Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 15:12 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 15:12

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 597/2013 privind trecerea canalului și barajului de pe pârâul Bușmei din domeniul public al statului și din administrarea Regiei Naționale a Pădurilor -Romsilva, Direcția Silvică Neamț, în domeniul public al Comunei Farcașa și în administrarea Consiliului Local al Comunei Farcașa, județul Neamț
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:280 134 82 - 8 12 13 19 - 12
- voturi pentru (DA):267 131 77 - 6 11 13 17 - 12
- voturi împotrivă (NU):4 1 1 - - - - 2 - -
- abțineri:7 2 2 - 2 1 - - - -
- nu au votat:2 - 2 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL -
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND Abținere
34. Calimente Mihăiță PNL Abținere
35. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Canacheu Costică PNL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Cioată Cezar ALDE NU
49. Ciobanu Liliana ND DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
54. Ciuhodaru Tudor PSD NU
55. Ciurariu Florin PNL DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Codîrlă Liviu PSD DA
58. Comșa Cornel-George ND DA
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
60. Costin Gheorghe PNL DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Daea Petre PSD DA
70. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
71. Dascălu Constantin PNL DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
74. Dima Toader PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrinescu Traian PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Dolineaschi Andrei PSD DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
83. Dragomir Gheorghe PNL DA
84. Dragomir Maria - DA
85. Dragomir Viorel Marian PSD DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
89. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
90. Dumitru Georgică ALDE DA
91. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
92. Dușa Mircea PSD DA
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enache Marian PSD DA
95. Eparu Ion PSD DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Firczak Gheorghe Minoritati DA
98. Florea Damian ALDE DA
99. Florea Daniel PSD DA
100. Fonta Nuțu PSD DA
101. Frăticiu Gheorghe PSD DA
102. Galan Constantin ALDE DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
106. Gheorghe Florin PSD DA
107. Gheorghe Tinel PNL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
110. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
111. Grama Horia PSD DA
112. Grecea Maria PNL DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Guran Virgil PNL DA
115. Gust Băloșin Florentin - DA
116. Harbuz Liviu PSD DA
117. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
118. Holban Titi PSD DA
119. Hulea Ioan PSD DA
120. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
121. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
122. Iane Daniel PNL DA
123. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ignat Miron Minoritati DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ionescu Aurelian ALDE DA
128. Ionescu George PNL DA
129. Iordache Florin PSD DA
130. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
131. Iriza Scarlat - DA
132. Itu Cornel PSD DA
133. Kelemen Hunor UDMR DA
134. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
135. Khraibani Camelia PSD DA
136. Korodi Attila UDMR DA
137. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
138. Longher Ghervazen Minoritati DA
139. Lubanovici Mircea PNL DA
140. Lupu Mihai PNL DA
141. Manda Iulian Claudiu PSD DA
142. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
143. Manolache Marius PSD DA
144. Marcoci Vlad PSD Abținere
145. Marcu Viorica PNL DA
146. Marian Ion Cristinel ND DA
147. Marica Petru-Sorin PSD DA
148. Marin Gheorghe PSD DA
149. Marin Laura PSD DA
150. Martin Eduard-Stelian PSD DA
151. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
152. Máté András-Levente UDMR DA
153. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
154. Mihai Aurelian PNL DA
155. Mihăilă Ioan PSD DA
156. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
157. Militaru Lucian PNL DA
158. Mincă Liliana PSD DA
159. Mircovici Niculae Minoritati DA
160. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
161. Mitrea Manuela PSD DA
162. Mîrza Gavril PSD DA
163. Mocanu Adrian PSD DA
164. Mocioalcă Ion PSD DA
165. Mocioi Niculina PNL DA
166. Moldovan Ioan ALDE DA
167. Molnar Zsolt UDMR DA
168. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
169. Movilă Petru - DA
170. Munteanu Ioan PSD DA
171. Nassar Rodica PSD DA
172. Neacșu Marian PSD DA
173. Necula Cosmin PSD DA
174. Negruț Clement - DA
175. Negruț Cornelia ALDE DA
176. Nichita Cristina PSD DA
177. Nicoară Romeo Florin PNL DA
178. Nicolae Alexandri PNL DA
179. Nicolae Florian PNL DA
180. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
181. Niculae Aurel PSD DA
182. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
183. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
184. Nistor Laurențiu PSD DA
185. Nistor Marioara PSD DA
186. Niță Constantin PSD DA
187. Niță Emil PSD DA
188. Nosa Iuliu PSD DA
189. Oajdea Daniel Vasile ND DA
190. Oltean Ioan PNL DA
191. Orban Ludovic PNL DA
192. Palașcă Viorel ALDE DA
193. Palăr Ionel PNL DA
194. Paleologu Theodor PNL DA
195. Pambuccian Varujan Minoritati DA
196. Pană Adriana-Doina PSD DA
197. Paul Maria-Andreea PNL DA
198. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
199. Peia Ninel PSD DA
200. Petrea Dorin Silviu PSD DA
201. Petrescu Petre - DA
202. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
203. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
204. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
205. Popescu Dan-Cristian PNL DA
206. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
207. Popescu Florin Aurelian - DA
208. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
209. Potor Călin PSD DA
210. Preda Cezar-Florin PNL DA
211. Pușcaș Iacob PSD DA
212. Răducanu Ion PSD DA
213. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
214. Rădulescu Constantin PSD DA
215. Rățoi Neculai PSD DA
216. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
217. Reuer Elena-Ramona PNL NU
218. Rizea Cristian PSD DA
219. Roman Gheorghe PNL DA
220. Roman Victor PSD DA
221. Roșca Lucreția PSD DA
222. Roșca Mircea PNL DA
223. Rotaru Răzvan ND Abținere
224. Sava Andrei-Valentin PSD DA
225. Săpunaru Nini PNL DA
226. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
227. Scarlat George PNL DA
228. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
229. Secară Florin Mihail PNL DA
230. Sefer Cristian-George PSD DA
231. Seres Dénes UDMR DA
232. Simedru Dan Coriolan PNL DA
233. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
234. Solomon Adrian PSD DA
235. Stan Ioan PSD DA
236. Stan Ion PSD DA
237. Stancu Ionel Minoritati DA
238. Stativă Irinel Ioan PSD DA
239. Stănescu Alexandru PSD DA
240. Stoica Mihaela - DA
241. Stragea Sorin Constantin PSD DA
242. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
243. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
244. Surugiu Iulian-Radu PNL -
245. Szabó Ödön UDMR DA
246. Șimon Gheorghe PSD DA
247. Șoptică Costel PNL DA
248. Șova Lucian PSD DA
249. Ștefan Viorel PSD DA
250. Tabugan Ion PSD DA
251. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
252. Tararache Mihai PNL DA
253. Tămâian Ioan PNL DA
254. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
255. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
256. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
257. Tiuch Cătălin PSD DA
258. Toader Mircea-Nicu PNL DA
259. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
260. Tomac Eugen - DA
261. Tudorache Daniel PSD DA
262. Tudorie Violeta PSD DA
263. Tudose Mihai PSD DA
264. Tușa Adriana Diana PNL DA
265. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
266. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
267. Udrea Elena Gabriela - DA
268. Uricec Eugen Constantin PSD DA
269. Vainer Aurel Minoritati DA
270. Varga Lucia-Ana PNL DA
271. Varga Vasile PNL DA
272. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
273. Vladu Iulian PNL DA
274. Vlase Petru Gabriel PSD DA
275. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
276. Vreme Valerian PSD DA
277. Vulpescu Ioan PSD DA
278. Weber Mihai PSD DA
279. Zaharcu Neviser PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 23:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro