Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2006 > 13:06 Versiunea pentru printare
Marți, 6 iunie 2006, ora 13:06

Poziție pe
ordinea de zi:
27
Subiect vot: Vot final
PL 249/2006 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 6/2006 pentru completarea art.23 din Ordonanța Guvernului nr.86/2001 privind serviciile regulate de transport public local de călători
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:256 78 64 21 34 20 15 13 11
- voturi pentru (DA):245 74 63 18 34 19 15 12 10
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:8 2 1 3 - - - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal Árpád-András UDMR DA
12. Antal István UDMR DA
13. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
14. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
15. Ardelean Lia PC DA
16. Asztalos Ferenc UDMR DA
17. Avram Dumitru PRM DA
18. Baban Ștefan PRM DA
19. Bara Nicolae PD-L DA
20. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
21. Bădălău Niculae PSD DA
22. Băeșu George PSD DA
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
24. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
25. Bejinariu Eugen - DA
26. Bentu Dumitru PSD DA
27. Bivolaru Ioan PSD NU
28. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
29. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
30. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
31. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
32. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
33. Bónis István UDMR DA
34. Borbély László UDMR DA
35. Boureanu Cristian Alexandru PNL -
36. Brînzan Ovidiu PSD DA
37. Brînză William Gabriel PD-L DA
38. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
39. Buciu Angela PRM -
40. Buda Daniel PD-L DA
41. Buda Ioan PSD DA
42. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
43. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
44. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
45. Calimente Mihăiță PNL DA
46. Canacheu Costică PD-L DA
47. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
48. Călian Petru PC DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Câmpanu Liviu PNL DA
51. Chiper Gheorghe PSD DA
52. Cindrea Ioan PSD DA
53. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
54. Ciontu Corneliu - DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
56. Cliveti Minodora PSD DA
57. Cocrea Olguța - DA
58. Codîrlă Liviu PRM DA
59. Constantinescu Anca PD-L DA
60. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Cutean Vasile Emilian PSD DA
63. Dan Iosif PSD DA
64. Diaconescu Marin PRM DA
65. Diaconescu Renică PC DA
66. Dida Corneliu Ioan PSD DA
67. Dobre Traian PNL DA
68. Dorneanu Valer PSD DA
69. Dragomir Gheorghe PNL DA
70. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
71. Dumitrescu Liana Minoritati -
72. Dumitrescu Zamfir - DA
73. Dumitriu Dragoș Petre PRM -
74. Dumitriu Mihai PSD DA
75. Dumitru Ion PSD DA
76. Dușa Mircea PSD DA
77. Duțu Stelian PD-L DA
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Faina Constantin PC DA
80. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM -
81. Fenechiu Relu PNL DA
82. Firczak Gheorghe Minoritati DA
83. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
84. Furo Iuliu Ioan PRM DA
85. Gabor Gheorghe PNL DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Găleteanu Monalisa PSD DA
88. Georgescu Filip PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic PNL DA
90. Gheorghe Valeriu PNL DA
91. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
92. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
93. Ghișe Ioan PNL DA
94. Giurescu Ion PSD DA
95. Glăvan Ștefan PC DA
96. Godja Petru PSD DA
97. Grigore Dan PD-L DA
98. Grosaru Mircea Minoritati DA
99. Gubandru Aurel PSD DA
100. Gușă Cozmin Horea - -
101. Hanganu Romeo Octavian PC DA
102. Hellvig Eduard Raul PC DA
103. Hoban Ioan PNL DA
104. Hoinaru Marian PNL DA
105. Iancu Iulian PSD DA
106. Ibram Iusein Minoritati DA
107. Igaș Traian Constantin PD-L DA
108. Ignat Miron Minoritati DA
109. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
110. Ionescu Daniel PSD DA
111. Iustian Mircea Teodor PNL DA
112. Kelemen Hunor UDMR DA
113. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
114. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
115. Kovacs Attila UDMR DA
116. Lakatos Petru UDMR DA
117. Lari-Iorga Leonida - DA
118. Luchian Ion PNL DA
119. Magheru Paul PRM DA
120. Man Mircea PD-L DA
121. Manda Iulian Claudiu PSD DA
122. Manolescu Oana Minoritati DA
123. Manta Pantelimon PC DA
124. Marian Dan Mihai PNL DA
125. Marin Constantin PSD DA
126. Martin Eduard-Stelian PSD DA
127. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
128. Máté András-Levente UDMR DA
129. Matei Cătălin Lucian PSD DA
130. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
131. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
132. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
133. Merce Ilie PRM DA
134. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
135. Micula Cătălin PNL DA
136. Mihalache Sorin Dan PSD DA
137. Mircea Costache PRM DA
138. Mircovici Niculae Minoritati DA
139. Mironescu Laurențiu PD-L DA
140. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
141. Mitrea Manuela PSD DA
142. Mitrea Miron Tudor PSD DA
143. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
144. Mînzînă Ion PRM DA
145. Mocanu Alexandru PD-L DA
146. Mocanu Vasile PSD DA
147. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
148. Mocioalcă Ion PSD DA
149. Mohora Tudor PSD DA
150. Moisoiu Adrian PRM DA
151. Moldovan Emil Radu PSD DA
152. Momanu Corneliu PNL DA
153. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
154. Munteanu Ioan PSD DA
155. Muscă Monica Octavia PNL DA
156. Nassar Rodica PSD DA
157. Năstase Adrian PSD DA
158. Nechita Aurel PSD DA
159. Nedelcu Gabriela PSD DA
160. Nica Dan PSD DA
161. Nicolicea Eugen PSD -
162. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
163. Niță Constantin PSD DA
164. Nosa Iuliu PSD DA
165. Oancea Viorel PNL DA
166. Olarean Aurel PD-L DA
167. Olteanu Bogdan PNL DA
168. Oprea Gabriel PSD DA
169. Ovidenie Costel - DA
170. Palăr Ionel PNL DA
171. Pambuccian Varujan Minoritati DA
172. Pardău Dumitru PNL DA
173. Pascu Bogdan PC DA
174. Paveliu Marian Sorin PNL DA
175. Petrea Constantin PD-L DA
176. Plumb Rovana PSD DA
177. Ponta Victor-Viorel PSD DA
178. Pop Claudiu Adrian PSD DA
179. Popa Cornel PNL DA
180. Popa Daniela PC DA
181. Popescu Dan Ioan PSD DA
182. Popescu Florin Aurelian PNL DA
183. Popescu Ionica Constanța PC DA
184. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
185. Preda Cezar-Florin PD-L DA
186. Preda Ion PNL DA
187. Pruteanu Vasile PNL DA
188. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
189. Pupeză Viorel PSD DA
190. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
191. Pușcaș Vasile PSD DA
192. Pușcă Mircea Valer PNL DA
193. Racoceanu Viorel PD-L DA
194. Radan Mihai Minoritati DA
195. Raicu Romeo Marius PD-L DA
196. Rogin Marius PD-L DA
197. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
198. Rus Ioan Aurel PRM DA
199. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
200. Rușanu Dan Radu PNL DA
201. Sanda Victor PSD DA
202. Sandu Gabriel PNL DA
203. Sandu-Capră Mihai PNL DA
204. Sasu Ion PSD DA
205. Săniuță Marian-Florian PSD -
206. Săpunaru Nini PNL DA
207. Sârb Gheorghe PSD DA
208. Sârbu Marian PSD DA
209. Sârbu Mugurel Liviu - DA
210. Scutaru Adrian George PNL DA
211. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
212. Seres Dénes UDMR DA
213. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
214. Sóki Béla UDMR DA
215. Soporan Vasile Filip PSD DA
216. Stan Ioan PSD DA
217. Stan Ion PSD NU
218. Stănescu Cristian PRM DA
219. Stănișoară Mihai PD-L DA
220. Stoica Ion - DA
221. Străchinaru Petre PD-L DA
222. Strungă Emil PNL DA
223. Szekely Levente Csaba UDMR DA
224. Șandru Marcela Lavinia - DA
225. Știrbeț Cornel PNL DA
226. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
227. Știucă Alecsandru PSD DA
228. Tamás Sándor UDMR DA
229. Tămagă Constantin PSD DA
230. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
231. Teodorescu George Alin PSD DA
232. Toma Horia-Victor PNL DA
233. Toró Tiberiu UDMR Abținere
234. Tudor Constantin PC DA
235. Tudor Marcu PRM DA
236. Tudose Mihai PSD DA
237. Turcan Raluca PNL DA
238. Țundrea Ioan PC DA
239. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
240. Ujeniuc Dragoș PNL DA
241. Ungureanu Petre PNL DA
242. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
243. Ursărescu Dorinel PNL DA
244. Vainer Aurel Minoritati DA
245. Varga Attila UDMR DA
246. Vasile Aurelia PSD DA
247. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
248. Vălean Adina Ioana PNL DA
249. Văsioiu Horia PD-L DA
250. Vlase Petru Gabriel PSD DA
251. Vlădoiu Aurel PSD DA
252. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
253. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
254. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
255. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
256. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 iunie 2019, 18:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro