Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.11.2015 > 12:25 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 noiembrie 2015, ora 12:25

Subiect vot: PLx 654/2015 amr.2
PL 654/2015 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.26/2015 pentru completarea art.12 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.83/2014 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice în anul 2015, precum și alte măsuri în domeniul cheltuielilor publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:126 65 36 - 2 5 6 9 - 3
- voturi pentru (DA):49 8 27 - 2 5 1 4 - 2
- voturi împotrivă (NU):61 54 - - - - 3 4 - -
- abțineri:11 3 5 - - - 2 - - 1
- nu au votat:5 - 4 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD NU
2. Andronache Gabriel PNL Abținere
3. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
4. Avram Constantin ALDE NU
5. Axente Ioan PSD NU
6. Babuș Radu PSD NU
7. Bălan Ion PSD DA
8. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
9. Bejinariu Eugen PSD NU
10. Benga Ioan PSD DA
11. Bîrsășteanu Florică PSD NU
12. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
13. Boghicevici Claudia PNL -
14. Bónis István UDMR DA
15. Borbély László UDMR DA
16. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
17. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
18. Canacheu Costică PNL DA
19. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
20. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
21. Cernea Remus-Florinel - DA
22. Chebac Eugen PSD NU
23. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
24. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
25. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
26. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
27. Ciuhodaru Tudor PSD Abținere
28. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
29. Costin Gheorghe PNL DA
30. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
31. Cristea Aurelia PSD NU
32. Cristea Victor PSD NU
33. Deaconu Mihai ND DA
34. Delureanu Virgil PSD NU
35. Dima Toader PSD NU
36. Doboș Anton PNL -
37. Dobrinescu Traian PNL DA
38. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
39. Erdei Dolóczki István UDMR DA
40. Frăticiu Gheorghe PSD NU
41. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
42. Geantă Florian Daniel PSD NU
43. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
44. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
45. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
46. Grama Horia PSD NU
47. Grecea Maria PNL DA
48. Gudu Vasile PNL DA
49. Guran Virgil PNL DA
50. Harbuz Liviu PSD NU
51. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
52. Intotero Natalia-Elena PSD NU
53. Ionescu George PNL DA
54. Iordache Florin PSD NU
55. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
56. Itu Cornel PSD Abținere
57. Kerekes Károly UDMR DA
58. Khraibani Camelia PSD NU
59. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
60. Manolescu Oana Minoritati NU
61. Marcu Viorica PNL DA
62. Marica Petru-Sorin PSD NU
63. Marin Gheorghe PSD NU
64. Marin Laura PSD NU
65. Melinte Ion PSD NU
66. Mihai Aurelian PNL Abținere
67. Mincă Liliana PSD NU
68. Mircovici Niculae Minoritati NU
69. Mocioalcă Ion PSD NU
70. Moldovan Ioan ALDE NU
71. Molnar Zsolt UDMR DA
72. Movilă Petru - DA
73. Muntean Mircia PSD DA
74. Neacșu Marian PSD NU
75. Necula Cosmin PSD NU
76. Negruț Cornelia ALDE NU
77. Nichita Cristina PSD NU
78. Nicolae Florian PNL DA
79. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
80. Niță Emil PSD NU
81. Orban Ludovic PNL DA
82. Pană Adriana-Doina PSD NU
83. Pardău Dumitru PNL DA
84. Paul Maria-Andreea PNL -
85. Peia Ninel PSD DA
86. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
87. Popa Octavian-Marius PNL DA
88. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
89. Răducanu Ion PSD Abținere
90. Rădulescu Constantin PSD NU
91. Reuer Elena-Ramona PNL DA
92. Roman Ioan Sorin PSD NU
93. Roman Victor PSD NU
94. Roșca Lucreția PSD NU
95. Rotaru Răzvan ND DA
96. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
97. Scarlat George PNL DA
98. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
99. Solomon Adrian PSD DA
100. Stan Ioan PSD NU
101. Stan Ion PSD DA
102. Stanciu Anghel PSD NU
103. Stragea Sorin Constantin PSD NU
104. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
105. Surugiu Iulian-Radu PNL -
106. Șimon Gheorghe PSD NU
107. Șoptică Costel PNL DA
108. Ștefan Viorel PSD DA
109. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
110. Teju Sorin ALDE DA
111. Tiuch Cătălin PSD DA
112. Toader Mircea-Nicu PNL DA
113. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
114. Tudorie Violeta PSD NU
115. Udriște Gheorghe PNL DA
116. Uricec Eugen Constantin PSD NU
117. Ursărescu Dorinel ALDE -
118. Vainer Aurel Minoritati NU
119. Varga Vasile PNL DA
120. Vladu Iulian PNL DA
121. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
122. Weber Mihai PSD NU
123. Zaharcu Neviser PSD NU
124. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
125. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
126. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 octombrie 2017, 22:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro