Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.11.2015 > 12:25 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 noiembrie 2015, ora 12:25

Subiect vot: PLx 654/2015 amr.1
PL 654/2015 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.26/2015 pentru completarea art.12 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.83/2014 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice în anul 2015, precum și alte măsuri în domeniul cheltuielilor publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:129 65 39 - 2 5 6 9 - 3
- voturi pentru (DA):54 6 36 - 2 5 1 2 - 2
- voturi împotrivă (NU):65 54 1 - - - 4 6 - -
- abțineri:9 4 2 - - - 1 1 - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD NU
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
4. Avram Constantin ALDE NU
5. Axente Ioan PSD NU
6. Babuș Radu PSD NU
7. Bălan Ion PSD NU
8. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
9. Bejinariu Eugen PSD NU
10. Benga Ioan PSD NU
11. Bîrsășteanu Florică PSD Abținere
12. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
13. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
14. Boghicevici Claudia PNL DA
15. Bónis István UDMR DA
16. Borbély László UDMR DA
17. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
18. Buicu Corneliu-Florin PSD -
19. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
20. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
21. Cernea Remus-Florinel - DA
22. Chebac Eugen PSD NU
23. Cherecheș Florica PNL DA
24. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
25. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
26. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
27. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
28. Ciuhodaru Tudor PSD Abținere
29. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
30. Costin Gheorghe PNL DA
31. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
32. Cristea Aurelia PSD NU
33. Cristea Victor PSD NU
34. Deaconu Mihai ND DA
35. Delureanu Virgil PSD NU
36. Dima Toader PSD NU
37. Doboș Anton PNL DA
38. Dobre Victor Paul PNL DA
39. Dobrinescu Traian PNL DA
40. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
41. Erdei Dolóczki István UDMR DA
42. Frăticiu Gheorghe PSD NU
43. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
44. Geantă Florian Daniel PSD NU
45. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
46. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
47. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
48. Grama Horia PSD NU
49. Grecea Maria PNL DA
50. Gudu Vasile PNL DA
51. Guran Virgil PNL DA
52. Harbuz Liviu PSD DA
53. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
54. Intotero Natalia-Elena PSD NU
55. Ionescu George PNL DA
56. Iordache Florin PSD NU
57. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
58. Itu Cornel PSD DA
59. Kerekes Károly UDMR DA
60. Khraibani Camelia PSD NU
61. Longher Ghervazen Minoritati NU
62. Manolescu Oana Minoritati NU
63. Marcu Viorica PNL DA
64. Marica Petru-Sorin PSD NU
65. Marin Laura PSD NU
66. Melinte Ion PSD NU
67. Mihai Aurelian PNL DA
68. Mincă Liliana PSD NU
69. Mircovici Niculae Minoritati NU
70. Mocioalcă Ion PSD NU
71. Moldovan Ioan ALDE NU
72. Molnar Zsolt UDMR DA
73. Movilă Petru - DA
74. Muntean Mircia PSD DA
75. Neacșu Marian PSD NU
76. Necula Cosmin PSD NU
77. Negruț Cornelia ALDE NU
78. Nichita Cristina PSD NU
79. Nicolae Florian PNL DA
80. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
81. Niță Emil PSD NU
82. Orban Ludovic PNL DA
83. Paleologu Theodor PNL Abținere
84. Pană Adriana-Doina PSD NU
85. Pardău Dumitru PNL DA
86. Paul Maria-Andreea PNL DA
87. Peia Ninel PSD DA
88. Petric Octavian PSD NU
89. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
90. Popa Octavian-Marius PNL DA
91. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
92. Răducanu Ion PSD Abținere
93. Roman Ioan Sorin PSD NU
94. Roman Victor PSD NU
95. Roșca Lucreția PSD NU
96. Rotaru Răzvan ND DA
97. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
98. Scarlat George PNL DA
99. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
100. Solomon Adrian PSD NU
101. Stan Ioan PSD NU
102. Stan Ion PSD DA
103. Stanciu Anghel PSD NU
104. Stragea Sorin Constantin PSD NU
105. Sturzu Mihai-Răzvan PSD Abținere
106. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
107. Șimon Gheorghe PSD NU
108. Șoptică Costel PNL DA
109. Ștefan Viorel PSD NU
110. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
111. Teju Sorin ALDE Abținere
112. Tiuch Cătălin PSD DA
113. Toader Mircea-Nicu PNL DA
114. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
115. Tudorie Violeta PSD NU
116. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
117. Udriște Gheorghe PNL DA
118. Ursărescu Dorinel ALDE NU
119. Vainer Aurel Minoritati NU
120. Varga Vasile PNL DA
121. Vladu Iulian PNL DA
122. Vlase Petru Gabriel PSD NU
123. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
124. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
125. Weber Mihai PSD NU
126. Zaharcu Neviser PSD NU
127. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
128. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
129. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 octombrie 2017, 22:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro