD DA
175. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
176. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Nistor Marioara PSD DA
179. Niță Constantin PSD DA
180. Niță Emil PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Oajdea Daniel Vasile ND DA
183. Oltean Ioan PNL DA
184. Orban Ludovic PNL DA
185. Palașcă Viorel ALDE DA
186. Palăr Ionel PNL DA
187. Pambuccian Varujan Minoritati DA
188. Pană Adriana-Doina PSD DA
189. Paul Maria-Andreea PNL DA
190. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
191. Petrea Dorin Silviu PSD DA
192. Petrescu Petre - DA
193. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
194. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
195. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
196. Popescu Dan-Cristian PNL DA
197. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
198. Popescu Florin Aurelian - DA
199. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
200. Potor Călin PSD DA
201. Pușcaș Iacob PSD DA
202. Răducanu Ion PSD DA
203. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
204. Rădulescu Constantin PSD DA
205. Rățoi Neculai PSD DA
206. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
207. Reuer Elena-Ramona PNL DA
208. Rizea Cristian PSD DA
209. Roman Gheorghe PNL DA
210. Roman Victor PSD DA
211. Roșca Lucreția PSD DA
212. Roșca Mircea PNL DA
213. Rotaru Răzvan ND DA
214. Sava Andrei-Valentin PSD DA
215. Săpunaru Nini PNL DA
216. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
217. Scarlat George PNL DA
218. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
219. Sefer Cristian-George PSD DA
220. Seres Dénes UDMR DA
221. Simedru Dan Coriolan PNL DA
222. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
223. Solomon Adrian PSD DA
224. Stan Ioan PSD DA
225. Stan Ion PSD DA
226. Stancu Ionel Minoritati DA
227. Stativă Irinel Ioan PSD DA
228. Stănescu Alexandru PSD DA
229. Stoica Mihaela - DA
230. Stragea Sorin Constantin PSD DA
231. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
232. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
233. Szabó Ödön UDMR DA
234. Șimon Gheorghe PSD DA
235. Șoptică Costel PNL DA
236. Șova Lucian PSD DA
237. Ștefan Viorel PSD DA
238. Tabugan Ion PSD DA
239. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
240. Tararache Mihai PNL DA
241. Tămâian Ioan PNL DA
242. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
243. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
244. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
245. Tiuch Cătălin PSD DA
246. Toader Mircea-Nicu PNL DA
247. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
248. Tomac Eugen - DA
249. Tudorache Daniel PSD DA
250. Tudorie Violeta PSD DA
251. Tudose Mihai PSD DA
252. Tușa Adriana Diana PNL DA
253. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
254. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
255. Uricec Eugen Constantin PSD DA
256. Ursărescu Dorinel ALDE DA
257. Vainer Aurel Minoritati DA
258. Varga Lucia-Ana PNL DA
259. Varga Vasile PNL DA
260. Vasilică Radu Costin PSD DA
261. Vladu Iulian PNL DA
262. Vlase Petru Gabriel PSD DA
263. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
264. Vreme Valerian PSD DA
265. Vulpescu Ioan PSD DA
266. Weber Mihai PSD DA
267. Zaharcu Neviser PSD DA
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 decembrie 2017, 11:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro