Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 15:13 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 15:13

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 583/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.448/2006 privind protecția și promovarea persoanelor cu handicap, republicată, cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:288 137 85 - 9 13 12 20 - 12
- voturi pentru (DA):194 134 7 - 5 12 12 20 - 4
- voturi împotrivă (NU):84 1 77 - - - - - - 6
- abțineri:10 2 1 - 4 1 - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin PSD DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL NU
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL NU
29. Bónis István UDMR DA
30. Borbély László UDMR DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
33. Buican Cristian PNL NU
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND Abținere
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Canacheu Costică PNL NU
40. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
41. Călin Ion PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - NU
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL NU
46. Chiriță Dumitru PSD DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Chițoiu Daniel ALDE DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Liliana ND Abținere
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
56. Ciuhodaru Tudor PSD Abținere
57. Ciurariu Florin PNL NU
58. Cocei Erland PNL NU
59. Codîrlă Liviu PSD DA
60. Comșa Cornel-George ND DA
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
65. Crăciunescu Grigore PNL NU
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL NU
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Daea Petre PSD DA
72. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
73. Dascălu Constantin PNL DA
74. Deaconu Mihai ND DA
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL NU
80. Dobre Victor Paul PNL NU
81. Dobrinescu Traian PNL NU
82. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
83. Dolineaschi Andrei PSD DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
85. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
86. Dragomir Gheorghe PNL NU
87. Dragomir Maria - Abținere
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul PNL NU
93. Dumitru Georgică ALDE DA
94. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
95. Dușa Mircea PSD DA
96. Emacu Gheorghe PSD DA
97. Enache Marian PSD DA
98. Eparu Ion PSD DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Firczak Gheorghe Minoritati DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Florea Daniel PSD DA
103. Fonta Nuțu PSD DA
104. Frăticiu Gheorghe PSD DA
105. Galan Constantin ALDE DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
109. Gheorghe Florin PSD DA
110. Gheorghe Tinel PNL NU
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
113. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
114. Grama Horia PSD DA
115. Grecea Maria PNL NU
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
118. Guran Virgil PNL NU
119. Gust Băloșin Florentin - NU
120. Harbuz Liviu PSD DA
121. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
122. Holban Titi PSD Abținere
123. Hulea Ioan PSD DA
124. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
125. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
126. Iane Daniel PNL NU
127. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ignat Miron Minoritati DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ionescu Aurelian ALDE DA
132. Ionescu George PNL DA
133. Iordache Florin PSD DA
134. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
135. Iriza Scarlat - DA
136. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
137. Itu Cornel PSD DA
138. Kelemen Hunor UDMR DA
139. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
140. Khraibani Camelia PSD DA
141. Korodi Attila UDMR DA
142. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lubanovici Mircea PNL NU
145. Lupu Mihai PNL DA
146. Man Mircea PNL NU
147. Manda Iulian Claudiu PSD DA
148. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
149. Manolache Marius PSD DA
150. Marcoci Vlad PSD DA
151. Marcu Viorica PNL NU
152. Marian Ion Cristinel ND Abținere
153. Marica Petru-Sorin PSD DA
154. Marin Gheorghe PSD DA
155. Marin Laura PSD DA
156. Martin Eduard-Stelian PSD DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Máté András-Levente UDMR DA
159. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
160. Mihai Aurelian PNL NU
161. Mihăilă Ioan PSD DA
162. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
163. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
164. Militaru Lucian PNL NU
165. Mincă Liliana PSD DA
166. Mircovici Niculae Minoritati DA
167. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
168. Mitrea Manuela PSD DA
169. Mîrza Gavril PSD DA
170. Mocanu Adrian PSD DA
171. Mocioalcă Ion PSD DA
172. Mocioi Niculina PNL NU
173. Moldovan Ioan ALDE DA
174. Molnar Zsolt UDMR DA
175. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
176. Movilă Petru - NU
177. Munteanu Ioan PSD DA
178. Nassar Rodica PSD DA
179. Neacșu Marian PSD DA
180. Necula Cosmin PSD DA
181. Negruț Clement - NU
182. Negruț Cornelia ALDE DA
183. Nichita Cristina PSD DA
184. Nicoară Romeo Florin PNL NU
185. Nicolae Alexandri PNL NU
186. Nicolae Florian PNL NU
187. Niculae Aurel PSD DA
188. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
189. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
190. Nistor Laurențiu PSD DA
191. Nistor Marioara PSD DA
192. Niță Constantin PSD DA
193. Niță Emil PSD DA
194. Nosa Iuliu PSD DA
195. Oajdea Daniel Vasile ND DA
196. Oltean Ioan PNL NU
197. Orban Ludovic PNL NU
198. Oros Nechita-Adrian PNL NU
199. Palașcă Viorel ALDE DA
200. Palăr Ionel PNL NU
201. Paleologu Theodor PNL NU
202. Pambuccian Varujan Minoritati DA
203. Pană Adriana-Doina PSD DA
204. Paul Maria-Andreea PNL NU
205. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
206. Peia Ninel PSD DA
207. Petrea Dorin Silviu PSD DA
208. Petrescu Petre - DA
209. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
210. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
211. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
212. Popescu Dan-Cristian PNL NU
213. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
214. Popescu Florin Aurelian - DA
215. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL NU
216. Potor Călin PSD DA
217. Preda Cezar-Florin PNL NU
218. Pușcaș Iacob PSD DA
219. Răducanu Ion PSD DA
220. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
221. Rădulescu Constantin PSD DA
222. Rățoi Neculai PSD DA
223. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
224. Reuer Elena-Ramona PNL NU
225. Rizea Cristian PSD DA
226. Roman Gheorghe PNL NU
227. Roman Victor PSD DA
228. Roșca Lucreția PSD DA
229. Roșca Mircea PNL NU
230. Rotaru Răzvan ND Abținere
231. Sava Andrei-Valentin PSD DA
232. Săpunaru Nini PNL NU
233. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
234. Scarlat George PNL NU
235. Secară Florin Mihail PNL NU
236. Sefer Cristian-George PSD DA
237. Seres Dénes UDMR DA
238. Simedru Dan Coriolan PNL NU
239. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
240. Solomon Adrian PSD DA
241. Stan Ioan PSD DA
242. Stan Ion PSD DA
243. Stancu Ionel Minoritati DA
244. Stativă Irinel Ioan PSD DA
245. Stănescu Alexandru PSD DA
246. Stoica Mihaela - DA
247. Stragea Sorin Constantin PSD DA
248. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
249. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
250. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
251. Surdu Raluca PNL NU
252. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
253. Szabó Ödön UDMR DA
254. Șimon Gheorghe PSD DA
255. Șoptică Costel PNL NU
256. Șova Lucian PSD DA
257. Ștefan Viorel PSD DA
258. Tabugan Ion PSD NU
259. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
260. Tararache Mihai PNL NU
261. Tămâian Ioan PNL NU
262. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
263. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
264. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
265. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
266. Tiuch Cătălin PSD DA
267. Toader Mircea-Nicu PNL NU
268. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
269. Tomac Eugen - NU
270. Tudorache Daniel PSD DA
271. Tudorie Violeta PSD DA
272. Tudose Mihai PSD DA
273. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
274. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
275. Udrea Elena Gabriela - NU
276. Uricec Eugen Constantin PSD DA
277. Ursărescu Dorinel ALDE DA
278. Varga Lucia-Ana PNL NU
279. Varga Vasile PNL NU
280. Vasilică Radu Costin PSD DA
281. Vladu Iulian PNL NU
282. Vlase Petru Gabriel PSD DA
283. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
284. Vreme Valerian PSD DA
285. Vulpescu Ioan PSD DA
286. Weber Mihai PSD DA
287. Zaharcu Neviser PSD DA
288. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 23:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro