Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.12.2015 > 16:41 Versiunea pentru printare
Luni, 14 decembrie 2015, ora 16:41

Subiect vot: Vot final - adoptare
PHC 125/2015 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor: O strategie privind piața unică digitală pentru Europa COM (2015) 192
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:229 118 68 - 4 14 7 15 - 3
- voturi pentru (DA):211 114 59 - 4 14 5 13 - 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:6 1 4 - - - - - - 1
- nu au votat:12 3 5 - - - 2 2 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL -
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Ioan PSD DA
17. Berci Vasile PNL DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Bîrsășteanu Florică PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Borbély László UDMR DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD -
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
27. Buican Cristian PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
35. Cernea Remus-Florinel - Abținere
36. Chebac Eugen PSD DA
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
39. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
40. Ciobanu Liliana ND DA
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciuhodaru Tudor PSD Abținere
45. Ciurariu Florin PNL DA
46. Cocei Erland PNL DA
47. Codîrlă Liviu PSD DA
48. Covaci Dorel PSD DA
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Cristea Aurelia PSD DA
52. Cristea Victor PSD DA
53. Cristian Horia PNL DA
54. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Daea Petre PSD DA
57. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
58. Dascălu Constantin PNL DA
59. Deaconu Mihai ND DA
60. Delureanu Virgil PSD DA
61. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
62. Doboș Anton PNL DA
63. Dobre Mircea-Titus PSD DA
64. Dobre Victor Paul PNL DA
65. Dobrinescu Traian PNL DA
66. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
67. Dolineaschi Andrei PSD DA
68. Dragomir Gheorghe PNL DA
69. Dragomir Viorel Marian PSD DA
70. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
71. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
72. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
73. Dumitru Georgică ALDE -
74. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
75. Dușa Mircea PSD DA
76. Emacu Gheorghe PSD DA
77. Eparu Ion PSD DA
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Fejér László-Ődőn UDMR DA
80. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
81. Florea Daniel PSD DA
82. Fonta Nuțu PSD DA
83. Frăticiu Gheorghe PSD DA
84. Galan Constantin ALDE DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
89. Gheorghe Florin PSD DA
90. Gheorghe Tinel PNL DA
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
93. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
94. Grama Horia PSD DA
95. Grecea Maria PNL DA
96. Gudu Vasile PNL DA
97. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
98. Guran Virgil PNL DA
99. Gust Băloșin Florentin - DA
100. Gvozdenovici Slavomir Minoritati -
101. Harbuz Liviu PSD DA
102. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
103. Horga Vasile PNL DA
104. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
105. Iane Daniel PNL DA
106. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati -
108. Ionescu Aurelian ALDE DA
109. Ionescu George PNL DA
110. Iordache Florin PSD DA
111. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
112. Iriza Scarlat PSD DA
113. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
114. Itu Cornel PSD DA
115. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
116. Kerekes Károly UDMR DA
117. Kereskényi Gábor UDMR DA
118. Khraibani Camelia PSD DA
119. Korodi Attila UDMR DA
120. Lubanovici Mircea PNL DA
121. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
122. Manolache Marius PSD DA
123. Marcoci Vlad PSD DA
124. Marica Petru-Sorin PSD DA
125. Marin Gheorghe PSD DA
126. Marin Laura PSD DA
127. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
128. Máté András-Levente UDMR DA
129. Melinte Ion PSD DA
130. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
131. Mihai Aurelian PNL DA
132. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
133. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
134. Mincă Liliana PSD DA
135. Mitrea Manuela PSD DA
136. Mîrza Gavril PSD DA
137. Mocioalcă Ion PSD DA
138. Mocioi Niculina PNL DA
139. Moisii Constantin PSD DA
140. Moldovan Ioan ALDE DA
141. Moldovan Iosif UDMR DA
142. Molnar Zsolt UDMR DA
143. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
144. Munteanu Ioan PSD DA
145. Murgu Neagu PSD DA
146. Nassar Rodica PSD DA
147. Nazare Alexandru PNL DA
148. Neacșu Marian PSD DA
149. Negruț Clement - DA
150. Negruț Cornelia ALDE DA
151. Nichita Cristina PSD DA
152. Nicoară Romeo Florin PNL DA
153. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
154. Niculae Aurel PSD DA
155. Niculescu Dumitru PSD -
156. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
157. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
158. Nistor Laurențiu PSD DA
159. Nistor Marioara PSD DA
160. Niță Emil PSD DA
161. Nosa Iuliu PSD DA
162. Oajdea Daniel Vasile ND DA
163. Orban Ludovic PNL DA
164. Palașcă Viorel ALDE -
165. Paleologu Theodor PNL Abținere
166. Pardău Dumitru PNL DA
167. Paul Maria-Andreea PNL DA
168. Pârgaru Ion PSD DA
169. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
170. Peia Ninel PSD DA
171. Petric Octavian PSD DA
172. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
173. Plumb Rovana PSD DA
174. Pop Georgian PSD DA
175. Popa Octavian-Marius PNL DA
176. Popeangă Vasile PSD DA
177. Popescu Dan-Cristian PNL DA
178. Popescu Dumitru-Iulian PSD -
179. Potor Călin PSD DA
180. Pușcaș Iacob PSD DA
181. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
182. Rădulescu Constantin PSD DA
183. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
184. Rizea Cristian PSD DA
185. Roman Gheorghe PNL -
186. Roșca Lucreția PSD DA
187. Săpunaru Nini PNL DA
188. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
189. Scarlat George PNL DA
190. Secară Florin Mihail PNL DA
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Simedru Dan Coriolan PNL DA
193. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
194. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
195. Stanciu Anghel PSD DA
196. Stănescu Alexandru PSD DA
197. Stragea Sorin Constantin PSD DA
198. Stroe Radu PSD DA
199. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
200. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
201. Șimon Gheorghe PSD DA
202. Șoptică Costel PNL -
203. Șova Lucian PSD DA
204. Ștefan Viorel PSD DA
205. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
206. Tabugan Ion PSD DA
207. Tararache Mihai PNL -
208. Tămâian Ioan PNL DA
209. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
210. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
211. Tiuch Cătălin PSD DA
212. Tîlvăr Angel PSD DA
213. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
214. Traicu Rodin PSD DA
215. Tudorache Daniel PSD DA
216. Tudorie Violeta PSD DA
217. Tudose Mihai PSD DA
218. Turcan Raluca PNL -
219. Udriște Gheorghe PNL DA
220. Uricec Eugen Constantin PSD DA
221. Vladu Iulian PNL DA
222. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
223. Vulpescu Ioan PSD DA
224. Weber Mihai PSD DA
225. Zaharcu Neviser PSD DA
226. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
227. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
228. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
229. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 octombrie 2017, 6:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro