Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2006 > 13:07 Versiunea pentru printare
Marți, 6 iunie 2006, ora 13:07

Poziție pe
ordinea de zi:
28
Subiect vot: Vot final
PL 132/2006 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 187/2005 pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 174/2002 privind instituirea măsurilor speciale pentru reabilitarea termică a unor clădiri de locuit multietajate
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:256 77 63 22 35 19 15 14 11
- voturi pentru (DA):250 75 63 22 35 17 15 13 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:5 1 - - - 2 - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andreica Romică PNL DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Antal István UDMR DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR -
16. Avram Dumitru PRM DA
17. Baban Ștefan PRM DA
18. Bara Nicolae PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
20. Bădălău Niculae PSD DA
21. Băeșu George PSD DA
22. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
23. Bejinariu Eugen - DA
24. Bentu Dumitru PSD DA
25. Bivolaru Ioan PSD DA
26. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
27. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
28. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
29. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
30. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
34. Brînzan Ovidiu PSD DA
35. Brînză William Gabriel PD-L DA
36. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
37. Buciu Angela PRM DA
38. Buda Daniel PD-L DA
39. Buda Ioan PSD DA
40. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
41. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
42. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
43. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
44. Calimente Mihăiță PNL DA
45. Canacheu Costică PD-L DA
46. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
47. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
48. Călian Petru PC DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Câmpanu Liviu PNL DA
51. Chiper Gheorghe PSD DA
52. Cindrea Ioan PSD DA
53. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
54. Ciontu Corneliu - DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
56. Cliveti Minodora PSD DA
57. Cocrea Olguța - DA
58. Codîrlă Liviu PRM DA
59. Constantinescu Anca PD-L DA
60. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Cutean Vasile Emilian PSD DA
63. Dan Iosif PSD DA
64. Diaconescu Marin PRM DA
65. Diaconescu Renică PC DA
66. Dida Corneliu Ioan PSD DA
67. Dobre Traian PNL DA
68. Dorneanu Valer PSD DA
69. Dragomir Gheorghe PNL DA
70. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
71. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
72. Dumitrescu Liana Minoritati -
73. Dumitrescu Zamfir - DA
74. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
75. Dumitriu Mihai PSD DA
76. Dumitru Ion PSD DA
77. Dușa Mircea PSD DA
78. Duțu Stelian PD-L DA
79. Erdei Dolóczki István UDMR DA
80. Faina Constantin PC DA
81. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
82. Fenechiu Relu PNL DA
83. Firczak Gheorghe Minoritati DA
84. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
85. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
86. Furo Iuliu Ioan PRM DA
87. Gabor Gheorghe PNL DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Găleteanu Monalisa PSD DA
90. Georgescu Filip PSD DA
91. Gerea Andrei Dominic PNL DA
92. Gheorghe Valeriu PNL DA
93. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
94. Ghișe Ioan PNL DA
95. Giurescu Ion PSD DA
96. Giurgiu Mircia - DA
97. Glăvan Ștefan PC DA
98. Godja Petru PSD DA
99. Grigore Dan PD-L DA
100. Grosaru Mircea Minoritati DA
101. Gubandru Aurel PSD DA
102. Gușă Cozmin Horea - -
103. Hanganu Romeo Octavian PC DA
104. Hellvig Eduard Raul PC DA
105. Hoban Ioan PNL DA
106. Hoinaru Marian PNL DA
107. Iancu Iulian PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Igaș Traian Constantin PD-L DA
110. Ignat Miron Minoritati DA
111. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
112. Ionescu Daniel PSD DA
113. Iustian Mircea Teodor PNL DA
114. Kelemen Hunor UDMR DA
115. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
116. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
117. Kovacs Attila UDMR DA
118. Lakatos Petru UDMR DA
119. Lari-Iorga Leonida - DA
120. Luchian Ion PNL DA
121. Magheru Paul PRM DA
122. Man Mircea PD-L DA
123. Manda Iulian Claudiu PSD DA
124. Manolescu Oana Minoritati DA
125. Manta Pantelimon PC DA
126. Marian Dan Mihai PNL DA
127. Marin Constantin PSD DA
128. Martin Eduard-Stelian PSD DA
129. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
130. Máté András-Levente UDMR DA
131. Matei Cătălin Lucian PSD DA
132. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
133. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
134. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
135. Merce Ilie PRM DA
136. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
137. Micula Cătălin PNL DA
138. Mihalache Sorin Dan PSD DA
139. Mircea Costache PRM DA
140. Mircovici Niculae Minoritati DA
141. Mironescu Laurențiu PD-L DA
142. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
143. Mitrea Manuela PSD DA
144. Mitrea Miron Tudor PSD DA
145. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
146. Mînzînă Ion PRM DA
147. Mocanu Alexandru PD-L DA
148. Mocanu Vasile PSD DA
149. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
150. Mocioalcă Ion PSD DA
151. Mohora Tudor PSD DA
152. Moisoiu Adrian PRM DA
153. Moldovan Emil Radu PSD DA
154. Momanu Corneliu PNL DA
155. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
156. Movilă Petru PD-L DA
157. Munteanu Ioan PSD DA
158. Muscă Monica Octavia PNL DA
159. Nassar Rodica PSD DA
160. Năstase Adrian PSD DA
161. Nechita Aurel PSD DA
162. Nedelcu Gabriela PSD DA
163. Nica Dan PSD DA
164. Nicolicea Eugen PSD DA
165. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
166. Niță Constantin PSD DA
167. Oancea Viorel PNL DA
168. Olarean Aurel PD-L DA
169. Olteanu Bogdan PNL DA
170. Oprea Gabriel PSD DA
171. Ovidenie Costel - DA
172. Palăr Ionel PNL DA
173. Pambuccian Varujan Minoritati DA
174. Pardău Dumitru PNL DA
175. Pascu Bogdan PC DA
176. Paveliu Marian Sorin PNL DA
177. Plumb Rovana PSD DA
178. Ponta Victor-Viorel PSD DA
179. Pop Claudiu Adrian PSD DA
180. Popa Cornel PNL DA
181. Popa Daniela PC DA
182. Popescu Dan Ioan PSD DA
183. Popescu Florin Aurelian PNL DA
184. Popescu Ionica Constanța PC DA
185. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
186. Preda Cezar-Florin PD-L DA
187. Preda Ion PNL DA
188. Pruteanu Vasile PNL DA
189. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
190. Pupeză Viorel PSD DA
191. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
192. Pușcaș Vasile PSD DA
193. Pușcă Mircea Valer PNL DA
194. Racoceanu Viorel PD-L DA
195. Radan Mihai Minoritati DA
196. Raicu Romeo Marius PD-L DA
197. Rogin Marius PD-L DA
198. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
199. Rus Ioan Aurel PRM DA
200. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
201. Rușanu Dan Radu PNL DA
202. Sanda Victor PSD DA
203. Sandu Gabriel PNL DA
204. Sandu-Capră Mihai PNL DA
205. Sasu Ion PSD DA
206. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
207. Săpunaru Nini PNL DA
208. Sârb Gheorghe PSD DA
209. Sârbu Marian PSD DA
210. Sârbu Mugurel Liviu - DA
211. Scutaru Adrian George PNL DA
212. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
213. Seres Dénes UDMR DA
214. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
215. Sóki Béla UDMR DA
216. Soporan Vasile Filip PSD DA
217. Stan Ioan PSD DA
218. Stan Ion PSD DA
219. Stănescu Cristian PRM DA
220. Stănișoară Mihai PD-L DA
221. Stoica Ion - DA
222. Străchinaru Petre PD-L DA
223. Strungă Emil PNL DA
224. Szekely Levente Csaba UDMR DA
225. Știrbeț Cornel PNL DA
226. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
227. Știucă Alecsandru PSD DA
228. Tamás Sándor UDMR -
229. Tămagă Constantin PSD DA
230. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
231. Teodorescu George Alin PSD DA
232. Toma Horia-Victor PNL DA
233. Toró Tiberiu UDMR DA
234. Tudor Constantin PC DA
235. Tudor Marcu PRM DA
236. Tudose Mihai PSD DA
237. Turcan Raluca PNL DA
238. Țundrea Ioan PC DA
239. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
240. Ujeniuc Dragoș PNL DA
241. Ungureanu Petre PNL DA
242. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
243. Ursărescu Dorinel PNL DA
244. Vainer Aurel Minoritati DA
245. Varga Attila UDMR DA
246. Vasile Aurelia PSD DA
247. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
248. Vălean Adina Ioana PNL DA
249. Văsioiu Horia PD-L DA
250. Vlase Petru Gabriel PSD DA
251. Vlădoiu Aurel PSD DA
252. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
253. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
254. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
255. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
256. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 iunie 2019, 12:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro