Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.12.2015 > 13:45 Versiunea pentru printare
Miercuri, 9 decembrie 2015, ora 13:45

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final - Propunerea legislativa pentru modificarea si completarea Ordonantei Guvernului nr.26/2011 privind infiintarea Inspectoratului de Stat pentru Controlul in Transporul Rutier (Pl-x 606/2013)
PL 606/2013 pentru modificarea Ordonanței Guvernului nr.26/2011 privind înființarea Inspectoratului de Stat pentru Controlul în Transporul Rutier
- lege ordinară
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:322 156 93 - 12 14 15 20 - 12
- voturi pentru (DA):304 152 86 - 11 12 14 18 - 11
- voturi împotrivă (NU):2 - - - - - - 1 - 1
- abțineri:3 1 1 - - - - 1 - -
- nu au votat:13 3 6 - 1 2 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin PSD DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PNL DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Blănariu Valentin PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucur Constantin-Alin PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Canacheu Costică PNL DA
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cernea Remus-Florinel - NU
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Cioată Cezar - DA
52. Ciobanu Liliana ND DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor PSD DA
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Comșa Cornel-George ND DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
61. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL -
65. Crăciunescu Grigore PNL DA
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL DA
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
74. Dascălu Constantin PNL DA
75. Deaconu Mihai ND DA
76. Delureanu Virgil PSD DA
77. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
78. Dima Toader PSD DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Doboș Anton PNL DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL DA
83. Dobrinescu Traian PNL -
84. Dolha Mircea PNL DA
85. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
88. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
89. Dragomir Gheorghe PNL DA
90. Dragomir Maria - DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
94. Dumbrăvanu Paul PNL DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dumitru Georgică ALDE DA
97. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
98. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
99. Dușa Mircea PSD DA
100. Emacu Gheorghe PSD DA
101. Enache Marian PSD DA
102. Eparu Ion PSD DA
103. Erdei Dolóczki István UDMR DA
104. Fejér László-Ődőn UDMR DA
105. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
106. Firczak Gheorghe Minoritati DA
107. Florea Damian ALDE DA
108. Florea Daniel PSD DA
109. Fonta Nuțu PSD DA
110. Frăticiu Gheorghe PSD DA
111. Galan Constantin ALDE DA
112. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
114. Geantă Florian Daniel PSD DA
115. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
116. Gheorghe Florin PSD DA
117. Gheorghe Tinel PNL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
119. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
120. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
121. Gorghiu Alina-Ștefania PNL -
122. Grama Horia PSD DA
123. Grecea Maria PNL DA
124. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
125. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
126. Guran Virgil PNL DA
127. Gurzău Adrian - DA
128. Gust Băloșin Florentin - DA
129. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
130. Harbuz Liviu PSD DA
131. Holban Titi PSD DA
132. Horga Vasile PNL DA
133. Hulea Ioan PSD DA
134. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
135. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
136. Iancu Iulian PSD DA
137. Iane Daniel PNL DA
138. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
139. Ibram Iusein Minoritati DA
140. Intotero Natalia-Elena PSD DA
141. Ionescu Aurelian ALDE DA
142. Ionescu George PNL DA
143. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
144. Itu Cornel PSD DA
145. Kelemen Hunor UDMR -
146. Kerekes Károly UDMR DA
147. Khraibani Camelia PSD DA
148. Korodi Attila UDMR DA
149. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
150. Longher Ghervazen Minoritati DA
151. Lubanovici Mircea PNL DA
152. Lupu Mihai PNL DA
153. Man Mircea PNL DA
154. Manda Iulian Claudiu PSD DA
155. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
156. Manolache Marius PSD DA
157. Manolescu Oana Minoritati DA
158. Marcoci Vlad PSD DA
159. Marcu Viorica PNL DA
160. Marian Ion Cristinel ND DA
161. Marica Petru-Sorin PSD DA
162. Marin Gheorghe PSD DA
163. Marin Laura PSD DA
164. Marocico Ion Minoritati -
165. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
166. Máté András-Levente UDMR DA
167. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD Abținere
168. Mazilu Constantin PSD DA
169. Melinte Ion PSD DA
170. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
171. Mihai Aurelian PNL DA
172. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
173. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
174. Militaru Lucian PNL DA
175. Mincă Liliana PSD DA
176. Mircovici Niculae Minoritati DA
177. Mîrza Gavril PSD DA
178. Mocanu Adrian PSD DA
179. Mocioi Niculina PNL DA
180. Moldovan Ioan ALDE DA
181. Moldovan Iosif UDMR DA
182. Molnar Zsolt UDMR -
183. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
184. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
185. Movilă Petru - DA
186. Muntean Mircia PSD DA
187. Munteanu Ioan PSD DA
188. Murgu Neagu PSD DA
189. Nassar Rodica PSD DA
190. Neacșu Marian PSD DA
191. Necula Cosmin PSD DA
192. Negruț Clement - DA
193. Negruț Cornelia ALDE DA
194. Nichita Cristina PSD -
195. Nicoară Romeo Florin PNL DA
196. Nicolae Alexandri PNL DA
197. Nicolae Florian PNL DA
198. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL -
199. Niculae Aurel PSD DA
200. Niculescu Dumitru PSD DA
201. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
202. Nistor Laurențiu PSD DA
203. Nistor Marioara PSD DA
204. Niță Constantin PSD DA
205. Niță Emil PSD DA
206. Nosa Iuliu PSD DA
207. Oajdea Daniel Vasile ND DA
208. Orban Ludovic PNL DA
209. Palașcă Viorel ALDE DA
210. Palăr Ionel PNL DA
211. Pambuccian Varujan Minoritati DA
212. Pană Adriana-Doina PSD DA
213. Pardău Dumitru PNL -
214. Paul Maria-Andreea PNL DA
215. Pârgaru Ion PSD DA
216. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
217. Peia Ninel PSD DA
218. Petrea Dorin Silviu PSD DA
219. Petrescu Petre - DA
220. Petric Octavian PSD DA
221. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
222. Plumb Rovana PSD DA
223. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
224. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
225. Pop Georgian PSD DA
226. Popa Octavian-Marius PNL DA
227. Popa Radu Mihai ND -
228. Popeangă Vasile PSD DA
229. Popescu Dan-Cristian PNL DA
230. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
231. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
232. Potor Călin PSD DA
233. Pușcaș Iacob PSD DA
234. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
235. Răducanu Ion PSD DA
236. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
237. Rădulescu Constantin PSD DA
238. Rădulescu Romeo - DA
239. Rățoi Neculai PSD DA
240. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
241. Reuer Elena-Ramona PNL DA
242. Rizea Cristian PSD DA
243. Roman Gheorghe PNL DA
244. Roman Ioan Sorin PSD DA
245. Roșca Lucreția PSD DA
246. Rotaru Răzvan ND DA
247. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
248. Săpunaru Nini PNL DA
249. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
250. Scarlat George PNL DA
251. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
252. Secară Florin Mihail PNL DA
253. Sefer Cristian-George PSD DA
254. Seres Dénes UDMR DA
255. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
256. Simedru Dan Coriolan PNL DA
257. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
258. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
259. Solomon Adrian PSD DA
260. Stan Ioan PSD DA
261. Stan Ion PSD DA
262. Stanciu Anghel PSD DA
263. Stanciu Zisu PSD DA
264. Stancu Ionel Minoritati DA
265. Stativă Irinel Ioan PSD DA
266. Stănescu Alexandru PSD DA
267. Steriu Valeriu-Andrei PSD -
268. Stoica Mihaela - DA
269. Stragea Sorin Constantin PSD DA
270. Stroe Radu PSD DA
271. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
272. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
273. Surdu Raluca PNL DA
274. Surugiu Iulian-Radu PNL -
275. Szabó Ödön UDMR DA
276. Șcheau Ion PNL DA
277. Șimon Gheorghe PSD DA
278. Șoptică Costel PNL DA
279. Șova Lucian PSD DA
280. Ștefan Viorel PSD DA
281. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
282. Tabugan Ion PSD DA
283. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
284. Tararache Mihai PNL DA
285. Tămâian Ioan PNL DA
286. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
287. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
288. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
289. Teju Sorin ALDE NU
290. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
291. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
292. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
293. Tîlvăr Angel PSD DA
294. Toader Mircea-Nicu PNL DA
295. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
296. Tomac Eugen - DA
297. Traicu Rodin PSD DA
298. Tudorache Daniel PSD DA
299. Tudorie Violeta PSD -
300. Tudose Mihai PSD DA
301. Turcan Raluca PNL DA
302. Tușa Adriana Diana PNL DA
303. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
304. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
305. Udriște Gheorghe PNL DA
306. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
307. Uricec Eugen Constantin PSD DA
308. Ursărescu Dorinel ALDE DA
309. Vainer Aurel Minoritati DA
310. Varga Lucia-Ana PNL DA
311. Varga Vasile PNL DA
312. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
313. Vladu Iulian PNL DA
314. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
315. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
316. Vreme Valerian PSD DA
317. Vulpescu Ioan PSD DA
318. Weber Mihai PSD DA
319. Zaharcu Neviser PSD DA
320. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
321. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
322. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 octombrie 2017, 6:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro