Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.12.2015 > 14:58 Versiunea pentru printare
Marți, 15 decembrie 2015, ora 14:58

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Respingerea amendamentului admis nr. 7
PL 880/2015 privind abilitarea Guvernului de a emite ordonanțe
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:220 106 62 - 5 12 14 13 - 8
- voturi pentru (DA):192 96 54 - 3 11 13 10 - 5
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - - 1
- abțineri:2 - - - - - - 1 - 1
- nu au votat:25 10 8 - 2 1 1 2 - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
8. Avram Constantin ALDE -
9. Axente Ioan PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benga Ioan PSD DA
16. Birchall Ana PSD DA
17. Bîrsășteanu Florică PSD DA
18. Bode Lucian Nicolae PNL DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Buican Cristian PNL DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Calimente Mihăiță PNL DA
25. Calotă Florică Ică ALDE DA
26. Canacheu Costică PNL DA
27. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
28. Căprar Dorel-Gheorghe PSD -
29. Cernea Remus-Florinel - NU
30. Cherecheș Florica PNL DA
31. Chirteș Ioan-Cristian PNL -
32. Cioată Cezar - DA
33. Ciobanu Liliana ND -
34. Ciocan Dan PSD DA
35. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
36. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
37. Ciurariu Florin PNL DA
38. Covaci Dorel PSD DA
39. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL -
40. Crăciunescu Grigore PNL DA
41. Cristea Aurelia PSD DA
42. Cristea Victor PSD DA
43. Cristian Horia PNL DA
44. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
45. Cupă Ion ALDE DA
46. Cupșa Ioan PNL DA
47. Daea Petre PSD DA
48. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
49. Dascălu Constantin PNL DA
50. Deaconu Mihai ND -
51. Delureanu Virgil PSD DA
52. Dima Toader PSD DA
53. Dîrzu Ioan PSD DA
54. Doboș Anton PNL DA
55. Dobre Victor Paul PNL DA
56. Dobrinescu Traian PNL DA
57. Dolineaschi Andrei PSD DA
58. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
59. Dragomir Gheorghe PNL DA
60. Dragomir Viorel Marian PSD -
61. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
62. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
63. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE -
64. Dumbrăvanu Paul PNL DA
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
66. Dumitru Georgică ALDE DA
67. Dușa Mircea PSD DA
68. Eparu Ion PSD DA
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Fejér László-Ődőn UDMR DA
71. Firczak Gheorghe Minoritati DA
72. Florea Daniel PSD DA
73. Frăticiu Gheorghe PSD DA
74. Galan Constantin ALDE Abținere
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
76. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
77. Găină Mihăiță PSD DA
78. Gheorghe Tinel PNL DA
79. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
80. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
81. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
82. Grama Horia PSD DA
83. Grecea Maria PNL DA
84. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
85. Guran Virgil PNL DA
86. Gust Băloșin Florentin - DA
87. Gvozdenovici Slavomir Minoritati -
88. Harbuz Liviu PSD -
89. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
90. Horga Vasile PNL DA
91. Iancu Iulian PSD DA
92. Ibram Iusein Minoritati DA
93. Ignat Miron Minoritati DA
94. Intotero Natalia-Elena PSD DA
95. Ionescu Aurelian ALDE DA
96. Ionescu George PNL DA
97. Iordache Florin PSD DA
98. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
99. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
100. Itu Cornel PSD DA
101. Kerekes Károly UDMR DA
102. Kereskényi Gábor UDMR DA
103. Korodi Attila UDMR DA
104. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
105. Longher Ghervazen Minoritati DA
106. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
107. Manolache Marius PSD DA
108. Marcoci Vlad PSD DA
109. Marica Petru-Sorin PSD DA
110. Marin Gheorghe PSD DA
111. Marin Laura PSD DA
112. Marocico Ion Minoritati DA
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Máté András-Levente UDMR DA
115. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
116. Mihai Aurelian PNL DA
117. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
118. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
119. Militaru Lucian PNL DA
120. Mincă Liliana PSD DA
121. Mircovici Niculae Minoritati DA
122. Mîrza Gavril PSD DA
123. Mocanu Adrian PSD DA
124. Mocioalcă Ion PSD DA
125. Mocioi Niculina PNL DA
126. Moldovan Ioan ALDE DA
127. Molnar Zsolt UDMR DA
128. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
129. Movilă Petru - -
130. Munteanu Ioan PSD DA
131. Nassar Rodica PSD DA
132. Neacșu Marian PSD DA
133. Negruț Clement - DA
134. Negruț Cornelia ALDE DA
135. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
136. Nichita Cristina PSD DA
137. Nicoară Romeo Florin PNL DA
138. Nicolae Florian PNL DA
139. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
140. Niculescu Dumitru PSD -
141. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
142. Nistor Laurențiu PSD DA
143. Niță Emil PSD DA
144. Nosa Iuliu PSD DA
145. Oajdea Daniel Vasile ND DA
146. Palașcă Viorel ALDE DA
147. Paleologu Theodor PNL -
148. Pambuccian Varujan Minoritati DA
149. Pană Adriana-Doina PSD DA
150. Paul Maria-Andreea PNL DA
151. Pârgaru Ion PSD -
152. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
153. Peia Ninel PSD -
154. Petrescu Petre - Abținere
155. Petric Octavian PSD DA
156. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
157. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
158. Pop Georgian PSD DA
159. Popa Radu Mihai ND DA
160. Popeangă Vasile PSD DA
161. Popescu Dan-Cristian PNL DA
162. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
163. Potor Călin PSD DA
164. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
165. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
166. Rădulescu Romeo - DA
167. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
168. Reuer Elena-Ramona PNL DA
169. Rizea Cristian PSD -
170. Roman Gheorghe PNL DA
171. Roman Ioan Sorin PSD DA
172. Roșca Lucreția PSD DA
173. Rotaru Răzvan ND DA
174. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
175. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
176. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
177. Secară Florin Mihail PNL DA
178. Seres Dénes UDMR DA
179. Simedru Dan Coriolan PNL -
180. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
181. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
182. Solomon Adrian PSD DA
183. Stan Ioan PSD DA
184. Stanciu Anghel PSD -
185. Stanciu Zisu PSD DA
186. Stativă Irinel Ioan PSD DA
187. Stragea Sorin Constantin PSD DA
188. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
189. Surdu Raluca PNL DA
190. Szabó Ödön UDMR -
191. Șimon Gheorghe PSD DA
192. Șova Lucian PSD DA
193. Ștefan Viorel PSD DA
194. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
195. Știrbu Gigel-Sorinel PNL -
196. Tararache Mihai PNL DA
197. Tămâian Ioan PNL -
198. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
199. Tiuch Cătălin PSD DA
200. Tîlvăr Angel PSD DA
201. Toader Mircea-Nicu PNL -
202. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
203. Tomac Eugen - DA
204. Traicu Rodin PSD DA
205. Tudorie Violeta PSD DA
206. Tudose Mihai PSD DA
207. Udriște Gheorghe PNL DA
208. Uricec Eugen Constantin PSD -
209. Vainer Aurel Minoritati DA
210. Varga Lucia-Ana PNL DA
211. Varga Vasile PNL DA
212. Vasilică Radu Costin PSD DA
213. Vladu Iulian PNL DA
214. Vlase Petru Gabriel PSD DA
215. Vulpescu Ioan PSD DA
216. Weber Mihai PSD DA
217. Zaharcu Neviser PSD -
218. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
219. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
220. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 octombrie 2017, 6:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro