Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2006 > 12:37 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2006, ora 12:37

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
PL 305/2006 privind prevenirea și combaterea dopajului în sport
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:244 81 52 21 41 15 14 11 9
- voturi pentru (DA):238 79 52 19 39 15 14 11 9
- voturi împotrivă (NU):4 1 - 1 2 - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andreica Romică PNL DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Bejinariu Eugen - DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Brînză William Gabriel PD-L DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Buda Ioan PSD DA
32. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
33. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
38. Călian Petru PC DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Câmpanu Liviu PNL DA
41. Chiper Gheorghe PSD DA
42. Chiș Filonaș PSD DA
43. Cindrea Ioan PSD DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
45. Ciontu Corneliu - DA
46. Ciopraga Mircea PNL DA
47. Constantinescu Anca PD-L DA
48. Constantinescu Viorel PSD DA
49. Crăciunescu Grigore PNL DA
50. Cutean Vasile Emilian PSD DA
51. Dan Iosif PSD DA
52. Diaconescu Marin PRM DA
53. Diaconescu Renică PC DA
54. Dida Corneliu Ioan PSD DA
55. Dobre Traian PNL DA
56. Dorneanu Valer PSD DA
57. Dragomir Dumitru PRM DA
58. Dragomir Gheorghe PNL DA
59. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
60. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
61. Dumitrescu Zamfir - DA
62. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
63. Dumitriu Mihai PSD DA
64. Dumitru Ion PSD DA
65. Dușa Mircea PSD DA
66. Duțu Stelian PD-L DA
67. Eserghep Gelil PRM DA
68. Faina Constantin PC DA
69. Fenechiu Relu PNL DA
70. Florea Damian PC DA
71. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
72. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
73. Furo Iuliu Ioan PRM DA
74. Gabor Gheorghe PNL DA
75. Găleteanu Monalisa PSD DA
76. Georgescu Filip PSD DA
77. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
78. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
79. Ghișe Ioan PNL DA
80. Giurescu Ion PSD DA
81. Giurgiu Mircia - DA
82. Godja Petru PSD DA
83. Gonțea Ion PD-L DA
84. Grigore Dan PD-L NU
85. Gubandru Aurel PSD DA
86. Hanganu Romeo Octavian PC DA
87. Hellvig Eduard Raul PC DA
88. Hoban Ioan PNL DA
89. Hoinaru Marian PNL DA
90. Iancu Iulian PSD DA
91. Ibram Iusein Minoritati DA
92. Ifrim Mircea PRM DA
93. Igaș Traian Constantin PD-L DA
94. Ignat Miron Minoritati DA
95. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
96. Ionescu Daniel PSD DA
97. Iordache Florin PSD DA
98. Iordache Grațiela Denisa PC DA
99. Iriza Marius PRM DA
100. Iustian Mircea Teodor PNL DA
101. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
102. Kovacs Attila UDMR DA
103. Lakatos Petru UDMR DA
104. Lambrino Radu PD-L DA
105. Liga Dănuț PD-L DA
106. Longher Ghervazen Minoritati DA
107. Luchian Ion PNL DA
108. Macaleți Costică PSD DA
109. Magheru Paul PRM DA
110. Man Mircea PD-L DA
111. Manolescu Oana Minoritati DA
112. Manta Pantelimon PC DA
113. Marin Constantin PSD DA
114. Martin Eduard-Stelian PSD DA
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Máté András-Levente UDMR DA
117. Matei Cătălin Lucian PSD DA
118. Mazăre Alexandru PSD DA
119. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
120. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
121. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
122. Mătușa Tudor PRM DA
123. Meir Nati - DA
124. Merce Ilie PRM DA
125. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
126. Micula Cătălin PNL DA
127. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
128. Mircea Costache PRM NU
129. Mircovici Niculae Minoritati DA
130. Mironescu Laurențiu PD-L DA
131. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
132. Mitrea Manuela PSD DA
133. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
134. Mînzînă Ion PRM DA
135. Mocanu Alexandru PD-L DA
136. Mocanu Vasile PSD DA
137. Mocioalcă Ion PSD DA
138. Mohora Tudor PSD DA
139. Moisoiu Adrian PRM DA
140. Moldovan Emil Radu PSD DA
141. Momanu Corneliu PNL DA
142. Movilă Petru PD-L DA
143. Munteanu Ioan PSD DA
144. Nassar Rodica PSD DA
145. Năstase Adrian PSD DA
146. Nechita Aurel PSD DA
147. Nedelcu Gabriela PSD DA
148. Nica Dan PSD DA
149. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
150. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
151. Niță Constantin PSD DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Oancea Viorel PNL DA
154. Olarean Aurel PD-L DA
155. Oltean Ioan PD-L DA
156. Olteanu Bogdan PNL DA
157. Ovidenie Costel - DA
158. Palăr Ionel PNL DA
159. Pambuccian Varujan Minoritati DA
160. Pardău Dumitru PNL DA
161. Pascu Bogdan PC DA
162. Pavelescu Aurelian - DA
163. Paveliu Marian Sorin PNL DA
164. Petrea Constantin PD-L DA
165. Plumb Rovana PSD DA
166. Ponta Victor-Viorel PSD DA
167. Pop Claudiu Adrian PSD DA
168. Popa Cornel PNL DA
169. Popa Nicolae PC DA
170. Popescu Florin Aurelian PNL DA
171. Popescu Ionica Constanța PC DA
172. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
173. Preda Ion PNL DA
174. Pruteanu Vasile PNL DA
175. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
176. Pupeză Viorel PSD DA
177. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
178. Pușcaș Vasile PSD DA
179. Pușcă Mircea Valer PNL DA
180. Puzdrea Dumitru PD-L DA
181. Racoceanu Viorel PD-L DA
182. Radan Mihai Minoritati DA
183. Raicu Romeo Marius PD-L DA
184. Rădulescu Cristian PD-L DA
185. Rogin Marius PD-L DA
186. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
187. Rus Ioan Aurel PRM DA
188. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
189. Rușanu Dan Radu PNL DA
190. Sanda Victor PSD DA
191. Sandu-Capră Mihai PNL DA
192. Sasu Ion PSD DA
193. Săniuță Marian-Florian PSD DA
194. Săpunaru Nini PNL DA
195. Sârbu Marian PSD DA
196. Sârbu Mugurel Liviu - DA
197. Scutaru Adrian George PNL DA
198. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
199. Seres Dénes UDMR DA
200. Sirețeanu Mihail PSD DA
201. Sóki Béla UDMR DA
202. Soporan Vasile Filip PSD DA
203. Stan Ioan PSD DA
204. Stan Ion PSD DA
205. Stănescu Cristian PRM DA
206. Stănișoară Mihai PD-L DA
207. Stoica Ion - DA
208. Străchinaru Petre PD-L DA
209. Strungă Emil PNL DA
210. Szekely Levente Csaba UDMR DA
211. Știrbeț Cornel PNL DA
212. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
213. Știucă Alecsandru PSD DA
214. Tabără Valeriu PD-L DA
215. Tamás Sándor UDMR DA
216. Tămagă Constantin PSD DA
217. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
218. Tărniceru Petru PSD DA
219. Timar Liviu PSD DA
220. Timiș Ioan PSD DA
221. Todoran Pavel PSD DA
222. Toma Florentina Marilena PSD DA
223. Toma Horia-Victor PNL DA
224. Toró Tiberiu UDMR DA
225. Tudor Constantin PC DA
226. Tudose Mihai PSD DA
227. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
228. Ujeniuc Dragoș PNL DA
229. Ungureanu Petre PNL DA
230. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
231. Ursărescu Dorinel PNL DA
232. Vainer Aurel Minoritati DA
233. Varga Attila UDMR DA
234. Vasile Aurelia PSD DA
235. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
236. Vălean Adina Ioana PNL DA
237. Văsioiu Horia PD-L DA
238. Vlase Petru Gabriel PSD DA
239. Vlădoiu Aurel PSD DA
240. Voicu Cătălin PSD NU
241. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
242. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
243. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere
244. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 15 iunie 2019, 23:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro