Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.12.2015 > 14:39 Versiunea pentru printare
Marți, 15 decembrie 2015, ora 14:39

Subiect vot: Suplimentare ordine de zi
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:201 96 59 - 5 9 12 12 - 8
- voturi pentru (DA):162 78 49 - 3 8 11 7 - 6
- voturi împotrivă (NU):6 1 1 - - - - 4 - -
- abțineri:4 1 2 - - - 1 - - -
- nu au votat:29 16 7 - 2 1 - 1 - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Amet Varol Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axente Ioan PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Baltă Mihai PSD DA
12. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Benga Ioan PSD DA
15. Birchall Ana PSD DA
16. Bîrsășteanu Florică PSD DA
17. Bode Lucian Nicolae PNL DA
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD -
19. Bónis István UDMR DA
20. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
21. Buican Cristian PNL DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Calimente Mihăiță PNL DA
24. Canacheu Costică PNL DA
25. Cazan Mircea-Vasile PNL -
26. Căprar Dorel-Gheorghe PSD -
27. Cernea Remus-Florinel - DA
28. Cherecheș Florica PNL DA
29. Chirteș Ioan-Cristian PNL -
30. Cioată Cezar - DA
31. Ciobanu Liliana ND -
32. Ciocan Dan PSD DA
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD -
34. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
35. Ciurariu Florin PNL DA
36. Covaci Dorel PSD DA
37. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
38. Crăciunescu Grigore PNL DA
39. Cristea Aurelia PSD DA
40. Cristea Victor PSD DA
41. Cristian Horia PNL DA
42. Cupă Ion ALDE DA
43. Cupșa Ioan PNL DA
44. Daea Petre PSD DA
45. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
46. Dascălu Constantin PNL DA
47. Deaconu Mihai ND -
48. Delureanu Virgil PSD DA
49. Dima Toader PSD DA
50. Dîrzu Ioan PSD DA
51. Doboș Anton PNL DA
52. Dobre Victor Paul PNL DA
53. Dobrinescu Traian PNL DA
54. Dolineaschi Andrei PSD -
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Dragomir Viorel Marian PSD DA
57. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
58. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
59. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE -
60. Dumbrăvanu Paul PNL DA
61. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
62. Dumitru Georgică ALDE DA
63. Dușa Mircea PSD DA
64. Eparu Ion PSD -
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Fejér László-Ődőn UDMR DA
67. Firczak Gheorghe Minoritati DA
68. Florea Daniel PSD DA
69. Frăticiu Gheorghe PSD DA
70. Galan Constantin ALDE NU
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
72. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
73. Găină Mihăiță PSD DA
74. Gheorghe Tinel PNL Abținere
75. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
76. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
77. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
78. Grama Horia PSD DA
79. Grecea Maria PNL Abținere
80. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
81. Guran Virgil PNL DA
82. Gust Băloșin Florentin - -
83. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
84. Harbuz Liviu PSD -
85. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
86. Horga Vasile PNL DA
87. Iancu Iulian PSD DA
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Ignat Miron Minoritati DA
90. Intotero Natalia-Elena PSD NU
91. Ionescu Aurelian ALDE DA
92. Ionescu George PNL DA
93. Iordache Florin PSD DA
94. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
95. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
96. Itu Cornel PSD -
97. Kerekes Károly UDMR DA
98. Korodi Attila UDMR DA
99. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
100. Longher Ghervazen Minoritati DA
101. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
102. Manolache Marius PSD DA
103. Marcoci Vlad PSD DA
104. Marica Petru-Sorin PSD DA
105. Marin Gheorghe PSD DA
106. Marin Laura PSD -
107. Máté András-Levente UDMR DA
108. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
109. Mihai Aurelian PNL DA
110. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD -
111. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
112. Militaru Lucian PNL DA
113. Mincă Liliana PSD DA
114. Mircovici Niculae Minoritati DA
115. Mîrza Gavril PSD DA
116. Mocioalcă Ion PSD DA
117. Mocioi Niculina PNL DA
118. Moldovan Ioan ALDE DA
119. Molnar Zsolt UDMR -
120. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
121. Movilă Petru - -
122. Munteanu Ioan PSD DA
123. Nassar Rodica PSD DA
124. Neacșu Marian PSD DA
125. Negruț Clement - DA
126. Negruț Cornelia ALDE NU
127. Nichita Cristina PSD DA
128. Nicoară Romeo Florin PNL DA
129. Nicolae Florian PNL DA
130. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
131. Nicolicea Eugen PSD DA
132. Niculescu Dumitru PSD -
133. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
134. Nistor Laurențiu PSD DA
135. Niță Emil PSD DA
136. Nosa Iuliu PSD DA
137. Oajdea Daniel Vasile ND DA
138. Palașcă Viorel ALDE DA
139. Paleologu Theodor PNL -
140. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
141. Pană Adriana-Doina PSD DA
142. Pârgaru Ion PSD -
143. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
144. Peia Ninel PSD DA
145. Petrescu Petre - DA
146. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
147. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
148. Pop Georgian PSD DA
149. Popa Radu Mihai ND DA
150. Popescu Dan-Cristian PNL DA
151. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
152. Potor Călin PSD DA
153. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
154. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
155. Rădulescu Romeo - DA
156. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
157. Reuer Elena-Ramona PNL DA
158. Rizea Cristian PSD -
159. Roman Gheorghe PNL DA
160. Roman Ioan Sorin PSD DA
161. Roșca Lucreția PSD Abținere
162. Rotaru Răzvan ND DA
163. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
164. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
165. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
166. Secară Florin Mihail PNL DA
167. Seres Dénes UDMR DA
168. Simedru Dan Coriolan PNL DA
169. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
170. Solomon Adrian PSD DA
171. Stanciu Anghel PSD -
172. Stanciu Zisu PSD DA
173. Stativă Irinel Ioan PSD DA
174. Stragea Sorin Constantin PSD DA
175. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
176. Surdu Raluca PNL DA
177. Szabó Ödön UDMR DA
178. Șimon Gheorghe PSD DA
179. Ștefan Viorel PSD DA
180. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
181. Știrbu Gigel-Sorinel PNL -
182. Tararache Mihai PNL DA
183. Tămâian Ioan PNL -
184. Tîlvăr Angel PSD DA
185. Toader Mircea-Nicu PNL -
186. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
187. Tomac Eugen - DA
188. Tudorie Violeta PSD -
189. Tudose Mihai PSD DA
190. Udriște Gheorghe PNL DA
191. Uricec Eugen Constantin PSD -
192. Varga Lucia-Ana PNL DA
193. Varga Vasile PNL NU
194. Vasilică Radu Costin PSD DA
195. Vladu Iulian PNL DA
196. Vulpescu Ioan PSD DA
197. Weber Mihai PSD DA
198. Zaharcu Neviser PSD -
199. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
200. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
201. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 octombrie 2017, 22:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro