Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.12.2015 > 16:37 Versiunea pentru printare
Luni, 14 decembrie 2015, ora 16:37

Subiect vot: Vot final - adoptare
PHC 118/2015 privind aprobarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei Europene către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor: Plan de acțiune privind edificarea unei Uniuni a piețelor de capital COM (2015) 468
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:224 117 66 - 3 14 7 14 - 3
- voturi pentru (DA):206 110 60 - 3 14 5 12 - 2
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - - 1
- abțineri:3 1 1 - - - - 1 - -
- nu au votat:14 6 5 - - - 2 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Ioan PSD DA
17. Berci Vasile PNL DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Bîrsășteanu Florică PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Borbély László UDMR DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD -
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
27. Buican Cristian PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
35. Cernea Remus-Florinel - NU
36. Chebac Eugen PSD DA
37. Cherecheș Florica PNL -
38. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
39. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
40. Ciobanu Liliana ND DA
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciuhodaru Tudor PSD Abținere
45. Ciurariu Florin PNL DA
46. Cocei Erland PNL DA
47. Codîrlă Liviu PSD -
48. Covaci Dorel PSD DA
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Cristea Aurelia PSD DA
52. Cristea Victor PSD DA
53. Cristian Horia PNL DA
54. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Daea Petre PSD DA
57. Dalca Ștefan-Petru PSD -
58. Dascălu Constantin PNL DA
59. Deaconu Mihai ND DA
60. Delureanu Virgil PSD DA
61. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
62. Doboș Anton PNL DA
63. Dobre Mircea-Titus PSD DA
64. Dobre Victor Paul PNL -
65. Dobrinescu Traian PNL DA
66. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
67. Dolineaschi Andrei PSD DA
68. Dragomir Gheorghe PNL DA
69. Dragomir Viorel Marian PSD DA
70. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
71. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
72. Dumbrăvanu Paul PNL DA
73. Dumitru Georgică ALDE -
74. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
75. Dușa Mircea PSD DA
76. Emacu Gheorghe PSD DA
77. Eparu Ion PSD DA
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Fejér László-Ődőn UDMR DA
80. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
81. Florea Daniel PSD DA
82. Fonta Nuțu PSD DA
83. Frăticiu Gheorghe PSD DA
84. Galan Constantin ALDE DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
89. Gheorghe Florin PSD DA
90. Gheorghe Tinel PNL DA
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
93. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
94. Grama Horia PSD DA
95. Grecea Maria PNL DA
96. Gudu Vasile PNL DA
97. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
98. Guran Virgil PNL DA
99. Gust Băloșin Florentin - DA
100. Gvozdenovici Slavomir Minoritati -
101. Harbuz Liviu PSD DA
102. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
103. Horga Vasile PNL DA
104. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
105. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Iane Daniel PNL DA
108. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
109. Ibram Iusein Minoritati -
110. Ionescu Aurelian ALDE DA
111. Ionescu George PNL DA
112. Iordache Florin PSD DA
113. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
114. Iriza Scarlat PSD DA
115. Ispir Raluca-Cristina PNL -
116. Itu Cornel PSD DA
117. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
118. Kerekes Károly UDMR DA
119. Kereskényi Gábor UDMR DA
120. Khraibani Camelia PSD DA
121. Korodi Attila UDMR DA
122. Lubanovici Mircea PNL DA
123. Manda Iulian Claudiu PSD DA
124. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
125. Manolache Marius PSD DA
126. Marcoci Vlad PSD DA
127. Marica Petru-Sorin PSD DA
128. Marin Gheorghe PSD DA
129. Marin Laura PSD DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Máté András-Levente UDMR DA
132. Melinte Ion PSD DA
133. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
134. Mihai Aurelian PNL DA
135. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
136. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
137. Mincă Liliana PSD DA
138. Mitrea Manuela PSD DA
139. Mîrza Gavril PSD DA
140. Mocioalcă Ion PSD DA
141. Mocioi Niculina PNL DA
142. Moisii Constantin PSD DA
143. Moldovan Ioan ALDE DA
144. Moldovan Iosif UDMR DA
145. Molnar Zsolt UDMR DA
146. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
147. Munteanu Ioan PSD DA
148. Murgu Neagu PSD DA
149. Nassar Rodica PSD DA
150. Nazare Alexandru PNL DA
151. Neacșu Marian PSD DA
152. Negruț Clement - DA
153. Negruț Cornelia ALDE DA
154. Nichita Cristina PSD DA
155. Nicoară Romeo Florin PNL DA
156. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
157. Niculae Aurel PSD DA
158. Niculescu Dumitru PSD -
159. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
160. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
161. Nistor Laurențiu PSD DA
162. Nistor Marioara PSD DA
163. Niță Emil PSD DA
164. Nosa Iuliu PSD DA
165. Orban Ludovic PNL DA
166. Pardău Dumitru PNL DA
167. Paul Maria-Andreea PNL DA
168. Pârgaru Ion PSD DA
169. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
170. Peia Ninel PSD DA
171. Petric Octavian PSD DA
172. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
173. Plumb Rovana PSD DA
174. Popa Octavian-Marius PNL DA
175. Popeangă Vasile PSD -
176. Popescu Dan-Cristian PNL DA
177. Popescu Dumitru-Iulian PSD -
178. Potor Călin PSD DA
179. Pușcaș Iacob PSD DA
180. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
181. Rădulescu Constantin PSD DA
182. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
183. Rizea Cristian PSD DA
184. Roman Gheorghe PNL -
185. Roșca Lucreția PSD DA
186. Săpunaru Nini PNL DA
187. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
188. Scarlat George PNL DA
189. Seres Dénes UDMR DA
190. Simedru Dan Coriolan PNL DA
191. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
192. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
193. Stanciu Anghel PSD DA
194. Stănescu Alexandru PSD DA
195. Stragea Sorin Constantin PSD DA
196. Stroe Radu PSD DA
197. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
198. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
199. Șimon Gheorghe PSD DA
200. Șoptică Costel PNL DA
201. Șova Lucian PSD DA
202. Ștefan Viorel PSD DA
203. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
204. Tabugan Ion PSD DA
205. Tararache Mihai PNL -
206. Tămâian Ioan PNL DA
207. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
208. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
209. Tîlvăr Angel PSD DA
210. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
211. Traicu Rodin PSD DA
212. Tudorache Daniel PSD DA
213. Tudorie Violeta PSD DA
214. Turcan Raluca PNL DA
215. Udriște Gheorghe PNL DA
216. Uricec Eugen Constantin PSD DA
217. Vladu Iulian PNL DA
218. Vulpescu Ioan PSD DA
219. Weber Mihai PSD DA
220. Zaharcu Neviser PSD DA
221. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
222. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
223. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
224. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 octombrie 2017, 6:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro