Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.12.2015 > 15:20 Versiunea pentru printare
Marți, 15 decembrie 2015, ora 15:20

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Aprobarea dezbaterilor în grupuri de câte 10 amendamente
PL 741/2015 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.31/2015 pentru modificarea și completarea Legii concurenței nr.21/1996 pentru completarea art.1 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.83/2014 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice în anul 2015, precum și alte măsuri în domeniul cheltuielilor publice
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:228 110 65 - 5 12 13 13 - 10
- voturi pentru (DA):122 68 24 - 2 7 10 7 - 4
- voturi împotrivă (NU):2 - - - - - - 1 - 1
- abțineri:1 - - - 1 - - - - -
- nu au votat:103 42 41 - 2 5 3 5 - 5

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD -
2. Alexe Costel PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL -
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Ardeleanu Sanda-Maria PNL -
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axente Ioan PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL -
12. Baltă Mihai PSD -
13. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benga Ioan PSD -
16. Birchall Ana PSD DA
17. Bîrsășteanu Florică PSD -
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bode Lucian Nicolae PNL DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD -
23. Budurescu Daniel-Stamate PNL -
24. Buican Cristian PNL DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Calimente Mihăiță PNL -
27. Calotă Florică Ică ALDE DA
28. Canacheu Costică PNL -
29. Cazan Mircea-Vasile PNL -
30. Căprar Dorel-Gheorghe PSD -
31. Cernea Remus-Florinel - NU
32. Cherecheș Florica PNL -
33. Chirteș Ioan-Cristian PNL -
34. Cioată Cezar - DA
35. Ciobanu Liliana ND -
36. Ciocan Dan PSD -
37. Ciofu Tamara-Dorina PSD -
38. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
39. Ciurariu Florin PNL DA
40. Condurățeanu Andrei-Răzvan - -
41. Covaci Dorel PSD DA
42. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
43. Crăciunescu Grigore PNL DA
44. Cristea Aurelia PSD DA
45. Cristea Victor PSD DA
46. Cristian Horia PNL -
47. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
48. Cupă Ion ALDE -
49. Cupșa Ioan PNL -
50. Daea Petre PSD DA
51. Dascălu Constantin PNL -
52. Deaconu Mihai ND DA
53. Delureanu Virgil PSD DA
54. Dima Toader PSD DA
55. Dîrzu Ioan PSD -
56. Doboș Anton PNL -
57. Dobre Victor Paul PNL -
58. Dobrinescu Traian PNL -
59. Dolineaschi Andrei PSD DA
60. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
61. Dragomir Gheorghe PNL DA
62. Dragomir Viorel Marian PSD DA
63. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD -
64. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
65. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE -
66. Dumbrăvanu Paul PNL -
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dumitru Georgică ALDE DA
69. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
70. Dușa Mircea PSD -
71. Eparu Ion PSD -
72. Erdei Dolóczki István UDMR -
73. Fejér László-Ődőn UDMR -
74. Firczak Gheorghe Minoritati DA
75. Florea Daniel PSD DA
76. Frăticiu Gheorghe PSD DA
77. Galan Constantin ALDE NU
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE -
80. Găină Mihăiță PSD DA
81. Gheorghe Tinel PNL -
82. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
83. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
84. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
85. Grama Horia PSD DA
86. Grecea Maria PNL DA
87. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
88. Gudu Vasile PNL DA
89. Gunia Dragoș-Ionel PNL -
90. Guran Virgil PNL -
91. Gust Băloșin Florentin - DA
92. Gvozdenovici Slavomir Minoritati -
93. Harbuz Liviu PSD -
94. Hărău Eleonora-Carmen PNL -
95. Horga Vasile PNL -
96. Iancu Iulian PSD -
97. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
98. Ibram Iusein Minoritati DA
99. Ignat Miron Minoritati DA
100. Intotero Natalia-Elena PSD -
101. Ionescu Aurelian ALDE -
102. Ionescu George PNL -
103. Iordache Florin PSD DA
104. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
105. Ispir Raluca-Cristina PNL -
106. Itu Cornel PSD -
107. Kerekes Károly UDMR DA
108. Kereskényi Gábor UDMR DA
109. Khraibani Camelia PSD -
110. Korodi Attila UDMR DA
111. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
112. Longher Ghervazen Minoritati DA
113. Manea Victor-Gheorghe PNL -
114. Manolache Marius PSD -
115. Marcoci Vlad PSD DA
116. Marica Petru-Sorin PSD -
117. Marin Gheorghe PSD -
118. Marin Laura PSD -
119. Marocico Ion Minoritati DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR -
121. Máté András-Levente UDMR DA
122. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
123. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD -
124. Militaru Lucian PNL DA
125. Mincă Liliana PSD -
126. Mîrza Gavril PSD DA
127. Mocanu Adrian PSD DA
128. Mocioalcă Ion PSD DA
129. Mocioi Niculina PNL -
130. Moldovan Ioan ALDE DA
131. Molnar Zsolt UDMR DA
132. Motreanu Dan-Ștefan PNL -
133. Movilă Petru - -
134. Munteanu Ioan PSD DA
135. Nassar Rodica PSD DA
136. Neacșu Marian PSD DA
137. Necula Cosmin PSD DA
138. Negruț Clement - DA
139. Negruț Cornelia ALDE DA
140. Nichita Cristina PSD -
141. Nicolae Alexandri PNL -
142. Nicolae Florian PNL -
143. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
144. Niculescu Dumitru PSD -
145. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
146. Nistor Laurențiu PSD -
147. Nistor Marioara PSD DA
148. Niță Emil PSD DA
149. Nosa Iuliu PSD DA
150. Oajdea Daniel Vasile ND DA
151. Oltean Ioan PNL DA
152. Oros Nechita-Adrian PNL -
153. Palașcă Viorel ALDE -
154. Paleologu Theodor PNL -
155. Pambuccian Varujan Minoritati DA
156. Pană Adriana-Doina PSD DA
157. Paul Maria-Andreea PNL DA
158. Pârgaru Ion PSD -
159. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
160. Peia Ninel PSD -
161. Petrescu Petre - -
162. Petric Octavian PSD -
163. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL -
164. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
165. Pop Georgian PSD -
166. Popa Radu Mihai ND Abținere
167. Popeangă Vasile PSD -
168. Popescu Dan-Cristian PNL -
169. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
170. Potor Călin PSD DA
171. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
172. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
173. Rădulescu Romeo - -
174. Resmeriță Cornel-Cristian PSD -
175. Reuer Elena-Ramona PNL DA
176. Rizea Cristian PSD -
177. Roman Gheorghe PNL -
178. Roman Ioan Sorin PSD DA
179. Roșca Lucreția PSD -
180. Rotaru Răzvan ND -
181. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL -
182. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
183. Secară Florin Mihail PNL -
184. Seres Dénes UDMR -
185. Simedru Dan Coriolan PNL -
186. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
187. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
188. Solomon Adrian PSD DA
189. Stan Ioan PSD DA
190. Stanciu Anghel PSD -
191. Stanciu Zisu PSD DA
192. Stativă Irinel Ioan PSD DA
193. Stragea Sorin Constantin PSD DA
194. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
195. Surdu Raluca PNL -
196. Szabó Ödön UDMR -
197. Șimon Gheorghe PSD -
198. Șova Lucian PSD -
199. Ștefan Viorel PSD -
200. Știrbu Gigel-Sorinel PNL -
201. Tabugan Ion PSD -
202. Tararache Mihai PNL DA
203. Tămâian Ioan PNL -
204. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
205. Tiuch Cătălin PSD -
206. Tîlvăr Angel PSD DA
207. Toader Mircea-Nicu PNL DA
208. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
209. Tomac Eugen - -
210. Traicu Rodin PSD DA
211. Tudorache Daniel PSD DA
212. Tudorie Violeta PSD DA
213. Tudose Mihai PSD -
214. Udrea Elena Gabriela - DA
215. Udriște Gheorghe PNL DA
216. Uricec Eugen Constantin PSD DA
217. Vainer Aurel Minoritati -
218. Varga Lucia-Ana PNL -
219. Vasilică Radu Costin PSD DA
220. Vladu Iulian PNL DA
221. Vlase Petru Gabriel PSD DA
222. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
223. Vulpescu Ioan PSD DA
224. Weber Mihai PSD DA
225. Zaharcu Neviser PSD -
226. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
227. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
228. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 decembrie 2017, 8:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro