Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.12.2015 > 16:40 Versiunea pentru printare
Luni, 14 decembrie 2015, ora 16:40

Subiect vot: Vot final - adoptare
PHC 123/2015 privind adoptarea opiniei referitoare la Propunerea de Recomandare a Consiliului privind integrarea șomerilor de lungă durată pe piața forței de muncă COM(2015) 462
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:229 119 68 4 14 7 14 3
- voturi pentru (DA):213 112 64 4 14 5 13 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 1 - - - - - 1
- nu au votat:14 6 4 - - 2 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL -
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Ioan PSD DA
17. Berci Vasile PNL DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Bîrsășteanu Florică PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Borbély László UDMR DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD -
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
27. Buican Cristian PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
35. Cernea Remus-Florinel - Abținere
36. Chebac Eugen PSD DA
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
39. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
40. Ciobanu Liliana ND DA
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD -
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciuhodaru Tudor PSD Abținere
45. Ciurariu Florin PNL DA
46. Cocei Erland PNL DA
47. Codîrlă Liviu PSD DA
48. Covaci Dorel PSD DA
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Cristea Aurelia PSD DA
52. Cristea Victor PSD DA
53. Cristian Horia PNL DA
54. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Daea Petre PSD DA
57. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
58. Dascălu Constantin PNL DA
59. Deaconu Mihai ND DA
60. Delureanu Virgil PSD DA
61. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
62. Doboș Anton PNL DA
63. Dobre Mircea-Titus PSD DA
64. Dobre Victor Paul PNL DA
65. Dobrinescu Traian PNL DA
66. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
67. Dolineaschi Andrei PSD DA
68. Dragomir Gheorghe PNL DA
69. Dragomir Viorel Marian PSD DA
70. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
71. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
72. Dumbrăvanu Paul PNL DA
73. Dumitru Georgică ALDE -
74. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
75. Dușa Mircea PSD DA
76. Emacu Gheorghe PSD DA
77. Eparu Ion PSD DA
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Fejér László-Ődőn UDMR DA
80. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
81. Florea Daniel PSD DA
82. Fonta Nuțu PSD DA
83. Frăticiu Gheorghe PSD DA
84. Galan Constantin ALDE DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Georgescu Laura PSD DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
90. Gheorghe Florin PSD DA
91. Gheorghe Tinel PNL DA
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
94. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
95. Grama Horia PSD DA
96. Grecea Maria PNL DA
97. Gudu Vasile PNL DA
98. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
99. Guran Virgil PNL DA
100. Gust Băloșin Florentin - -
101. Gvozdenovici Slavomir Minoritati -
102. Harbuz Liviu PSD DA
103. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
104. Horga Vasile PNL DA
105. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
106. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
107. Iancu Iulian PSD DA
108. Iane Daniel PNL DA
109. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati -
111. Ionescu Aurelian ALDE DA
112. Ionescu George PNL DA
113. Iordache Florin PSD DA
114. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
115. Iriza Scarlat PSD DA
116. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
117. Itu Cornel PSD DA
118. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
119. Kerekes Károly UDMR DA
120. Kereskényi Gábor UDMR DA
121. Khraibani Camelia PSD DA
122. Korodi Attila UDMR DA
123. Lubanovici Mircea PNL DA
124. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
125. Manolache Marius PSD DA
126. Marcoci Vlad PSD DA
127. Marica Petru-Sorin PSD DA
128. Marin Gheorghe PSD DA
129. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
130. Máté András-Levente UDMR DA
131. Melinte Ion PSD DA
132. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
133. Mihai Aurelian PNL DA
134. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
135. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
136. Mincă Liliana PSD DA
137. Mitrea Manuela PSD DA
138. Mîrza Gavril PSD DA
139. Mocioalcă Ion PSD DA
140. Mocioi Niculina PNL DA
141. Moisii Constantin PSD DA
142. Moldovan Ioan ALDE DA
143. Moldovan Iosif UDMR DA
144. Molnar Zsolt UDMR DA
145. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
146. Munteanu Ioan PSD DA
147. Murgu Neagu PSD DA
148. Nassar Rodica PSD DA
149. Nazare Alexandru PNL DA
150. Neacșu Marian PSD DA
151. Negruț Clement - DA
152. Negruț Cornelia ALDE DA
153. Nichita Cristina PSD DA
154. Nicoară Romeo Florin PNL DA
155. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL -
156. Niculae Aurel PSD DA
157. Niculescu Dumitru PSD -
158. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
159. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
160. Nistor Laurențiu PSD DA
161. Nistor Marioara PSD DA
162. Niță Emil PSD DA
163. Nosa Iuliu PSD DA
164. Oajdea Daniel Vasile ND DA
165. Orban Ludovic PNL DA
166. Paleologu Theodor PNL DA
167. Pardău Dumitru PNL DA
168. Paul Maria-Andreea PNL DA
169. Pârgaru Ion PSD DA
170. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
171. Peia Ninel PSD DA
172. Petric Octavian PSD DA
173. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
174. Plumb Rovana PSD DA
175. Pop Georgian PSD DA
176. Popa Octavian-Marius PNL DA
177. Popeangă Vasile PSD DA
178. Popescu Dan-Cristian PNL DA
179. Popescu Dumitru-Iulian PSD -
180. Potor Călin PSD DA
181. Pușcaș Iacob PSD DA
182. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
183. Rădulescu Constantin PSD DA
184. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
185. Rizea Cristian PSD DA
186. Roman Gheorghe PNL -
187. Roșca Lucreția PSD DA
188. Săpunaru Nini PNL DA
189. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
190. Scarlat George PNL DA
191. Secară Florin Mihail PNL DA
192. Seres Dénes UDMR DA
193. Simedru Dan Coriolan PNL DA
194. Simionescu Adrian Constantin PSD -
195. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
196. Stanciu Anghel PSD DA
197. Stănescu Alexandru PSD DA
198. Stragea Sorin Constantin PSD DA
199. Stroe Radu PSD DA
200. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
201. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
202. Șimon Gheorghe PSD DA
203. Șoptică Costel PNL DA
204. Șova Lucian PSD DA
205. Ștefan Viorel PSD DA
206. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
207. Tabugan Ion PSD DA
208. Tararache Mihai PNL -
209. Tămâian Ioan PNL DA
210. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
211. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
212. Tiuch Cătălin PSD DA
213. Tîlvăr Angel PSD DA
214. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
215. Traicu Rodin PSD DA
216. Tudorache Daniel PSD DA
217. Tudorie Violeta PSD DA
218. Turcan Raluca PNL DA
219. Udriște Gheorghe PNL DA
220. Uricec Eugen Constantin PSD DA
221. Vladu Iulian PNL DA
222. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
223. Vulpescu Ioan PSD DA
224. Weber Mihai PSD DA
225. Zaharcu Neviser PSD DA
226. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
227. Zgonea Valeriu Ștefan PSD -
228. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
229. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 aprilie 2021, 15:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro