Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.12.2015 > 13:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 9 decembrie 2015, ora 13:53

Subiect vot: Vot final - Propunerea legislativa pentru completarea art.39, art.293 si art.294 din OUG 34/2006, actualizata in 2014, privind atribuirea contractelor de achizitie publica, a contractelor de concesiune de lucrari publice si a contractelor de concesiune de servicii (Pl-x 339/2015)
PL 339/2015 pentru completarea Art.39, Art.293 și Art.294 din OUG 34/2006, actualizată în 2014, privind atribuirea contractelor de achiziție publică, a contractelor de concesiune de lucrări publice și a contractelor de concesiune de servicii
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:319 152 95 - 12 14 15 19 - 12
- voturi pentru (DA):301 147 88 - 11 14 13 19 - 9
- voturi împotrivă (NU):3 1 1 - - - - - - 1
- abțineri:2 1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:13 3 6 - 1 - 1 - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin PSD DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PNL DA
14. Babuș Radu PSD -
15. Balan Ioan PNL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Blănariu Valentin PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Canacheu Costică PNL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cernea Remus-Florinel - NU
45. Chebac Eugen PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chiriță Dumitru PSD DA
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Cioată Cezar - DA
51. Ciobanu Liliana ND DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor PSD Abținere
56. Ciurariu Florin PNL DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Comșa Cornel-George ND DA
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
60. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
61. Costin Gheorghe PNL DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL -
64. Crăciunescu Grigore PNL DA
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Daea Petre PSD DA
72. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
73. Dascălu Constantin PNL DA
74. Deaconu Mihai ND DA
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dobrinescu Traian PNL DA
83. Dolha Mircea PNL DA
84. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
85. Dolineaschi Andrei PSD DA
86. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
87. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
88. Dragomir Gheorghe PNL DA
89. Dragomir Maria - DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
93. Dumbrăvanu Paul PNL DA
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dumitru Georgică ALDE DA
96. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
97. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
98. Dușa Mircea PSD DA
99. Emacu Gheorghe PSD DA
100. Enache Marian PSD DA
101. Eparu Ion PSD DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR DA
103. Fejér László-Ődőn UDMR DA
104. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
105. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
106. Florea Damian ALDE DA
107. Florea Daniel PSD DA
108. Fonta Nuțu PSD DA
109. Frăticiu Gheorghe PSD DA
110. Galan Constantin ALDE DA
111. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
113. Geantă Florian Daniel PSD DA
114. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
115. Gheorghe Florin PSD DA
116. Gheorghe Tinel PNL DA
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
119. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
120. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
121. Grama Horia PSD DA
122. Grecea Maria PNL -
123. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
124. Gunia Dragoș-Ionel PNL -
125. Guran Virgil PNL DA
126. Gurzău Adrian - DA
127. Gust Băloșin Florentin - DA
128. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
129. Harbuz Liviu PSD DA
130. Holban Titi PSD DA
131. Horga Vasile PNL DA
132. Hulea Ioan PSD DA
133. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
134. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
135. Iancu Iulian PSD DA
136. Iane Daniel PNL DA
137. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
138. Ibram Iusein Minoritati DA
139. Intotero Natalia-Elena PSD DA
140. Ionescu Aurelian ALDE DA
141. Ionescu George PNL DA
142. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
143. Itu Cornel PSD DA
144. Kelemen Hunor UDMR DA
145. Kerekes Károly UDMR DA
146. Khraibani Camelia PSD DA
147. Korodi Attila UDMR DA
148. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
149. Longher Ghervazen Minoritati DA
150. Lubanovici Mircea PNL DA
151. Lupu Mihai PNL DA
152. Man Mircea PNL DA
153. Manda Iulian Claudiu PSD DA
154. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
155. Manolache Marius PSD DA
156. Manolescu Oana Minoritati DA
157. Marcoci Vlad PSD DA
158. Marcu Viorica PNL DA
159. Marian Ion Cristinel ND DA
160. Marica Petru-Sorin PSD DA
161. Marin Gheorghe PSD DA
162. Marin Laura PSD DA
163. Marocico Ion Minoritati DA
164. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
165. Máté András-Levente UDMR DA
166. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
167. Mazilu Constantin PSD NU
168. Melinte Ion PSD DA
169. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
170. Mihai Aurelian PNL DA
171. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
172. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
173. Militaru Lucian PNL DA
174. Mincă Liliana PSD DA
175. Mircovici Niculae Minoritati DA
176. Mîrza Gavril PSD DA
177. Mocanu Adrian PSD DA
178. Mocioi Niculina PNL DA
179. Moldovan Ioan ALDE DA
180. Moldovan Iosif UDMR DA
181. Molnar Zsolt UDMR DA
182. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
183. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
184. Movilă Petru - DA
185. Muntean Mircia PSD DA
186. Munteanu Ioan PSD DA
187. Murgu Neagu PSD DA
188. Nassar Rodica PSD DA
189. Neacșu Marian PSD DA
190. Negruț Clement - DA
191. Negruț Cornelia ALDE DA
192. Nichita Cristina PSD DA
193. Nicoară Romeo Florin PNL DA
194. Nicolae Alexandri PNL DA
195. Nicolae Florian PNL DA
196. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL -
197. Niculae Aurel PSD DA
198. Niculescu Dumitru PSD DA
199. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
200. Nistor Laurențiu PSD DA
201. Nistor Marioara PSD DA
202. Niță Constantin PSD DA
203. Niță Emil PSD DA
204. Nosa Iuliu PSD DA
205. Oajdea Daniel Vasile ND DA
206. Orban Ludovic PNL DA
207. Palașcă Viorel ALDE DA
208. Palăr Ionel PNL DA
209. Pambuccian Varujan Minoritati DA
210. Pană Adriana-Doina PSD DA
211. Pardău Dumitru PNL -
212. Paul Maria-Andreea PNL DA
213. Pârgaru Ion PSD DA
214. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
215. Peia Ninel PSD DA
216. Petrea Dorin Silviu PSD DA
217. Petrescu Petre - DA
218. Petric Octavian PSD DA
219. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
220. Plumb Rovana PSD DA
221. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
222. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
223. Pop Georgian PSD DA
224. Popa Octavian-Marius PNL DA
225. Popa Radu Mihai ND -
226. Popeangă Vasile PSD DA
227. Popescu Dan-Cristian PNL DA
228. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
229. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
230. Potor Călin PSD DA
231. Pușcaș Iacob PSD DA
232. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
233. Răducanu Ion PSD DA
234. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
235. Rădulescu Constantin PSD DA
236. Rădulescu Romeo - DA
237. Rățoi Neculai PSD DA
238. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
239. Reuer Elena-Ramona PNL DA
240. Rizea Cristian PSD DA
241. Roman Gheorghe PNL DA
242. Roman Ioan Sorin PSD DA
243. Roșca Lucreția PSD DA
244. Roșca Mircea PNL -
245. Rotaru Răzvan ND DA
246. Rusu Valentin PNL DA
247. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
248. Săpunaru Nini PNL DA
249. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
250. Scarlat George PNL DA
251. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
252. Secară Florin Mihail PNL DA
253. Sefer Cristian-George PSD DA
254. Seres Dénes UDMR DA
255. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
256. Simedru Dan Coriolan PNL DA
257. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
258. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
259. Solomon Adrian PSD DA
260. Stan Ioan PSD DA
261. Stan Ion PSD DA
262. Stanciu Anghel PSD DA
263. Stanciu Zisu PSD DA
264. Stancu Ionel Minoritati -
265. Stativă Irinel Ioan PSD DA
266. Stănescu Alexandru PSD DA
267. Steriu Valeriu-Andrei PSD -
268. Stoica Mihaela - -
269. Stragea Sorin Constantin PSD DA
270. Stroe Radu PSD DA
271. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
272. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
273. Surdu Raluca PNL DA
274. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
275. Szabó Ödön UDMR DA
276. Șcheau Ion PNL DA
277. Șimon Gheorghe PSD DA
278. Șoptică Costel PNL DA
279. Ștefan Viorel PSD DA
280. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
281. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
282. Tararache Mihai PNL DA
283. Tămâian Ioan PNL DA
284. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
285. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
286. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
287. Teju Sorin ALDE DA
288. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
289. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
290. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
291. Tîlvăr Angel PSD DA
292. Toader Mircea-Nicu PNL DA
293. Tomac Eugen - -
294. Traicu Rodin PSD DA
295. Tudorache Daniel PSD DA
296. Tudorie Violeta PSD DA
297. Tudose Mihai PSD DA
298. Turcan Raluca PNL DA
299. Tușa Adriana Diana PNL DA
300. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD -
301. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
302. Udriște Gheorghe PNL DA
303. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
304. Uricec Eugen Constantin PSD DA
305. Ursărescu Dorinel ALDE DA
306. Vainer Aurel Minoritati DA
307. Varga Lucia-Ana PNL DA
308. Varga Vasile PNL DA
309. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
310. Vladu Iulian PNL DA
311. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
312. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
313. Vreme Valerian PSD DA
314. Vulpescu Ioan PSD DA
315. Weber Mihai PSD DA
316. Zaharcu Neviser PSD DA
317. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
318. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
319. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 octombrie 2017, 23:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro