Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2015 > 14:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 noiembrie 2015, ora 14:38

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 45/2015 privind modificarea și completarea articolului 58, alineatele (4) și (10) din Legea nr.448/2006 privind protecția și promovarea drepturilor persoanelor cu handicap
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:274 90 62 - 6 7 10 15 - 8
- voturi pentru (DA):177 88 3 - 5 6 9 15 - 2
- voturi împotrivă (NU):5 - 2 - - - 1 - - 1
- abțineri:91 1 57 - 1 1 - - - 5
- nu au votat:1 1 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL Abținere
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL Abținere
27. Bordeianu Dan PSD DA
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
29. Buican Cristian PNL Abținere
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Canacheu Costică PNL Abținere
35. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cernea Remus-Florinel - NU
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL Abținere
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
43. Ciobanu Liliana ND Abținere
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
47. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
48. Ciuhodaru Tudor PSD Abținere
49. Ciurariu Florin PNL Abținere
50. Cocei Erland PNL Abținere
51. Codîrlă Liviu PSD DA
52. Comșa Cornel-George ND DA
53. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
54. Constantin Daniel ALDE DA
55. Costin Gheorghe PNL Abținere
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Cristea Victor PSD DA
58. Cristian Horia PNL Abținere
59. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Cupșa Ioan PNL Abținere
62. Daea Petre PSD DA
63. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
64. Dascălu Constantin PNL Abținere
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Dima Toader PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Doboș Anton PNL Abținere
69. Dobre Victor Paul PNL Abținere
70. Dobrinescu Traian PNL Abținere
71. Dolha Mircea PNL DA
72. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
73. Dolineaschi Andrei PSD DA
74. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
75. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
76. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
77. Dragomir Maria - Abținere
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
80. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
81. Dumbrăvanu Paul PNL NU
82. Dumitru Georgică ALDE DA
83. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
84. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL Abținere
85. Dușa Mircea PSD DA
86. Enache Marian PSD DA
87. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Fejér László-Ődőn UDMR DA
91. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
92. Firczak Gheorghe Minoritati NU
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Fonta Nuțu PSD DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin ALDE DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
101. Gheorghe Florin PSD DA
102. Gheorghe Tinel PNL Abținere
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
105. Grama Horia PSD DA
106. Grecea Maria PNL Abținere
107. Gudu Vasile PNL Abținere
108. Gunia Dragoș-Ionel PNL Abținere
109. Guran Virgil PNL Abținere
110. Gurzău Adrian - Abținere
111. Gust Băloșin Florentin - Abținere
112. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
113. Harbuz Liviu PSD DA
114. Holban Titi PSD DA
115. Horga Vasile PNL Abținere
116. Hulea Ioan PSD DA
117. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
118. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iane Daniel PNL Abținere
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ionescu Aurelian ALDE DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
127. Iriza Scarlat - DA
128. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
131. Khraibani Camelia PSD DA
132. Laza-Matiuța Liviu PNL Abținere
133. Longher Ghervazen Minoritati DA
134. Lubanovici Mircea PNL Abținere
135. Lupu Mihai PNL Abținere
136. Man Mircea PNL Abținere
137. Manda Iulian Claudiu PSD DA
138. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
139. Manolache Marius PSD DA
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Viorica PNL Abținere
142. Marica Petru-Sorin PSD DA
143. Marin Gheorghe PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Máté András-Levente UDMR DA
146. Melinte Ion PSD DA
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
148. Mihai Aurelian PNL Abținere
149. Mihăilă Ioan PSD DA
150. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
151. Mincă Liliana PSD DA
152. Mircovici Niculae Minoritati DA
153. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
154. Mîrza Gavril PSD DA
155. Mocanu Adrian PSD DA
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mocioi Niculina PNL Abținere
158. Moisii Constantin PSD DA
159. Moldovan Ioan ALDE DA
160. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
161. Movilă Petru - Abținere
162. Munteanu Ioan PSD DA
163. Murgu Neagu PSD DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Neacșu Marian PSD DA
166. Necula Cosmin PSD DA
167. Negruț Clement - Abținere
168. Negruț Cornelia ALDE DA
169. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
170. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
171. Nicolae Alexandri PNL Abținere
172. Nicolae Florian PNL Abținere
173. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
174. Niculae Aurel PSD DA
175. Niculescu Dumitru PSD DA
176. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Nistor Marioara PSD DA
179. Niță Constantin PSD DA
180. Niță Emil PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Oajdea Daniel Vasile ND DA
183. Oltean Ioan PNL Abținere
184. Orban Ludovic PNL Abținere
185. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
186. Palașcă Viorel ALDE DA
187. Palăr Ionel PNL Abținere
188. Paleologu Theodor PNL Abținere
189. Pambuccian Varujan Minoritati DA
190. Pană Adriana-Doina PSD DA
191. Paul Maria-Andreea PNL Abținere
192. Pârgaru Ion PSD DA
193. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
194. Peia Ninel PSD DA
195. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL Abținere
196. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
197. Pop Georgian PSD -
198. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 decembrie 2017, 6:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro