Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.12.2015 > 13:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 9 decembrie 2015, ora 13:42

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final - Proiectul de Lege privind aprobarea Ordonantei de urgenta a Guvernului nr.101/2013 pentru modificarea Ordonantei Guvernului nr.26/2011 privind infiintarea Inspectoratului de Stat pentru Controlul in Transportul Rutier (PL-x 661/2013)
PL 661/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.101/2013 pentru modificarea Ordonanței Guvernului nr.26/2011 privind înființarea Inspectoratului de Stat pentru Controlul în Transportul Rutier
- lege ordinară
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:317 155 91 - 12 14 15 19 - 11
- voturi pentru (DA):297 149 82 - 12 12 15 17 - 10
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - - 1
- abțineri:2 1 - - - - - 1 - -
- nu au votat:17 5 9 - - 2 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin PSD DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PNL DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Blănariu Valentin PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucur Constantin-Alin PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Canacheu Costică PNL DA
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cernea Remus-Florinel - NU
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Cioată Cezar - DA
52. Ciobanu Liliana ND DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor PSD Abținere
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Comșa Cornel-George ND DA
60. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
61. Costin Gheorghe PNL DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL -
64. Crăciunescu Grigore PNL DA
65. Cristea Aurelia PSD -
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Daea Petre PSD -
72. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
73. Dascălu Constantin PNL DA
74. Deaconu Mihai ND DA
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL -
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dobrinescu Traian PNL DA
83. Dolha Mircea PNL DA
84. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
85. Dolineaschi Andrei PSD DA
86. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
87. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
88. Dragomir Gheorghe PNL DA
89. Dragomir Maria - DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
93. Dumbrăvanu Paul PNL DA
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dumitru Georgică ALDE DA
96. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
97. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
98. Dușa Mircea PSD DA
99. Emacu Gheorghe PSD DA
100. Enache Marian PSD DA
101. Eparu Ion PSD DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR DA
103. Fejér László-Ődőn UDMR DA
104. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
105. Firczak Gheorghe Minoritati DA
106. Florea Damian ALDE DA
107. Florea Daniel PSD DA
108. Fonta Nuțu PSD DA
109. Frăticiu Gheorghe PSD DA
110. Galan Constantin ALDE DA
111. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
113. Geantă Florian Daniel PSD DA
114. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
115. Gheorghe Florin PSD DA
116. Gheorghe Tinel PNL DA
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
119. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
120. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
121. Grama Horia PSD DA
122. Grecea Maria PNL DA
123. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
124. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
125. Guran Virgil PNL DA
126. Gurzău Adrian - DA
127. Gust Băloșin Florentin - DA
128. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
129. Harbuz Liviu PSD DA
130. Holban Titi PSD DA
131. Horga Vasile PNL DA
132. Hulea Ioan PSD DA
133. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
134. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
135. Iancu Iulian PSD DA
136. Iane Daniel PNL DA
137. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
138. Ibram Iusein Minoritati DA
139. Intotero Natalia-Elena PSD DA
140. Ionescu Aurelian ALDE DA
141. Ionescu George PNL DA
142. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
143. Itu Cornel PSD DA
144. Kelemen Hunor UDMR -
145. Kerekes Károly UDMR DA
146. Khraibani Camelia PSD DA
147. Korodi Attila UDMR DA
148. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
149. Longher Ghervazen Minoritati DA
150. Lubanovici Mircea PNL DA
151. Lupu Mihai PNL DA
152. Man Mircea PNL DA
153. Manda Iulian Claudiu PSD DA
154. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
155. Manolache Marius PSD DA
156. Manolescu Oana Minoritati DA
157. Marcoci Vlad PSD DA
158. Marcu Viorica PNL -
159. Marian Ion Cristinel ND DA
160. Marica Petru-Sorin PSD DA
161. Marin Gheorghe PSD DA
162. Marin Laura PSD DA
163. Marocico Ion Minoritati DA
164. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
165. Máté András-Levente UDMR DA
166. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
167. Mazilu Constantin PSD DA
168. Melinte Ion PSD DA
169. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
170. Mihai Aurelian PNL DA
171. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
172. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
173. Militaru Lucian PNL DA
174. Mincă Liliana PSD DA
175. Mircovici Niculae Minoritati DA
176. Mîrza Gavril PSD DA
177. Mocanu Adrian PSD DA
178. Mocioi Niculina PNL DA
179. Moldovan Ioan ALDE DA
180. Moldovan Iosif UDMR DA
181. Molnar Zsolt UDMR -
182. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
183. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
184. Movilă Petru - DA
185. Munteanu Ioan PSD DA
186. Murgu Neagu PSD DA
187. Nassar Rodica PSD DA
188. Neacșu Marian PSD DA
189. Necula Cosmin PSD DA
190. Negruț Clement - DA
191. Negruț Cornelia ALDE DA
192. Nichita Cristina PSD -
193. Nicoară Romeo Florin PNL DA
194. Nicolae Alexandri PNL -
195. Nicolae Florian PNL DA
196. Niculae Aurel PSD DA
197. Niculescu Dumitru PSD DA
198. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
199. Nistor Laurențiu PSD DA
200. Nistor Marioara PSD DA
201. Niță Constantin PSD DA
202. Niță Emil PSD DA
203. Nosa Iuliu PSD DA
204. Oajdea Daniel Vasile ND DA
205. Orban Ludovic PNL -
206. Palașcă Viorel ALDE DA
207. Palăr Ionel PNL DA
208. Pambuccian Varujan Minoritati DA
209. Pană Adriana-Doina PSD DA
210. Pardău Dumitru PNL -
211. Paul Maria-Andreea PNL -
212. Pârgaru Ion PSD DA
213. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
214. Peia Ninel PSD DA
215. Petrea Dorin Silviu PSD DA
216. Petrescu Petre - DA
217. Petric Octavian PSD DA
218. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
219. Plumb Rovana PSD DA
220. Pocora Cristina-Ancuța PNL -
221. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
222. Pop Georgian PSD DA
223. Popa Octavian-Marius PNL DA
224. Popa Radu Mihai ND DA
225. Popeangă Vasile PSD DA
226. Popescu Dan-Cristian PNL DA
227. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
228. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
229. Potor Călin PSD DA
230. Pușcaș Iacob PSD DA
231. Răducanu Ion PSD DA
232. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
233. Rădulescu Constantin PSD DA
234. Rădulescu Romeo - DA
235. Rățoi Neculai PSD DA
236. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
237. Reuer Elena-Ramona PNL DA
238. Rizea Cristian PSD DA
239. Roman Gheorghe PNL DA
240. Roman Ioan Sorin PSD DA
241. Roșca Lucreția PSD DA
242. Rotaru Răzvan ND DA
243. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
244. Săpunaru Nini PNL DA
245. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
246. Scarlat George PNL DA
247. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
248. Secară Florin Mihail PNL DA
249. Sefer Cristian-George PSD DA
250. Seres Dénes UDMR DA
251. Simedru Dan Coriolan PNL DA
252. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
253. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
254. Solomon Adrian PSD DA
255. Stan Ioan PSD -
256. Stan Ion PSD DA
257. Stanciu Anghel PSD DA
258. Stanciu Zisu PSD DA
259. Stancu Ionel Minoritati DA
260. Stativă Irinel Ioan PSD DA
261. Stănescu Alexandru PSD DA
262. Steriu Valeriu-Andrei PSD -
263. Stoica Mihaela - DA
264. Stragea Sorin Constantin PSD DA
265. Stroe Radu PSD DA
266. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
267. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
268. Surdu Raluca PNL DA
269. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
270. Szabó Ödön UDMR DA
271. Șcheau Ion PNL DA
272. Șimon Gheorghe PSD DA
273. Șoptică Costel PNL DA
274. Șova Lucian PSD DA
275. Ștefan Viorel PSD DA
276. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
277. Tabugan Ion PSD DA
278. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
279. Tararache Mihai PNL DA
280. Tămâian Ioan PNL DA
281. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
282. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
283. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
284. Teju Sorin ALDE -
285. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
286. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
287. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
288. Tîlvăr Angel PSD DA
289. Toader Mircea-Nicu PNL DA
290. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
291. Tomac Eugen - DA
292. Traicu Rodin PSD DA
293. Tudorache Daniel PSD DA
294. Tudorie Violeta PSD DA
295. Tudose Mihai PSD DA
296. Turcan Raluca PNL DA
297. Tușa Adriana Diana PNL DA
298. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
299. Țîmpău Radu Bogdan PNL -
300. Udriște Gheorghe PNL DA
301. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
302. Uricec Eugen Constantin PSD DA
303. Ursărescu Dorinel ALDE DA
304. Vainer Aurel Minoritati DA
305. Varga Lucia-Ana PNL DA
306. Varga Vasile PNL DA
307. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
308. Vladu Iulian PNL DA
309. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
310. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
311. Vreme Valerian PSD DA
312. Vulpescu Ioan PSD DA
313. Weber Mihai PSD DA
314. Zaharcu Neviser PSD DA
315. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
316. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
317. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 octombrie 2017, 23:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro