Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2006 > 13:07 Versiunea pentru printare
Marți, 6 iunie 2006, ora 13:07

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
PL 136/2006 pentru modificarea și completarea Codului de procedură penală, precum și pentru modificarea altor legi
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:264 80 64 22 38 20 15 14 11
- voturi pentru (DA):236 75 64 - 38 20 15 14 10
- voturi împotrivă (NU):25 4 - 21 - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:2 1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal Árpád-András UDMR DA
12. Antal István UDMR DA
13. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
14. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
15. Ardelean Lia PC DA
16. Asztalos Ferenc UDMR DA
17. Avram Dumitru PRM NU
18. Baban Ștefan PRM NU
19. Bara Nicolae PD-L DA
20. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
21. Bădălău Niculae PSD DA
22. Băeșu George PSD DA
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
24. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
25. Bentu Dumitru PSD DA
26. Bivolaru Ioan PSD DA
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
28. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
29. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
30. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
31. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
35. Brînzan Ovidiu PSD DA
36. Brînză William Gabriel PD-L DA
37. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
38. Buciu Angela PRM NU
39. Buda Daniel PD-L DA
40. Buda Ioan PSD DA
41. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
42. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
43. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
44. Calimente Mihăiță PNL DA
45. Canacheu Costică PD-L DA
46. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
47. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
48. Călian Petru PC DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Câmpanu Liviu PNL DA
51. Chiper Gheorghe PSD DA
52. Cindrea Ioan PSD DA
53. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
54. Ciontu Corneliu - Abținere
55. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
56. Cliveti Minodora PSD NU
57. Cocrea Olguța - DA
58. Codîrlă Liviu PRM -
59. Constantinescu Anca PD-L DA
60. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Cutean Vasile Emilian PSD DA
63. Dan Iosif PSD DA
64. Diaconescu Marin PRM NU
65. Diaconescu Renică PC DA
66. Dida Corneliu Ioan PSD DA
67. Dobre Traian PNL DA
68. Dorneanu Valer PSD DA
69. Dragomir Gheorghe PNL DA
70. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
71. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
72. Dumitrescu Liana Minoritati DA
73. Dumitrescu Zamfir - DA
74. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
75. Dumitriu Mihai PSD DA
76. Dumitru Ion PSD NU
77. Dușa Mircea PSD DA
78. Duțu Stelian PD-L DA
79. Erdei Dolóczki István UDMR DA
80. Faina Constantin PC DA
81. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
82. Fenechiu Relu PNL DA
83. Firczak Gheorghe Minoritati DA
84. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
85. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
86. Furo Iuliu Ioan PRM NU
87. Gabor Gheorghe PNL DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Găleteanu Monalisa PSD DA
90. Georgescu Filip PSD DA
91. Gerea Andrei Dominic PNL DA
92. Gheorghe Valeriu PNL DA
93. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
94. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
95. Ghișe Ioan PNL DA
96. Giurescu Ion PSD DA
97. Giurgiu Mircia - DA
98. Glăvan Ștefan PC DA
99. Godja Petru PSD DA
100. Grigore Dan PD-L DA
101. Grosaru Mircea Minoritati DA
102. Gubandru Aurel PSD DA
103. Gușă Cozmin Horea - DA
104. Hanganu Romeo Octavian PC DA
105. Hellvig Eduard Raul PC DA
106. Hoban Ioan PNL DA
107. Hoinaru Marian PNL DA
108. Iancu Iulian PSD DA
109. Ibram Iusein Minoritati DA
110. Igaș Traian Constantin PD-L DA
111. Ignat Miron Minoritati DA
112. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
113. Ionescu Daniel PSD DA
114. Iustian Mircea Teodor PNL DA
115. Kelemen Hunor UDMR DA
116. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
117. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
118. Kovacs Attila UDMR DA
119. Lakatos Petru UDMR DA
120. Lari-Iorga Leonida - DA
121. Luchian Ion PNL DA
122. Magheru Paul PRM NU
123. Man Mircea PD-L DA
124. Manda Iulian Claudiu PSD DA
125. Manolescu Oana Minoritati DA
126. Manta Pantelimon PC DA
127. Marian Dan Mihai PNL DA
128. Marin Constantin PSD DA
129. Martin Eduard-Stelian PSD DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Máté András-Levente UDMR DA
132. Matei Cătălin Lucian PSD DA
133. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
134. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
135. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
136. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
137. Merce Ilie PRM NU
138. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
139. Micula Cătălin PNL DA
140. Mihalache Sorin Dan PSD DA
141. Mircea Costache PRM NU
142. Mircovici Niculae Minoritati DA
143. Mironescu Laurențiu PD-L DA
144. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
145. Mitrea Manuela PSD DA
146. Mitrea Miron Tudor PSD DA
147. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
148. Mînzînă Ion PRM NU
149. Mocanu Alexandru PD-L DA
150. Mocanu Vasile PSD DA
151. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
152. Mocioalcă Ion PSD DA
153. Mohora Tudor PSD DA
154. Moisoiu Adrian PRM NU
155. Moldovan Emil Radu PSD DA
156. Momanu Corneliu PNL DA
157. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
158. Movilă Petru PD-L DA
159. Munteanu Ioan PSD DA
160. Muscă Monica Octavia PNL DA
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Năstase Adrian PSD DA
163. Nechita Aurel PSD DA
164. Nedelcu Gabriela PSD DA
165. Nica Dan PSD DA
166. Nicolicea Eugen PSD DA
167. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
168. Niță Constantin PSD DA
169. Nosa Iuliu PSD DA
170. Oancea Viorel PNL DA
171. Olarean Aurel PD-L DA
172. Oltean Ioan PD-L DA
173. Olteanu Bogdan PNL DA
174. Oprea Gabriel PSD DA
175. Ovidenie Costel - DA
176. Palăr Ionel PNL DA
177. Pambuccian Varujan Minoritati DA
178. Pardău Dumitru PNL DA
179. Pascu Bogdan PC DA
180. Paveliu Marian Sorin PNL DA
181. Petrea Constantin PD-L DA
182. Plumb Rovana PSD DA
183. Ponta Victor-Viorel PSD DA
184. Pop Claudiu Adrian PSD DA
185. Popa Cornel PNL DA
186. Popa Daniela PC DA
187. Popescu Dan Ioan PSD DA
188. Popescu Florin Aurelian PNL DA
189. Popescu Ionica Constanța PC DA
190. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
191. Preda Cezar-Florin PD-L DA
192. Preda Ion PNL DA
193. Pruteanu Vasile PNL DA
194. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
195. Pupeză Viorel PSD DA
196. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
197. Pușcaș Vasile PSD DA
198. Pușcă Mircea Valer PNL DA
199. Racoceanu Viorel PD-L DA
200. Radan Mihai Minoritati DA
201. Raicu Romeo Marius PD-L DA
202. Rogin Marius PD-L DA
203. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
204. Rus Ioan Aurel PRM NU
205. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
206. Rușanu Dan Radu PNL DA
207. Sanda Victor PSD DA
208. Sandu Gabriel PNL DA
209. Sandu-Capră Mihai PNL DA
210. Sasu Ion PSD DA
211. Săniuță Marian-Florian PSD NU
212. Săpunaru Nini PNL DA
213. Sârb Gheorghe PSD DA
214. Sârbu Marian PSD DA
215. Sârbu Mugurel Liviu - DA
216. Scutaru Adrian George PNL DA
217. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
218. Seres Dénes UDMR DA
219. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
220. Sóki Béla UDMR DA
221. Soporan Vasile Filip PSD DA
222. Stan Ioan PSD DA
223. Stan Ion PSD NU
224. Stănescu Cristian PRM NU
225. Stănișoară Mihai PD-L DA
226. Stoica Ion - DA
227. Străchinaru Petre PD-L DA
228. Strungă Emil PNL DA
229. Szekely Levente Csaba UDMR DA
230. Șandru Marcela Lavinia - DA
231. Știrbeț Cornel PNL DA
232. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
233. Știucă Alecsandru PSD DA
234. Tabără Valeriu PD-L DA
235. Tamás Sándor UDMR DA
236. Tămagă Constantin PSD DA
237. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
238. Teodorescu George Alin PSD DA
239. Timiș Ioan PSD DA
240. Toma Horia-Victor PNL DA
241. Toró Tiberiu UDMR DA
242. Tudor Constantin PC DA
243. Tudor Marcu PRM NU
244. Tudose Mihai PSD DA
245. Turcan Raluca PNL DA
246. Țundrea Ioan PC DA
247. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
248. Ujeniuc Dragoș PNL DA
249. Ungureanu Petre PNL DA
250. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
251. Ursărescu Dorinel PNL DA
252. Vainer Aurel Minoritati DA
253. Varga Attila UDMR DA
254. Vasile Aurelia PSD DA
255. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
256. Vălean Adina Ioana PNL DA
257. Văsioiu Horia PD-L DA
258. Vlase Petru Gabriel PSD DA
259. Vlădoiu Aurel PSD DA
260. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
261. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
262. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
263. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
264. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 iunie 2019, 13:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro