Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2006 > 13:05 Versiunea pentru printare
Marți, 6 iunie 2006, ora 13:05

Poziție pe
ordinea de zi:
24
Subiect vot: Vot final
PL 237/2006 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr. 24/2006 pentru modificarea și completarea Legii nr. 186/2003 privind promovarea culturii scrise
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:259 78 63 22 35 20 15 14 12
- voturi pentru (DA):253 75 63 20 35 20 14 14 12
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:5 3 - 1 - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andreica Romică PNL DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Antal István UDMR DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Avram Dumitru PRM DA
17. Baban Ștefan PRM DA
18. Bara Nicolae PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
20. Bădălău Niculae PSD DA
21. Băeșu George PSD DA
22. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
23. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
24. Bejinariu Eugen - DA
25. Bentu Dumitru PSD DA
26. Bivolaru Ioan PSD DA
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
28. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
29. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
30. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
31. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Brînzan Ovidiu PSD DA
35. Brînză William Gabriel PD-L DA
36. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
37. Buciu Angela PRM DA
38. Buda Daniel PD-L DA
39. Buda Ioan PSD DA
40. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
41. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
42. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
43. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
44. Calimente Mihăiță PNL DA
45. Canacheu Costică PD-L DA
46. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
47. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
48. Călian Petru PC DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Câmpanu Liviu PNL DA
51. Chiper Gheorghe PSD -
52. Cindrea Ioan PSD DA
53. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
54. Ciontu Corneliu - DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
56. Cliveti Minodora PSD DA
57. Cocrea Olguța - DA
58. Codîrlă Liviu PRM DA
59. Constantinescu Anca PD-L DA
60. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Cutean Vasile Emilian PSD DA
63. Dan Iosif PSD DA
64. Diaconescu Marin PRM DA
65. Diaconescu Renică PC DA
66. Dida Corneliu Ioan PSD DA
67. Dobre Traian PNL DA
68. Dorneanu Valer PSD DA
69. Dragomir Gheorghe PNL DA
70. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
71. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
72. Dumitrescu Liana Minoritati DA
73. Dumitrescu Zamfir - DA
74. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
75. Dumitriu Mihai PSD DA
76. Dumitru Ion PSD DA
77. Dușa Mircea PSD DA
78. Duțu Stelian PD-L DA
79. Erdei Dolóczki István UDMR DA
80. Faina Constantin PC DA
81. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
82. Fenechiu Relu PNL DA
83. Firczak Gheorghe Minoritati DA
84. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
85. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
86. Furo Iuliu Ioan PRM DA
87. Gabor Gheorghe PNL DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Găleteanu Monalisa PSD DA
90. Georgescu Filip PSD DA
91. Gerea Andrei Dominic PNL DA
92. Gheorghe Valeriu PNL DA
93. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
94. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
95. Ghișe Ioan PNL DA
96. Giurescu Ion PSD DA
97. Giurgiu Mircia - DA
98. Glăvan Ștefan PC DA
99. Godja Petru PSD DA
100. Grigore Dan PD-L DA
101. Grosaru Mircea Minoritati DA
102. Gubandru Aurel PSD DA
103. Gușă Cozmin Horea - DA
104. Hanganu Romeo Octavian PC -
105. Hellvig Eduard Raul PC DA
106. Hoban Ioan PNL DA
107. Hoinaru Marian PNL DA
108. Iancu Iulian PSD DA
109. Ibram Iusein Minoritati DA
110. Igaș Traian Constantin PD-L DA
111. Ignat Miron Minoritati DA
112. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
113. Ionescu Daniel PSD DA
114. Iustian Mircea Teodor PNL DA
115. Kelemen Hunor UDMR DA
116. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
117. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
118. Kovacs Attila UDMR DA
119. Lakatos Petru UDMR DA
120. Lari-Iorga Leonida - DA
121. Luchian Ion PNL DA
122. Magheru Paul PRM DA
123. Man Mircea PD-L DA
124. Manda Iulian Claudiu PSD DA
125. Manolescu Oana Minoritati DA
126. Manta Pantelimon PC DA
127. Marian Dan Mihai PNL DA
128. Marin Constantin PSD DA
129. Martin Eduard-Stelian PSD DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Máté András-Levente UDMR DA
132. Matei Cătălin Lucian PSD DA
133. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
134. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
135. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
136. Merce Ilie PRM DA
137. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
138. Micula Cătălin PNL DA
139. Mihalache Sorin Dan PSD DA
140. Mircea Costache PRM DA
141. Mircovici Niculae Minoritati DA
142. Mironescu Laurențiu PD-L DA
143. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
144. Mitrea Manuela PSD DA
145. Mitrea Miron Tudor PSD DA
146. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
147. Mînzînă Ion PRM DA
148. Mocanu Alexandru PD-L DA
149. Mocanu Vasile PSD DA
150. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
151. Mocioalcă Ion PSD DA
152. Mohora Tudor PSD DA
153. Moisoiu Adrian PRM DA
154. Moldovan Emil Radu PSD DA
155. Momanu Corneliu PNL DA
156. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
157. Movilă Petru PD-L DA
158. Munteanu Ioan PSD DA
159. Muscă Monica Octavia PNL DA
160. Nassar Rodica PSD DA
161. Năstase Adrian PSD -
162. Nechita Aurel PSD DA
163. Nedelcu Gabriela PSD DA
164. Nica Dan PSD DA
165. Nicolicea Eugen PSD DA
166. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
167. Niță Constantin PSD DA
168. Nosa Iuliu PSD DA
169. Oancea Viorel PNL DA
170. Olarean Aurel PD-L DA
171. Olteanu Bogdan PNL DA
172. Oprea Gabriel PSD DA
173. Ovidenie Costel - DA
174. Palăr Ionel PNL DA
175. Pambuccian Varujan Minoritati DA
176. Pardău Dumitru PNL DA
177. Pascu Bogdan PC DA
178. Paveliu Marian Sorin PNL DA
179. Petrea Constantin PD-L DA
180. Plumb Rovana PSD DA
181. Ponta Victor-Viorel PSD DA
182. Pop Claudiu Adrian PSD DA
183. Popa Cornel PNL DA
184. Popa Daniela PC DA
185. Popescu Dan Ioan PSD DA
186. Popescu Florin Aurelian PNL DA
187. Popescu Ionica Constanța PC DA
188. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
189. Preda Cezar-Florin PD-L DA
190. Preda Ion PNL DA
191. Pruteanu Vasile PNL DA
192. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
193. Pupeză Viorel PSD DA
194. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
195. Pușcaș Vasile PSD DA
196. Pușcă Mircea Valer PNL DA
197. Radan Mihai Minoritati DA
198. Raicu Romeo Marius PD-L DA
199. Rogin Marius PD-L DA
200. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
201. Rus Ioan Aurel PRM DA
202. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
203. Rușanu Dan Radu PNL DA
204. Sandu Gabriel PNL DA
205. Sandu-Capră Mihai PNL DA
206. Sasu Ion PSD DA
207. Săniuță Marian-Florian PSD DA
208. Săpunaru Nini PNL DA
209. Sârb Gheorghe PSD -
210. Sârbu Marian PSD DA
211. Sârbu Mugurel Liviu - DA
212. Scutaru Adrian George PNL DA
213. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
216. Sóki Béla UDMR DA
217. Soporan Vasile Filip PSD DA
218. Stan Ioan PSD DA
219. Stan Ion PSD DA
220. Stănescu Cristian PRM -
221. Stănișoară Mihai PD-L DA
222. Stoica Ion - DA
223. Străchinaru Petre PD-L DA
224. Strungă Emil PNL DA
225. Szekely Levente Csaba UDMR DA
226. Șandru Marcela Lavinia - DA
227. Știrbeț Cornel PNL DA
228. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
229. Știucă Alecsandru PSD DA
230. Tabără Valeriu PD-L DA
231. Tamás Sándor UDMR DA
232. Tămagă Constantin PSD DA
233. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
234. Teodorescu George Alin PSD DA
235. Timiș Ioan PSD DA
236. Toma Horia-Victor PNL DA
237. Toró Tiberiu UDMR DA
238. Tudor Constantin PC DA
239. Tudor Marcu PRM DA
240. Tudose Mihai PSD DA
241. Turcan Raluca PNL DA
242. Țundrea Ioan PC DA
243. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
244. Ujeniuc Dragoș PNL DA
245. Ungureanu Petre PNL DA
246. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
247. Ursărescu Dorinel PNL DA
248. Vainer Aurel Minoritati DA
249. Varga Attila UDMR DA
250. Vasile Aurelia PSD DA
251. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
252. Vălean Adina Ioana PNL DA
253. Văsioiu Horia PD-L DA
254. Vlase Petru Gabriel PSD DA
255. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
256. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
257. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
258. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
259. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 iunie 2019, 0:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro