Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2006 > 13:08 Versiunea pentru printare
Marți, 6 iunie 2006, ora 13:08

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Vot final
PL 24/2006 pentru modificarea și completarea Codului penal, precum și pentru modificarea și completarea altor legi
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:265 79 64 23 38 20 15 14 12
- voturi pentru (DA):231 70 63 - 38 20 15 14 11
- voturi împotrivă (NU):25 4 - 21 - - - - -
- abțineri:8 5 - 2 - - - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD Abținere
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal Árpád-András UDMR DA
12. Antal István UDMR DA
13. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
14. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
15. Ardelean Lia PC DA
16. Asztalos Ferenc UDMR DA
17. Avram Dumitru PRM NU
18. Baban Ștefan PRM Abținere
19. Bara Nicolae PD-L DA
20. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
21. Bădălău Niculae PSD DA
22. Băeșu George PSD Abținere
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
24. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
25. Bejinariu Eugen - DA
26. Bentu Dumitru PSD DA
27. Bivolaru Ioan PSD DA
28. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
29. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
30. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
31. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
32. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
33. Bónis István UDMR DA
34. Borbély László UDMR DA
35. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
36. Brînzan Ovidiu PSD DA
37. Brînză William Gabriel PD-L DA
38. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
39. Buciu Angela PRM NU
40. Buda Daniel PD-L DA
41. Buda Ioan PSD DA
42. Buruiană Aprodu Daniela PRM NU
43. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
44. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
45. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
46. Calimente Mihăiță PNL DA
47. Canacheu Costică PD-L DA
48. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
49. Călian Petru PC DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Câmpanu Liviu PNL DA
52. Chiper Gheorghe PSD DA
53. Cindrea Ioan PSD DA
54. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
55. Ciontu Corneliu - Abținere
56. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
57. Cliveti Minodora PSD NU
58. Cocrea Olguța - DA
59. Codîrlă Liviu PRM NU
60. Constantinescu Anca PD-L DA
61. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
62. Crăciunescu Grigore PNL DA
63. Cutean Vasile Emilian PSD DA
64. Dan Iosif PSD DA
65. Diaconescu Marin PRM NU
66. Diaconescu Renică PC DA
67. Dida Corneliu Ioan PSD DA
68. Dobre Traian PNL DA
69. Dorneanu Valer PSD DA
70. Dragomir Gheorghe PNL DA
71. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
72. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
73. Dumitrescu Liana Minoritati DA
74. Dumitrescu Zamfir - DA
75. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
76. Dumitriu Mihai PSD DA
77. Dumitru Ion PSD DA
78. Dușa Mircea PSD DA
79. Duțu Stelian PD-L DA
80. Erdei Dolóczki István UDMR DA
81. Faina Constantin PC DA
82. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
83. Fenechiu Relu PNL DA
84. Firczak Gheorghe Minoritati DA
85. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
86. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
87. Furo Iuliu Ioan PRM NU
88. Gabor Gheorghe PNL DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Găleteanu Monalisa PSD DA
91. Georgescu Filip PSD DA
92. Gerea Andrei Dominic PNL DA
93. Gheorghe Valeriu PNL DA
94. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
95. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
96. Ghișe Ioan PNL DA
97. Giurescu Ion PSD DA
98. Giurgiu Mircia - DA
99. Glăvan Ștefan PC DA
100. Godja Petru PSD DA
101. Grigore Dan PD-L DA
102. Grosaru Mircea Minoritati DA
103. Gubandru Aurel PSD Abținere
104. Gușă Cozmin Horea - DA
105. Hanganu Romeo Octavian PC DA
106. Hellvig Eduard Raul PC DA
107. Hoban Ioan PNL DA
108. Hoinaru Marian PNL DA
109. Iancu Iulian PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati DA
111. Igaș Traian Constantin PD-L DA
112. Ignat Miron Minoritati DA
113. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
114. Ionescu Daniel PSD DA
115. Iustian Mircea Teodor PNL DA
116. Kelemen Hunor UDMR DA
117. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
118. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
119. Kovacs Attila UDMR DA
120. Lakatos Petru UDMR DA
121. Lari-Iorga Leonida - DA
122. Luchian Ion PNL DA
123. Magheru Paul PRM NU
124. Man Mircea PD-L DA
125. Manda Iulian Claudiu PSD DA
126. Manolescu Oana Minoritati DA
127. Manta Pantelimon PC DA
128. Marian Dan Mihai PNL DA
129. Marin Constantin PSD NU
130. Martin Eduard-Stelian PSD DA
131. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
132. Máté András-Levente UDMR DA
133. Matei Cătălin Lucian PSD DA
134. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
135. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
136. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
137. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
138. Merce Ilie PRM NU
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
140. Micula Cătălin PNL DA
141. Mihalache Sorin Dan PSD Abținere
142. Mircea Costache PRM NU
143. Mircovici Niculae Minoritati DA
144. Mironescu Laurențiu PD-L DA
145. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
146. Mitrea Manuela PSD DA
147. Mitrea Miron Tudor PSD DA
148. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
149. Mînzînă Ion PRM NU
150. Mocanu Alexandru PD-L DA
151. Mocanu Vasile PSD DA
152. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
153. Mocioalcă Ion PSD DA
154. Mohora Tudor PSD DA
155. Moisoiu Adrian PRM NU
156. Moldovan Emil Radu PSD DA
157. Momanu Corneliu PNL DA
158. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
159. Movilă Petru PD-L DA
160. Munteanu Ioan PSD DA
161. Muscă Monica Octavia PNL DA
162. Nassar Rodica PSD DA
163. Năstase Adrian PSD DA
164. Nechita Aurel PSD DA
165. Nedelcu Gabriela PSD DA
166. Nica Dan PSD DA
167. Nicolicea Eugen PSD DA
168. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
169. Niță Constantin PSD DA
170. Nosa Iuliu PSD DA
171. Oancea Viorel PNL DA
172. Olarean Aurel PD-L DA
173. Oltean Ioan PD-L DA
174. Olteanu Bogdan PNL DA
175. Oprea Gabriel PSD DA
176. Ovidenie Costel - DA
177. Palăr Ionel PNL DA
178. Pambuccian Varujan Minoritati DA
179. Pardău Dumitru PNL DA
180. Pascu Bogdan PC DA
181. Paveliu Marian Sorin PNL DA
182. Petrea Constantin PD-L DA
183. Plumb Rovana PSD DA
184. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
185. Pop Claudiu Adrian PSD DA
186. Popa Cornel PNL -
187. Popa Daniela PC DA
188. Popescu Dan Ioan PSD DA
189. Popescu Florin Aurelian PNL DA
190. Popescu Ionica Constanța PC DA
191. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
192. Preda Cezar-Florin PD-L DA
193. Preda Ion PNL DA
194. Pruteanu Vasile PNL DA
195. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
196. Pupeză Viorel PSD DA
197. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
198. Pușcaș Vasile PSD DA
199. Pușcă Mircea Valer PNL DA
200. Racoceanu Viorel PD-L DA
201. Radan Mihai Minoritati DA
202. Raicu Romeo Marius PD-L DA
203. Rogin Marius PD-L DA
204. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
205. Rus Ioan Aurel PRM NU
206. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
207. Rușanu Dan Radu PNL DA
208. Sanda Victor PSD DA
209. Sandu Gabriel PNL DA
210. Sandu-Capră Mihai PNL DA
211. Sasu Ion PSD DA
212. Săniuță Marian-Florian PSD NU
213. Săpunaru Nini PNL DA
214. Sârb Gheorghe PSD DA
215. Sârbu Marian PSD DA
216. Sârbu Mugurel Liviu - DA
217. Scutaru Adrian George PNL DA
218. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
221. Sóki Béla UDMR DA
222. Soporan Vasile Filip PSD DA
223. Stan Ioan PSD DA
224. Stan Ion PSD NU
225. Stănescu Cristian PRM NU
226. Stănișoară Mihai PD-L DA
227. Stoica Ion - DA
228. Străchinaru Petre PD-L DA
229. Strungă Emil PNL DA
230. Szekely Levente Csaba UDMR DA
231. Șandru Marcela Lavinia - DA
232. Știrbeț Cornel PNL DA
233. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
234. Știucă Alecsandru PSD DA
235. Tabără Valeriu PD-L DA
236. Tamás Sándor UDMR DA
237. Tămagă Constantin PSD DA
238. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
239. Teodorescu George Alin PSD DA
240. Timiș Ioan PSD DA
241. Toma Horia-Victor PNL DA
242. Toró Tiberiu UDMR DA
243. Tudor Constantin PC DA
244. Tudor Marcu PRM NU
245. Tudose Mihai PSD DA
246. Turcan Raluca PNL DA
247. Țundrea Ioan PC DA
248. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
249. Ujeniuc Dragoș PNL DA
250. Ungureanu Petre PNL DA
251. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
252. Ursărescu Dorinel PNL DA
253. Vainer Aurel Minoritati DA
254. Varga Attila UDMR DA
255. Vasile Aurelia PSD DA
256. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
257. Vălean Adina Ioana PNL DA
258. Văsioiu Horia PD-L DA
259. Vlase Petru Gabriel PSD DA
260. Vlădoiu Aurel PSD DA
261. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
262. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
263. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
264. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
265. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 iunie 2019, 17:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro