Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.12.2015 > 14:54 Versiunea pentru printare
Marți, 15 decembrie 2015, ora 14:54

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Aprobarea dezbaterilor în grupuri de câte 10 amendamente
PL 880/2015 privind abilitarea Guvernului de a emite ordonanțe
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:219 105 62 - 5 12 14 13 - 8
- voturi pentru (DA):190 92 53 - 4 11 13 11 - 6
- voturi împotrivă (NU):2 - - - - - - 1 - 1
- abțineri:2 - 1 - - 1 - - - -
- nu au votat:25 13 8 - 1 - 1 1 - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Axente Ioan PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benga Ioan PSD DA
16. Birchall Ana PSD DA
17. Bîrsășteanu Florică PSD DA
18. Bode Lucian Nicolae PNL DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD -
20. Bónis István UDMR DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Buican Cristian PNL DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Calimente Mihăiță PNL DA
25. Calotă Florică Ică ALDE DA
26. Canacheu Costică PNL DA
27. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
28. Căprar Dorel-Gheorghe PSD -
29. Cernea Remus-Florinel - NU
30. Cherecheș Florica PNL DA
31. Chirteș Ioan-Cristian PNL -
32. Cioată Cezar - DA
33. Ciobanu Liliana ND -
34. Ciocan Dan PSD DA
35. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
36. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
37. Ciurariu Florin PNL DA
38. Covaci Dorel PSD DA
39. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
40. Crăciunescu Grigore PNL DA
41. Cristea Aurelia PSD DA
42. Cristea Victor PSD DA
43. Cristian Horia PNL DA
44. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
45. Cupă Ion ALDE DA
46. Cupșa Ioan PNL DA
47. Daea Petre PSD DA
48. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
49. Dascălu Constantin PNL DA
50. Deaconu Mihai ND DA
51. Delureanu Virgil PSD DA
52. Dima Toader PSD DA
53. Dîrzu Ioan PSD DA
54. Doboș Anton PNL DA
55. Dobre Victor Paul PNL DA
56. Dobrinescu Traian PNL -
57. Dolineaschi Andrei PSD DA
58. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
59. Dragomir Gheorghe PNL DA
60. Dragomir Viorel Marian PSD DA
61. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
62. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
63. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE -
64. Dumbrăvanu Paul PNL DA
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
66. Dumitru Georgică ALDE DA
67. Dușa Mircea PSD DA
68. Eparu Ion PSD DA
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Fejér László-Ődőn UDMR DA
71. Firczak Gheorghe Minoritati DA
72. Florea Daniel PSD DA
73. Frăticiu Gheorghe PSD DA
74. Galan Constantin ALDE DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
76. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
77. Găină Mihăiță PSD DA
78. Gheorghe Tinel PNL Abținere
79. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
80. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
81. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
82. Grama Horia PSD DA
83. Grecea Maria PNL DA
84. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
85. Guran Virgil PNL DA
86. Gust Băloșin Florentin - DA
87. Gvozdenovici Slavomir Minoritati -
88. Harbuz Liviu PSD -
89. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
90. Horga Vasile PNL DA
91. Iancu Iulian PSD DA
92. Ibram Iusein Minoritati DA
93. Ignat Miron Minoritati DA
94. Intotero Natalia-Elena PSD DA
95. Ionescu Aurelian ALDE DA
96. Ionescu George PNL DA
97. Iordache Florin PSD -
98. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
99. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
100. Itu Cornel PSD DA
101. Kerekes Károly UDMR DA
102. Kereskényi Gábor UDMR DA
103. Korodi Attila UDMR DA
104. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
105. Longher Ghervazen Minoritati DA
106. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
107. Manolache Marius PSD DA
108. Marcoci Vlad PSD DA
109. Marica Petru-Sorin PSD DA
110. Marin Gheorghe PSD -
111. Marin Laura PSD DA
112. Marocico Ion Minoritati DA
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Máté András-Levente UDMR DA
115. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
116. Mihai Aurelian PNL DA
117. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
118. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
119. Militaru Lucian PNL DA
120. Mincă Liliana PSD DA
121. Mircovici Niculae Minoritati DA
122. Mîrza Gavril PSD DA
123. Mocioalcă Ion PSD DA
124. Mocioi Niculina PNL DA
125. Moldovan Ioan ALDE DA
126. Molnar Zsolt UDMR DA
127. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
128. Movilă Petru - -
129. Munteanu Ioan PSD DA
130. Nassar Rodica PSD DA
131. Neacșu Marian PSD DA
132. Negruț Clement - DA
133. Negruț Cornelia ALDE DA
134. Nica Nicolae-Ciprian PSD -
135. Nichita Cristina PSD DA
136. Nicoară Romeo Florin PNL DA
137. Nicolae Florian PNL DA
138. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
139. Niculescu Dumitru PSD -
140. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
141. Nistor Laurențiu PSD DA
142. Niță Emil PSD DA
143. Nosa Iuliu PSD DA
144. Oajdea Daniel Vasile ND DA
145. Palașcă Viorel ALDE DA
146. Paleologu Theodor PNL -
147. Pambuccian Varujan Minoritati DA
148. Pană Adriana-Doina PSD DA
149. Paul Maria-Andreea PNL DA
150. Pârgaru Ion PSD -
151. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
152. Peia Ninel PSD DA
153. Petrescu Petre - DA
154. Petric Octavian PSD DA
155. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
156. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
157. Pop Georgian PSD DA
158. Popa Radu Mihai ND DA
159. Popeangă Vasile PSD DA
160. Popescu Dan-Cristian PNL DA
161. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
162. Potor Călin PSD DA
163. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
164. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
165. Rădulescu Romeo - DA
166. Resmeriță Cornel-Cristian PSD -
167. Reuer Elena-Ramona PNL DA
168. Rizea Cristian PSD -
169. Roman Gheorghe PNL DA
170. Roman Ioan Sorin PSD DA
171. Roșca Lucreția PSD DA
172. Rotaru Răzvan ND DA
173. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
174. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
175. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
176. Secară Florin Mihail PNL DA
177. Seres Dénes UDMR DA
178. Simedru Dan Coriolan PNL -
179. Simionescu Adrian Constantin PSD -
180. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
181. Solomon Adrian PSD DA
182. Stan Ioan PSD DA
183. Stanciu Anghel PSD -
184. Stanciu Zisu PSD DA
185. Stativă Irinel Ioan PSD DA
186. Stragea Sorin Constantin PSD DA
187. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
188. Surdu Raluca PNL DA
189. Szabó Ödön UDMR DA
190. Șimon Gheorghe PSD DA
191. Șova Lucian PSD DA
192. Ștefan Viorel PSD DA
193. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
194. Știrbu Gigel-Sorinel PNL -
195. Tararache Mihai PNL DA
196. Tămâian Ioan PNL -
197. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
198. Tiuch Cătălin PSD DA
199. Tîlvăr Angel PSD DA
200. Toader Mircea-Nicu PNL DA
201. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
202. Tomac Eugen - DA
203. Traicu Rodin PSD DA
204. Tudorie Violeta PSD DA
205. Tudose Mihai PSD DA
206. Udriște Gheorghe PNL DA
207. Uricec Eugen Constantin PSD DA
208. Vainer Aurel Minoritati DA
209. Varga Lucia-Ana PNL DA
210. Varga Vasile PNL -
211. Vasilică Radu Costin PSD DA
212. Vladu Iulian PNL DA
213. Vlase Petru Gabriel PSD DA
214. Vulpescu Ioan PSD DA
215. Weber Mihai PSD DA
216. Zaharcu Neviser PSD -
217. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
218. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
219. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 octombrie 2017, 22:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro