Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2006 > 13:06 Versiunea pentru printare
Marți, 6 iunie 2006, ora 13:06

Poziție pe
ordinea de zi:
25
Subiect vot: Vot final
PL 605/2005 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.43/2000 privind protecția patrimoniului arheologic și declararea unor situri arheologice ca zone de interes național
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:258 78 62 21 36 20 15 14 12
- voturi pentru (DA):249 76 61 18 35 20 15 13 11
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1 -
- abțineri:4 - - 2 1 - - - 1
- nu au votat:4 2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal Árpád-András UDMR DA
12. Antal István UDMR DA
13. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
14. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
15. Ardelean Lia PC DA
16. Asztalos Ferenc UDMR DA
17. Avram Dumitru PRM DA
18. Baban Ștefan PRM DA
19. Bara Nicolae PD-L DA
20. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
21. Bădălău Niculae PSD DA
22. Băeșu George PSD DA
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
24. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
25. Bejinariu Eugen - DA
26. Bentu Dumitru PSD DA
27. Bivolaru Ioan PSD DA
28. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
29. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
30. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
31. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
32. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
33. Bónis István UDMR DA
34. Borbély László UDMR DA
35. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
36. Brînzan Ovidiu PSD DA
37. Brînză William Gabriel PD-L DA
38. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
39. Buciu Angela PRM DA
40. Buda Daniel PD-L DA
41. Buda Ioan PSD DA
42. Buruiană Aprodu Daniela PRM Abținere
43. Bușoi Cristian Silviu PNL -
44. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
45. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
46. Calimente Mihăiță PNL DA
47. Canacheu Costică PD-L DA
48. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
49. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
50. Călian Petru PC DA
51. Călin Ion PSD DA
52. Câmpanu Liviu PNL DA
53. Chiper Gheorghe PSD DA
54. Cindrea Ioan PSD DA
55. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
56. Ciontu Corneliu - DA
57. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
58. Cliveti Minodora PSD DA
59. Cocrea Olguța - DA
60. Codîrlă Liviu PRM DA
61. Constantinescu Anca PD-L Abținere
62. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cutean Vasile Emilian PSD DA
65. Dan Iosif PSD DA
66. Diaconescu Marin PRM DA
67. Diaconescu Renică PC DA
68. Dida Corneliu Ioan PSD DA
69. Dobre Traian PNL DA
70. Dorneanu Valer PSD DA
71. Dragomir Gheorghe PNL DA
72. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
73. Dumitrescu Liana Minoritati DA
74. Dumitrescu Zamfir - DA
75. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
76. Dumitriu Mihai PSD DA
77. Dumitru Ion PSD DA
78. Dușa Mircea PSD DA
79. Duțu Stelian PD-L DA
80. Erdei Dolóczki István UDMR DA
81. Faina Constantin PC DA
82. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
83. Fenechiu Relu PNL DA
84. Firczak Gheorghe Minoritati DA
85. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
86. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
87. Furo Iuliu Ioan PRM DA
88. Gabor Gheorghe PNL DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Găleteanu Monalisa PSD DA
91. Georgescu Filip PSD DA
92. Gerea Andrei Dominic PNL DA
93. Gheorghe Valeriu PNL DA
94. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
95. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
96. Ghișe Ioan PNL DA
97. Giurescu Ion PSD DA
98. Giurgiu Mircia - DA
99. Glăvan Ștefan PC DA
100. Godja Petru PSD DA
101. Grigore Dan PD-L DA
102. Grosaru Mircea Minoritati DA
103. Gubandru Aurel PSD DA
104. Gușă Cozmin Horea - DA
105. Hanganu Romeo Octavian PC DA
106. Hellvig Eduard Raul PC DA
107. Hoban Ioan PNL DA
108. Hoinaru Marian PNL DA
109. Iancu Iulian PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati DA
111. Igaș Traian Constantin PD-L DA
112. Ignat Miron Minoritati NU
113. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
114. Ionescu Daniel PSD DA
115. Iustian Mircea Teodor PNL DA
116. Kelemen Hunor UDMR DA
117. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
118. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
119. Kovacs Attila UDMR DA
120. Lakatos Petru UDMR DA
121. Lari-Iorga Leonida - DA
122. Luchian Ion PNL DA
123. Magheru Paul PRM DA
124. Man Mircea PD-L DA
125. Manda Iulian Claudiu PSD DA
126. Manolescu Oana Minoritati DA
127. Manta Pantelimon PC DA
128. Marian Dan Mihai PNL DA
129. Martin Eduard-Stelian PSD DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Máté András-Levente UDMR DA
132. Matei Cătălin Lucian PSD DA
133. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
134. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
135. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
136. Merce Ilie PRM DA
137. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
138. Micula Cătălin PNL DA
139. Mihalache Sorin Dan PSD DA
140. Mircea Costache PRM DA
141. Mircovici Niculae Minoritati DA
142. Mironescu Laurențiu PD-L DA
143. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
144. Mitrea Manuela PSD DA
145. Mitrea Miron Tudor PSD DA
146. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
147. Mînzînă Ion PRM DA
148. Mocanu Alexandru PD-L DA
149. Mocanu Vasile PSD DA
150. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
151. Mocioalcă Ion PSD DA
152. Mohora Tudor PSD DA
153. Moisoiu Adrian PRM DA
154. Moldovan Emil Radu PSD DA
155. Momanu Corneliu PNL DA
156. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
157. Movilă Petru PD-L DA
158. Munteanu Ioan PSD DA
159. Muscă Monica Octavia PNL DA
160. Nassar Rodica PSD DA
161. Năstase Adrian PSD DA
162. Nechita Aurel PSD DA
163. Nedelcu Gabriela PSD DA
164. Nica Dan PSD DA
165. Nicolicea Eugen PSD DA
166. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
167. Niță Constantin PSD DA
168. Nosa Iuliu PSD DA
169. Oancea Viorel PNL DA
170. Olarean Aurel PD-L DA
171. Olteanu Bogdan PNL DA
172. Oprea Gabriel PSD DA
173. Ovidenie Costel - DA
174. Palăr Ionel PNL DA
175. Pambuccian Varujan Minoritati DA
176. Pardău Dumitru PNL DA
177. Pascu Bogdan PC DA
178. Paveliu Marian Sorin PNL DA
179. Petrea Constantin PD-L DA
180. Plumb Rovana PSD DA
181. Ponta Victor-Viorel PSD DA
182. Pop Claudiu Adrian PSD DA
183. Popa Cornel PNL DA
184. Popa Daniela PC DA
185. Popescu Dan Ioan PSD DA
186. Popescu Florin Aurelian PNL DA
187. Popescu Ionica Constanța PC DA
188. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
189. Preda Cezar-Florin PD-L DA
190. Preda Ion PNL DA
191. Pruteanu Vasile PNL DA
192. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
193. Pupeză Viorel PSD DA
194. Purceld Octavian-Mircea PRM -
195. Pușcaș Vasile PSD DA
196. Pușcă Mircea Valer PNL DA
197. Racoceanu Viorel PD-L DA
198. Radan Mihai Minoritati DA
199. Raicu Romeo Marius PD-L DA
200. Rogin Marius PD-L DA
201. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
202. Rus Ioan Aurel PRM DA
203. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
204. Sanda Victor PSD DA
205. Sandu Gabriel PNL DA
206. Sandu-Capră Mihai PNL DA
207. Sasu Ion PSD DA
208. Săniuță Marian-Florian PSD DA
209. Săpunaru Nini PNL DA
210. Sârb Gheorghe PSD DA
211. Sârbu Marian PSD DA
212. Sârbu Mugurel Liviu - DA
213. Scutaru Adrian George PNL DA
214. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
215. Seres Dénes UDMR DA
216. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
217. Sóki Béla UDMR DA
218. Soporan Vasile Filip PSD DA
219. Stan Ioan PSD DA
220. Stan Ion PSD DA
221. Stănișoară Mihai PD-L DA
222. Stoica Ion - DA
223. Străchinaru Petre PD-L DA
224. Strungă Emil PNL DA
225. Szekely Levente Csaba UDMR DA
226. Șandru Marcela Lavinia - DA
227. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
228. Știucă Alecsandru PSD -
229. Tabără Valeriu PD-L DA
230. Tamás Sándor UDMR DA
231. Tămagă Constantin PSD DA
232. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
233. Teodorescu George Alin PSD DA
234. Toma Horia-Victor PNL DA
235. Toró Tiberiu UDMR DA
236. Tudor Constantin PC DA
237. Tudor Marcu PRM Abținere
238. Tudose Mihai PSD DA
239. Turcan Raluca PNL DA
240. Țundrea Ioan PC DA
241. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
242. Ujeniuc Dragoș PNL DA
243. Ungureanu Petre PNL DA
244. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
245. Ursărescu Dorinel PNL DA
246. Vainer Aurel Minoritati DA
247. Varga Attila UDMR DA
248. Vasile Aurelia PSD DA
249. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
250. Vălean Adina Ioana PNL DA
251. Văsioiu Horia PD-L DA
252. Vlase Petru Gabriel PSD DA
253. Vlădoiu Aurel PSD DA
254. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
255. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
256. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
257. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
258. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 iunie 2019, 3:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro