Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.12.2015 > 16:42 Versiunea pentru printare
Luni, 14 decembrie 2015, ora 16:42

Subiect vot: Vot final - adoptare
PHC 116/2015 privind bugetul Camerei Deputaților pe anul 2016
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:230 119 67 - 4 14 8 15 - 3
- voturi pentru (DA):208 114 58 - 3 12 6 14 - 1
- voturi împotrivă (NU):2 1 - - - 1 - - - -
- abțineri:6 - 3 - 1 - - - - 2
- nu au votat:14 4 6 - - 1 2 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Ioan PSD DA
17. Berci Vasile PNL DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Bîrsășteanu Florică PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Borbély László UDMR DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
27. Buican Cristian PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
35. Cernea Remus-Florinel - Abținere
36. Chebac Eugen PSD DA
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
39. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
40. Ciobanu Liliana ND DA
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD -
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciuhodaru Tudor PSD DA
45. Ciurariu Florin PNL DA
46. Cocei Erland PNL DA
47. Codîrlă Liviu PSD DA
48. Covaci Dorel PSD DA
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Cristea Aurelia PSD DA
52. Cristea Victor PSD DA
53. Cristian Horia PNL DA
54. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Daea Petre PSD DA
57. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
58. Dascălu Constantin PNL DA
59. Deaconu Mihai ND DA
60. Delureanu Virgil PSD DA
61. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
62. Doboș Anton PNL DA
63. Dobre Mircea-Titus PSD DA
64. Dobre Victor Paul PNL DA
65. Dobrinescu Traian PNL DA
66. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
67. Dolineaschi Andrei PSD DA
68. Dragomir Gheorghe PNL DA
69. Dragomir Viorel Marian PSD DA
70. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
71. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
72. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
73. Dumitru Georgică ALDE -
74. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
75. Dușa Mircea PSD DA
76. Emacu Gheorghe PSD DA
77. Eparu Ion PSD DA
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Fejér László-Ődőn UDMR DA
80. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
81. Florea Daniel PSD DA
82. Fonta Nuțu PSD -
83. Frăticiu Gheorghe PSD DA
84. Galan Constantin ALDE DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
89. Gheorghe Florin PSD DA
90. Gheorghe Tinel PNL Abținere
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
93. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
94. Grama Horia PSD DA
95. Grecea Maria PNL DA
96. Gudu Vasile PNL DA
97. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
98. Guran Virgil PNL DA
99. Gust Băloșin Florentin - Abținere
100. Gvozdenovici Slavomir Minoritati -
101. Harbuz Liviu PSD DA
102. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
103. Horga Vasile PNL DA
104. Iancu Iulian PSD DA
105. Iane Daniel PNL DA
106. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati -
108. Ionescu Aurelian ALDE DA
109. Ionescu George PNL DA
110. Iordache Florin PSD DA
111. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
112. Iriza Scarlat PSD DA
113. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
114. Itu Cornel PSD DA
115. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
116. Kerekes Károly UDMR DA
117. Kereskényi Gábor UDMR DA
118. Khraibani Camelia PSD DA
119. Korodi Attila UDMR NU
120. Longher Ghervazen Minoritati DA
121. Lubanovici Mircea PNL DA
122. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
123. Manolache Marius PSD DA
124. Marcoci Vlad PSD DA
125. Marica Petru-Sorin PSD DA
126. Marin Gheorghe PSD DA
127. Marin Laura PSD DA
128. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
129. Máté András-Levente UDMR DA
130. Melinte Ion PSD DA
131. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
132. Mihai Aurelian PNL DA
133. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
134. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
135. Mincă Liliana PSD DA
136. Mitrea Manuela PSD DA
137. Mîrza Gavril PSD DA
138. Mocioalcă Ion PSD DA
139. Mocioi Niculina PNL -
140. Moisii Constantin PSD DA
141. Moldovan Ioan ALDE DA
142. Moldovan Iosif UDMR -
143. Molnar Zsolt UDMR DA
144. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
145. Munteanu Ioan PSD DA
146. Murgu Neagu PSD DA
147. Nassar Rodica PSD DA
148. Nazare Alexandru PNL DA
149. Neacșu Marian PSD DA
150. Negruț Clement - DA
151. Negruț Cornelia ALDE DA
152. Nichita Cristina PSD DA
153. Nicoară Romeo Florin PNL DA
154. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
155. Niculae Aurel PSD DA
156. Niculescu Dumitru PSD -
157. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
158. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
159. Nistor Laurențiu PSD DA
160. Nistor Marioara PSD DA
161. Niță Emil PSD DA
162. Nosa Iuliu PSD DA
163. Oajdea Daniel Vasile ND DA
164. Orban Ludovic PNL DA
165. Palașcă Viorel ALDE DA
166. Paleologu Theodor PNL DA
167. Pardău Dumitru PNL DA
168. Paul Maria-Andreea PNL -
169. Pârgaru Ion PSD DA
170. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
171. Peia Ninel PSD DA
172. Petric Octavian PSD DA
173. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
174. Plumb Rovana PSD DA
175. Pop Georgian PSD DA
176. Popa Octavian-Marius PNL DA
177. Popeangă Vasile PSD DA
178. Popescu Dan-Cristian PNL DA
179. Popescu Dumitru-Iulian PSD -
180. Potor Călin PSD DA
181. Pușcaș Iacob PSD DA
182. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
183. Rădulescu Constantin PSD DA
184. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
185. Rizea Cristian PSD DA
186. Roman Gheorghe PNL -
187. Roșca Lucreția PSD DA
188. Săpunaru Nini PNL DA
189. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
190. Scarlat George PNL DA
191. Secară Florin Mihail PNL DA
192. Seres Dénes UDMR DA
193. Simedru Dan Coriolan PNL DA
194. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
195. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
196. Stanciu Anghel PSD DA
197. Stănescu Alexandru PSD DA
198. Stragea Sorin Constantin PSD DA
199. Stroe Radu PSD DA
200. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
201. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
202. Șimon Gheorghe PSD DA
203. Șoptică Costel PNL DA
204. Șova Lucian PSD DA
205. Ștefan Viorel PSD DA
206. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
207. Tabugan Ion PSD DA
208. Tararache Mihai PNL -
209. Tămâian Ioan PNL DA
210. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
211. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
212. Tiuch Cătălin PSD DA
213. Tîlvăr Angel PSD DA
214. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
215. Traicu Rodin PSD DA
216. Tudorache Daniel PSD DA
217. Tudorie Violeta PSD DA
218. Tudose Mihai PSD DA
219. Turcan Raluca PNL -
220. Udriște Gheorghe PNL DA
221. Uricec Eugen Constantin PSD DA
222. Vladu Iulian PNL -
223. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
224. Vulpescu Ioan PSD DA
225. Weber Mihai PSD DA
226. Zaharcu Neviser PSD DA
227. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
228. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
229. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
230. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 octombrie 2017, 22:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro