Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.05.2006 > 17:08 Versiunea pentru printare
Luni, 15 mai 2006, ora 17:08

Subiect vot: Constituirea unei comisii de anchetă a Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:186 69 37 17 27 13 10 7 6
- voturi pentru (DA):96 69 - 17 1 - - 4 5
- voturi împotrivă (NU):86 - 36 - 25 12 10 3 -
- abțineri:4 - 1 - 1 1 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC NU
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR NU
10. Antal István UDMR NU
11. Ardelean Lia PC NU
12. Asztalos Ferenc UDMR NU
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
20. Bónis István UDMR NU
21. Boureanu Cristian Alexandru PNL NU
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
24. Buciuta Ștefan Minoritati DA
25. Buda Daniel PD-L Abținere
26. Buda Ioan PSD DA
27. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
28. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
29. Canacheu Costică PD-L NU
30. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
31. Chiper Gheorghe PSD DA
32. Chiș Filonaș PSD DA
33. Cindrea Ioan PSD DA
34. Codîrlă Liviu PRM DA
35. Constantinescu Anca PD-L DA
36. Crăciunescu Grigore PNL NU
37. Diaconescu Marin - DA
38. Dida Corneliu Ioan PSD DA
39. Dorneanu Valer PSD DA
40. Dragomir Gheorghe PNL NU
41. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
42. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
43. Dumitriu Mihai PSD DA
44. Dumitru Ion PSD DA
45. Dușa Mircea PSD DA
46. Duțu Stelian PD-L NU
47. Erdei Dolóczki István UDMR NU
48. Eserghep Gelil PRM DA
49. Faina Constantin PC NU
50. Fenechiu Relu PNL NU
51. Florea Damian PC NU
52. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
53. Furo Iuliu Ioan PRM DA
54. Gabor Gheorghe PNL NU
55. Găleteanu Monalisa PSD DA
56. Georgescu Filip PSD DA
57. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
58. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
59. Ghișe Ioan PNL NU
60. Giurescu Ion PSD DA
61. Giurgiu Mircia - DA
62. Godja Petru PSD DA
63. Grigore Dan PD-L NU
64. Grosaru Mircea Minoritati DA
65. Gubandru Aurel PSD DA
66. Gușă Cozmin Horea - DA
67. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
68. Hanganu Romeo Octavian PC NU
69. Hellvig Eduard Raul PC NU
70. Hoban Ioan PNL NU
71. Iancu Iulian PSD DA
72. Igaș Traian Constantin PD-L NU
73. Ionescu Daniel PSD DA
74. Iordache Florin PSD DA
75. Iordache Grațiela Denisa PC NU
76. Iriza Marius PRM DA
77. Iustian Mircea Teodor PNL NU
78. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
79. Kovacs Attila UDMR Abținere
80. Lakatos Petru UDMR NU
81. Lambrino Radu PD-L NU
82. Longher Ghervazen Minoritati NU
83. Macaleți Costică PSD DA
84. Magheru Paul PRM DA
85. Manda Iulian Claudiu PSD DA
86. Manta Pantelimon PC NU
87. Marin Constantin PSD DA
88. Martin Eduard-Stelian PSD DA
89. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
90. Máté András-Levente UDMR NU
91. Matei Cătălin Lucian PSD DA
92. Mazăre Alexandru PSD DA
93. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
94. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
95. Mătușa Tudor PRM DA
96. Meir Nati - DA
97. Merce Ilie PRM DA
98. Mihalache Sorin Dan PSD DA
99. Mihei Andrian-Sirojea PC NU
100. Mircea Costache PRM DA
101. Mircovici Niculae Minoritati DA
102. Mironescu Laurențiu PD-L NU
103. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
104. Mitrea Manuela PSD DA
105. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
106. Mocanu Alexandru PD-L NU
107. Mocanu Vasile PSD DA
108. Mocioalcă Ion PSD DA
109. Moisoiu Adrian PRM DA
110. Momanu Corneliu PNL NU
111. Munteanu Ioan PSD DA
112. Nassar Rodica PSD DA
113. Nechita Aurel PSD DA
114. Nedelcu Gabriela PSD DA
115. Nica Dan PSD DA
116. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
117. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
118. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
119. Niță Constantin PSD DA
120. Nosa Iuliu PSD DA
121. Oancea Viorel PNL NU
122. Olarean Aurel PD-L NU
123. Palăr Ionel PNL NU
124. Paveliu Marian Sorin PNL Abținere
125. Petrea Constantin PD-L NU
126. Plumb Rovana PSD DA
127. Pop Claudiu Adrian PSD DA
128. Popa Cornel PNL NU
129. Popa Nicolae PC NU
130. Popescu Florin Aurelian PNL NU
131. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
132. Preda Ion PNL NU
133. Pruteanu Vasile PNL NU
134. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
135. Pupeză Viorel PSD DA
136. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
137. Pușcaș Vasile PSD DA
138. Pușcă Mircea Valer PNL NU
139. Racoceanu Viorel PD-L NU
140. Radan Mihai Minoritati NU
141. Raicu Romeo Marius PD-L NU
142. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
143. Rus Ioan Aurel PRM DA
144. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
145. Sanda Victor PSD DA
146. Sandu Gabriel PNL NU
147. Sandu-Capră Mihai PNL NU
148. Sasu Ion PSD DA
149. Săpunaru Nini PNL NU
150. Sârb Gheorghe PSD DA
151. Sârbu Marian PSD DA
152. Sârbu Mugurel Liviu - Abținere
153. Seres Dénes UDMR NU
154. Sirețeanu Mihail PSD DA
155. Sóki Béla UDMR NU
156. Soporan Vasile Filip PSD DA
157. Stan Ioan PSD DA
158. Stan Ion PSD DA
159. Stanciu Anghel PSD DA
160. Stănescu Cristian PRM DA
161. Stoica Ion - DA
162. Străchinaru Petre PD-L NU
163. Strungă Emil PNL NU
164. Szekely Levente Csaba UDMR NU
165. Știrbeț Cornel PNL NU
166. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
167. Știucă Alecsandru PSD DA
168. Tabără Valeriu PD-L NU
169. Tămagă Constantin PSD DA
170. Timar Liviu PSD DA
171. Timiș Ioan PSD DA
172. Toma Horia-Victor PNL NU
173. Tudor Marcu PRM DA
174. Tudose Mihai PSD DA
175. Turcan Raluca PNL NU
176. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
177. Ujeniuc Dragoș PNL NU
178. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
179. Ursărescu Dorinel PNL NU
180. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
181. Văsioiu Horia PD-L NU
182. Vlase Petru Gabriel PSD DA
183. Vlădoiu Aurel PSD DA
184. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
185. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
186. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 22 ianuarie 2022, 16:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro