Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.12.2015 > 13:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 9 decembrie 2015, ora 13:51

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Lege privind accesul la resursa de lemn pentru firmele mici si mijlocii (PL-x 52/2015)
PL 52/2015 privind accesul la resursa de lemn pentru firmele mici și mijlocii
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:319 153 93 - 12 14 15 20 - 12
- voturi pentru (DA):296 148 85 - 11 14 14 15 - 9
- voturi împotrivă (NU):5 - 1 - - - - 4 - -
- abțineri:6 2 2 - - - 1 1 - -
- nu au votat:12 3 5 - 1 - - - - 3

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL -
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin PSD DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PNL DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Blănariu Valentin PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucur Constantin-Alin PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND DA
37. Calimente Mihăiță PNL Abținere
38. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE NU
40. Canacheu Costică PNL DA
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cernea Remus-Florinel - DA
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Cioată Cezar - DA
52. Ciobanu Liliana ND DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor PSD Abținere
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Comșa Cornel-George ND DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
61. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL -
65. Crăciunescu Grigore PNL DA
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL DA
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
74. Dascălu Constantin PNL Abținere
75. Deaconu Mihai ND DA
76. Delureanu Virgil PSD DA
77. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
78. Dima Toader PSD DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Doboș Anton PNL DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL DA
83. Dobrinescu Traian PNL DA
84. Dolha Mircea PNL DA
85. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
88. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
89. Dragomir Gheorghe PNL DA
90. Dragomir Maria - DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
94. Dumbrăvanu Paul PNL DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dumitru Georgică ALDE DA
97. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
98. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
99. Dușa Mircea PSD DA
100. Emacu Gheorghe PSD DA
101. Enache Marian PSD DA
102. Eparu Ion PSD DA
103. Erdei Dolóczki István UDMR DA
104. Fejér László-Ődőn UDMR DA
105. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
106. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
107. Florea Damian ALDE DA
108. Florea Daniel PSD DA
109. Fonta Nuțu PSD DA
110. Frăticiu Gheorghe PSD DA
111. Galan Constantin ALDE NU
112. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
114. Geantă Florian Daniel PSD DA
115. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
116. Gheorghe Florin PSD DA
117. Gheorghe Tinel PNL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
119. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
120. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
121. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
122. Grama Horia PSD DA
123. Grecea Maria PNL DA
124. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
125. Gunia Dragoș-Ionel PNL -
126. Guran Virgil PNL DA
127. Gurzău Adrian - DA
128. Gust Băloșin Florentin - DA
129. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
130. Harbuz Liviu PSD DA
131. Holban Titi PSD DA
132. Horga Vasile PNL DA
133. Hulea Ioan PSD DA
134. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
135. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
136. Iancu Iulian PSD DA
137. Iane Daniel PNL DA
138. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
139. Ibram Iusein Minoritati DA
140. Intotero Natalia-Elena PSD DA
141. Ionescu Aurelian ALDE DA
142. Ionescu George PNL DA
143. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
144. Itu Cornel PSD DA
145. Kelemen Hunor UDMR DA
146. Kerekes Károly UDMR DA
147. Khraibani Camelia PSD DA
148. Korodi Attila UDMR DA
149. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
150. Longher Ghervazen Minoritati DA
151. Lubanovici Mircea PNL DA
152. Lupu Mihai PNL DA
153. Man Mircea PNL DA
154. Manda Iulian Claudiu PSD DA
155. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
156. Manolache Marius PSD DA
157. Manolescu Oana Minoritati DA
158. Marcoci Vlad PSD DA
159. Marcu Viorica PNL DA
160. Marian Ion Cristinel ND DA
161. Marica Petru-Sorin PSD DA
162. Marin Gheorghe PSD DA
163. Marin Laura PSD DA
164. Marocico Ion Minoritati DA
165. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
166. Máté András-Levente UDMR DA
167. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
168. Mazilu Constantin PSD Abținere
169. Melinte Ion PSD DA
170. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
171. Mihai Aurelian PNL DA
172. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
173. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
174. Militaru Lucian PNL NU
175. Mincă Liliana PSD DA
176. Mircovici Niculae Minoritati DA
177. Mîrza Gavril PSD DA
178. Mocanu Adrian PSD DA
179. Mocioi Niculina PNL DA
180. Moldovan Ioan ALDE DA
181. Moldovan Iosif UDMR DA
182. Molnar Zsolt UDMR DA
183. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
184. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
185. Movilă Petru - DA
186. Muntean Mircia PSD DA
187. Munteanu Ioan PSD DA
188. Murgu Neagu PSD DA
189. Nassar Rodica PSD DA
190. Neacșu Marian PSD DA
191. Negruț Clement - DA
192. Negruț Cornelia ALDE DA
193. Nichita Cristina PSD DA
194. Nicoară Romeo Florin PNL DA
195. Nicolae Alexandri PNL DA
196. Nicolae Florian PNL DA
197. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
198. Niculae Aurel PSD DA
199. Niculescu Dumitru PSD DA
200. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
201. Nistor Laurențiu PSD DA
202. Nistor Marioara PSD DA
203. Niță Constantin PSD -
204. Niță Emil PSD DA
205. Nosa Iuliu PSD DA
206. Oajdea Daniel Vasile ND DA
207. Orban Ludovic PNL DA
208. Palașcă Viorel ALDE DA
209. Palăr Ionel PNL DA
210. Pambuccian Varujan Minoritati DA
211. Pană Adriana-Doina PSD DA
212. Pardău Dumitru PNL -
213. Paul Maria-Andreea PNL DA
214. Pârgaru Ion PSD DA
215. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
216. Peia Ninel PSD DA
217. Petrea Dorin Silviu PSD DA
218. Petrescu Petre - DA
219. Petric Octavian PSD DA
220. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
221. Plumb Rovana PSD DA
222. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
223. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
224. Pop Georgian PSD DA
225. Popa Octavian-Marius PNL DA
226. Popa Radu Mihai ND -
227. Popeangă Vasile PSD DA
228. Popescu Dan-Cristian PNL DA
229. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
230. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
231. Potor Călin PSD DA
232. Pușcaș Iacob PSD DA
233. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
234. Răducanu Ion PSD DA
235. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
236. Rădulescu Constantin PSD DA
237. Rădulescu Romeo - -
238. Rățoi Neculai PSD DA
239. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
240. Reuer Elena-Ramona PNL DA
241. Rizea Cristian PSD DA
242. Roman Gheorghe PNL DA
243. Roman Ioan Sorin PSD DA
244. Roșca Lucreția PSD DA
245. Roșca Mircea PNL -
246. Rotaru Răzvan ND DA
247. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
248. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
249. Scarlat George PNL DA
250. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
251. Secară Florin Mihail PNL DA
252. Sefer Cristian-George PSD DA
253. Seres Dénes UDMR DA
254. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
255. Simedru Dan Coriolan PNL DA
256. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
257. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
258. Solomon Adrian PSD DA
259. Stan Ioan PSD DA
260. Stan Ion PSD DA
261. Stanciu Anghel PSD -
262. Stanciu Zisu PSD DA
263. Stancu Ionel Minoritati DA
264. Stativă Irinel Ioan PSD DA
265. Stănescu Alexandru PSD DA
266. Steriu Valeriu-Andrei PSD -
267. Stoica Mihaela - -
268. Stragea Sorin Constantin PSD DA
269. Stroe Radu PSD DA
270. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
271. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
272. Surdu Raluca PNL DA
273. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
274. Szabó Ödön UDMR DA
275. Șcheau Ion PNL DA
276. Șimon Gheorghe PSD DA
277. Șoptică Costel PNL DA
278. Ștefan Viorel PSD DA
279. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
280. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE Abținere
281. Tararache Mihai PNL DA
282. Tămâian Ioan PNL DA
283. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
284. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
285. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
286. Teju Sorin ALDE NU
287. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
288. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
289. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
290. Tîlvăr Angel PSD DA
291. Toader Mircea-Nicu PNL DA
292. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
293. Tomac Eugen - -
294. Traicu Rodin PSD DA
295. Tudorache Daniel PSD DA
296. Tudorie Violeta PSD DA
297. Tudose Mihai PSD DA
298. Turcan Raluca PNL DA
299. Tușa Adriana Diana PNL DA
300. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
301. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
302. Udriște Gheorghe PNL DA
303. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
304. Uricec Eugen Constantin PSD DA
305. Ursărescu Dorinel ALDE DA
306. Vainer Aurel Minoritati DA
307. Varga Lucia-Ana PNL DA
308. Varga Vasile PNL DA
309. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
310. Vladu Iulian PNL DA
311. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
312. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
313. Vreme Valerian PSD DA
314. Vulpescu Ioan PSD DA
315. Weber Mihai PSD DA
316. Zaharcu Neviser PSD DA
317. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
318. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
319. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 decembrie 2017, 8:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro