Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.12.2015 > 13:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 9 decembrie 2015, ora 13:48

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final - Proiectul de Lege pentru modificarea Ordonantei de urgenta a Guvernului nr.98/2010 privind identificarea, desemnarea si protectia infrastructurilor critice (PL-x 811/2015)
PL 811/2015 pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.98/2010 privind identificarea, desemnarea și protecția infrastructurilor critice
- lege ordinară
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:317 154 94 - 11 12 15 19 - 12
- voturi pentru (DA):298 149 87 - 10 11 14 19 - 8
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - - 1
- abțineri:1 1 - - - - - - - -
- nu au votat:17 4 7 - 1 1 1 - - 3

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin PSD DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PNL DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Blănariu Valentin PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucur Constantin-Alin PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Canacheu Costică PNL DA
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cernea Remus-Florinel - NU
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Cioată Cezar - DA
52. Ciobanu Liliana ND DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor PSD DA
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Comșa Cornel-George ND DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
61. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL -
65. Crăciunescu Grigore PNL DA
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL DA
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
74. Dascălu Constantin PNL DA
75. Deaconu Mihai ND DA
76. Delureanu Virgil PSD DA
77. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
78. Dima Toader PSD DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Doboș Anton PNL DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL DA
83. Dobrinescu Traian PNL DA
84. Dolha Mircea PNL DA
85. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
88. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
89. Dragomir Gheorghe PNL DA
90. Dragomir Maria - DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
94. Dumbrăvanu Paul PNL DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dumitru Georgică ALDE DA
97. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
98. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
99. Dușa Mircea PSD DA
100. Emacu Gheorghe PSD DA
101. Enache Marian PSD DA
102. Eparu Ion PSD DA
103. Erdei Dolóczki István UDMR DA
104. Fejér László-Ődőn UDMR DA
105. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
106. Firczak Gheorghe Minoritati DA
107. Florea Damian ALDE DA
108. Florea Daniel PSD DA
109. Fonta Nuțu PSD DA
110. Frăticiu Gheorghe PSD DA
111. Galan Constantin ALDE DA
112. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
114. Geantă Florian Daniel PSD DA
115. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
116. Gheorghe Florin PSD DA
117. Gheorghe Tinel PNL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
119. Gireadă Dumitru-Verginel PNL -
120. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
121. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
122. Grama Horia PSD DA
123. Grecea Maria PNL -
124. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
125. Gunia Dragoș-Ionel PNL -
126. Guran Virgil PNL DA
127. Gurzău Adrian - DA
128. Gust Băloșin Florentin - -
129. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
130. Harbuz Liviu PSD DA
131. Holban Titi PSD DA
132. Horga Vasile PNL DA
133. Hulea Ioan PSD DA
134. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
135. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
136. Iancu Iulian PSD DA
137. Iane Daniel PNL DA
138. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
139. Ibram Iusein Minoritati DA
140. Intotero Natalia-Elena PSD DA
141. Ionescu Aurelian ALDE DA
142. Ionescu George PNL DA
143. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
144. Itu Cornel PSD DA
145. Kerekes Károly UDMR DA
146. Khraibani Camelia PSD DA
147. Korodi Attila UDMR DA
148. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
149. Longher Ghervazen Minoritati DA
150. Lubanovici Mircea PNL DA
151. Lupu Mihai PNL DA
152. Man Mircea PNL DA
153. Manda Iulian Claudiu PSD DA
154. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
155. Manolache Marius PSD DA
156. Manolescu Oana Minoritati DA
157. Marcoci Vlad PSD DA
158. Marcu Viorica PNL DA
159. Marian Ion Cristinel ND DA
160. Marica Petru-Sorin PSD DA
161. Marin Gheorghe PSD DA
162. Marin Laura PSD DA
163. Marocico Ion Minoritati DA
164. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
165. Máté András-Levente UDMR DA
166. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
167. Mazilu Constantin PSD DA
168. Melinte Ion PSD DA
169. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
170. Mihai Aurelian PNL DA
171. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
172. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
173. Militaru Lucian PNL DA
174. Mincă Liliana PSD DA
175. Mircovici Niculae Minoritati -
176. Mîrza Gavril PSD DA
177. Mocanu Adrian PSD DA
178. Mocioi Niculina PNL DA
179. Moldovan Ioan ALDE DA
180. Moldovan Iosif UDMR DA
181. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
182. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
183. Movilă Petru - DA
184. Muntean Mircia PSD DA
185. Munteanu Ioan PSD DA
186. Murgu Neagu PSD DA
187. Nassar Rodica PSD DA
188. Neacșu Marian PSD DA
189. Necula Cosmin PSD DA
190. Negruț Clement - DA
191. Negruț Cornelia ALDE DA
192. Nichita Cristina PSD -
193. Nicoară Romeo Florin PNL DA
194. Nicolae Alexandri PNL DA
195. Nicolae Florian PNL DA
196. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL -
197. Niculae Aurel PSD DA
198. Niculescu Dumitru PSD DA
199. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
200. Nistor Laurențiu PSD DA
201. Nistor Marioara PSD DA
202. Niță Constantin PSD DA
203. Niță Emil PSD DA
204. Nosa Iuliu PSD DA
205. Oajdea Daniel Vasile ND DA
206. Orban Ludovic PNL DA
207. Palașcă Viorel ALDE DA
208. Palăr Ionel PNL DA
209. Pambuccian Varujan Minoritati DA
210. Pană Adriana-Doina PSD DA
211. Pardău Dumitru PNL -
212. Paul Maria-Andreea PNL DA
213. Pârgaru Ion PSD DA
214. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
215. Peia Ninel PSD DA
216. Petrea Dorin Silviu PSD DA
217. Petrescu Petre - DA
218. Petric Octavian PSD DA
219. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
220. Plumb Rovana PSD DA
221. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
222. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
223. Pop Georgian PSD DA
224. Popa Octavian-Marius PNL DA
225. Popa Radu Mihai ND -
226. Popeangă Vasile PSD DA
227. Popescu Dan-Cristian PNL DA
228. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
229. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
230. Potor Călin PSD DA
231. Pușcaș Iacob PSD DA
232. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
233. Răducanu Ion PSD DA
234. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
235. Rădulescu Constantin PSD DA
236. Rădulescu Romeo - DA
237. Rățoi Neculai PSD -
238. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
239. Reuer Elena-Ramona PNL DA
240. Rizea Cristian PSD DA
241. Roman Gheorghe PNL DA
242. Roman Ioan Sorin PSD DA
243. Roșca Lucreția PSD DA
244. Roșca Mircea PNL DA
245. Rotaru Răzvan ND DA
246. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
247. Săpunaru Nini PNL DA
248. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
249. Scarlat George PNL DA
250. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
251. Secară Florin Mihail PNL DA
252. Sefer Cristian-George PSD DA
253. Seres Dénes UDMR DA
254. Simedru Dan Coriolan PNL DA
255. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
256. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
257. Solomon Adrian PSD DA
258. Stan Ioan PSD DA
259. Stan Ion PSD DA
260. Stanciu Anghel PSD DA
261. Stanciu Zisu PSD DA
262. Stancu Ionel Minoritati DA
263. Stativă Irinel Ioan PSD DA
264. Stănescu Alexandru PSD DA
265. Steriu Valeriu-Andrei PSD -
266. Stoica Mihaela - -
267. Stragea Sorin Constantin PSD DA
268. Stroe Radu PSD DA
269. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
270. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
271. Surdu Raluca PNL DA
272. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
273. Szabó Ödön UDMR -
274. Șcheau Ion PNL DA
275. Șimon Gheorghe PSD DA
276. Șoptică Costel PNL DA
277. Ștefan Viorel PSD DA
278. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
279. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
280. Tararache Mihai PNL DA
281. Tămâian Ioan PNL DA
282. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
283. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
284. Teju Sorin ALDE DA
285. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
286. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
287. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
288. Tîlvăr Angel PSD DA
289. Toader Mircea-Nicu PNL DA
290. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
291. Tomac Eugen - -
292. Traicu Rodin PSD DA
293. Tudorache Daniel PSD DA
294. Tudorie Violeta PSD -
295. Tudose Mihai PSD DA
296. Turcan Raluca PNL DA
297. Tușa Adriana Diana PNL DA
298. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
299. Țîmpău Radu Bogdan PNL -
300. Udriște Gheorghe PNL DA
301. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
302. Uricec Eugen Constantin PSD DA
303. Ursărescu Dorinel ALDE DA
304. Vainer Aurel Minoritati DA
305. Varga Lucia-Ana PNL DA
306. Varga Vasile PNL DA
307. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
308. Vladu Iulian PNL DA
309. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
310. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
311. Vreme Valerian PSD DA
312. Vulpescu Ioan PSD DA
313. Weber Mihai PSD DA
314. Zaharcu Neviser PSD DA
315. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
316. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
317. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 decembrie 2017, 6:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro