Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.12.2015 > 16:36 Versiunea pentru printare
Luni, 14 decembrie 2015, ora 16:36

Subiect vot: Vot final - adoptare
PHC 117/2015 privind aprobarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei Europene către Parlamentul European și Consiliu: Lucrând împreună pentru locuri de muncă și creștere economică: Rolul băncilor naționale de promovare (BNP) în sprijinirea Planului de investiții pentru EuropaCOM (2015) 361
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:222 117 65 - 3 13 7 14 - 3
- voturi pentru (DA):203 111 59 - 3 11 5 13 - 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:3 - 1 - - - - - - 2
- nu au votat:16 6 5 - - 2 2 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Ioan PSD DA
17. Berci Vasile PNL -
18. Birchall Ana PSD -
19. Bîrsășteanu Florică PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD -
25. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
26. Buican Cristian PNL DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Calimente Mihăiță PNL DA
29. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
30. Calotă Florică Ică ALDE DA
31. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
34. Cernea Remus-Florinel - Abținere
35. Chebac Eugen PSD DA
36. Cherecheș Florica PNL -
37. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
38. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
39. Ciobanu Liliana ND DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Ciuhodaru Tudor PSD DA
44. Ciurariu Florin PNL DA
45. Cocei Erland PNL DA
46. Codîrlă Liviu PSD -
47. Covaci Dorel PSD DA
48. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
49. Crăciunescu Grigore PNL DA
50. Cristea Aurelia PSD DA
51. Cristea Victor PSD DA
52. Cristian Horia PNL DA
53. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
54. Cupă Ion ALDE DA
55. Daea Petre PSD DA
56. Dalca Ștefan-Petru PSD -
57. Dascălu Constantin PNL DA
58. Deaconu Mihai ND DA
59. Delureanu Virgil PSD DA
60. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
61. Doboș Anton PNL DA
62. Dobre Mircea-Titus PSD DA
63. Dobre Victor Paul PNL DA
64. Dobrinescu Traian PNL DA
65. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
66. Dolineaschi Andrei PSD DA
67. Dragomir Gheorghe PNL DA
68. Dragomir Viorel Marian PSD DA
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
70. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
71. Dumbrăvanu Paul PNL DA
72. Dumitru Georgică ALDE -
73. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
74. Dușa Mircea PSD DA
75. Emacu Gheorghe PSD DA
76. Eparu Ion PSD DA
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Fejér László-Ődőn UDMR DA
79. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
80. Florea Daniel PSD DA
81. Fonta Nuțu PSD DA
82. Frăticiu Gheorghe PSD DA
83. Galan Constantin ALDE DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
86. Găină Mihăiță PSD DA
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
88. Gheorghe Florin PSD DA
89. Gheorghe Tinel PNL DA
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
92. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
93. Grama Horia PSD DA
94. Grecea Maria PNL DA
95. Gudu Vasile PNL DA
96. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
97. Guran Virgil PNL DA
98. Gust Băloșin Florentin - Abținere
99. Gvozdenovici Slavomir Minoritati -
100. Harbuz Liviu PSD DA
101. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
102. Horga Vasile PNL DA
103. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
104. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
105. Iancu Iulian PSD DA
106. Iane Daniel PNL DA
107. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati -
109. Ionescu Aurelian ALDE DA
110. Ionescu George PNL DA
111. Iordache Florin PSD DA
112. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
113. Iriza Scarlat PSD DA
114. Ispir Raluca-Cristina PNL -
115. Itu Cornel PSD DA
116. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
117. Kerekes Károly UDMR DA
118. Kereskényi Gábor UDMR DA
119. Khraibani Camelia PSD DA
120. Korodi Attila UDMR DA
121. Lubanovici Mircea PNL DA
122. Manda Iulian Claudiu PSD DA
123. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
124. Manolache Marius PSD DA
125. Marcoci Vlad PSD DA
126. Marica Petru-Sorin PSD DA
127. Marin Gheorghe PSD DA
128. Marin Laura PSD DA
129. Márton Árpád-Francisc UDMR -
130. Máté András-Levente UDMR -
131. Melinte Ion PSD DA
132. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
133. Mihai Aurelian PNL DA
134. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
135. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
136. Mincă Liliana PSD DA
137. Mitrea Manuela PSD DA
138. Mîrza Gavril PSD DA
139. Mocioalcă Ion PSD DA
140. Mocioi Niculina PNL DA
141. Moisii Constantin PSD DA
142. Moldovan Ioan ALDE DA
143. Moldovan Iosif UDMR DA
144. Molnar Zsolt UDMR DA
145. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
146. Munteanu Ioan PSD DA
147. Murgu Neagu PSD DA
148. Nassar Rodica PSD DA
149. Nazare Alexandru PNL DA
150. Neacșu Marian PSD DA
151. Negruț Clement - DA
152. Negruț Cornelia ALDE DA
153. Nichita Cristina PSD DA
154. Nicoară Romeo Florin PNL DA
155. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
156. Niculae Aurel PSD DA
157. Niculescu Dumitru PSD -
158. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
159. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
160. Nistor Laurențiu PSD DA
161. Nistor Marioara PSD DA
162. Niță Emil PSD DA
163. Nosa Iuliu PSD DA
164. Orban Ludovic PNL DA
165. Pardău Dumitru PNL DA
166. Paul Maria-Andreea PNL DA
167. Pârgaru Ion PSD DA
168. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
169. Peia Ninel PSD DA
170. Petric Octavian PSD DA
171. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
172. Plumb Rovana PSD DA
173. Popa Octavian-Marius PNL DA
174. Popeangă Vasile PSD DA
175. Popescu Dan-Cristian PNL DA
176. Popescu Dumitru-Iulian PSD -
177. Potor Călin PSD DA
178. Pușcaș Iacob PSD DA
179. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
180. Rădulescu Constantin PSD DA
181. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
182. Rizea Cristian PSD DA
183. Roman Gheorghe PNL -
184. Roșca Lucreția PSD DA
185. Săpunaru Nini PNL DA
186. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
187. Scarlat George PNL DA
188. Seres Dénes UDMR DA
189. Simedru Dan Coriolan PNL DA
190. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
191. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
192. Stanciu Anghel PSD DA
193. Stănescu Alexandru PSD DA
194. Stragea Sorin Constantin PSD DA
195. Stroe Radu PSD DA
196. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
197. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
198. Șimon Gheorghe PSD DA
199. Șova Lucian PSD DA
200. Ștefan Viorel PSD DA
201. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
202. Tabugan Ion PSD DA
203. Tararache Mihai PNL -
204. Tămâian Ioan PNL DA
205. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
206. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
207. Tîlvăr Angel PSD DA
208. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
209. Traicu Rodin PSD DA
210. Tudorache Daniel PSD DA
211. Tudorie Violeta PSD DA
212. Turcan Raluca PNL DA
213. Udriște Gheorghe PNL DA
214. Uricec Eugen Constantin PSD DA
215. Vladu Iulian PNL DA
216. Vulpescu Ioan PSD DA
217. Weber Mihai PSD DA
218. Zaharcu Neviser PSD DA
219. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
220. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
221. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
222. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 octombrie 2017, 6:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro