Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.12.2015 > 15:24 Versiunea pentru printare
Marți, 15 decembrie 2015, ora 15:24

Subiect vot: Verificare prezenta
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:234 110 69 - 5 13 13 13 - 11
- voturi pentru (DA):186 81 57 - 5 12 11 11 - 9
- voturi împotrivă (NU):2 1 - - - - - - - 1
- abțineri:3 1 1 - - - - - - 1
- nu au votat:43 27 11 - - 1 2 2 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Avram Marian PNL DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Ioan PSD DA
17. Birchall Ana PSD DA
18. Bîrsășteanu Florică PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Borbély László UDMR DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
25. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
26. Buican Cristian PNL DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Calimente Mihăiță PNL DA
29. Calotă Florică Ică ALDE DA
30. Canacheu Costică PNL DA
31. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
32. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
33. Cernea Remus-Florinel - NU
34. Cherecheș Florica PNL DA
35. Chirteș Ioan-Cristian PNL -
36. Cioată Cezar - DA
37. Ciobanu Liliana ND DA
38. Ciocan Dan PSD DA
39. Ciofu Tamara-Dorina PSD -
40. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
41. Ciurariu Florin PNL DA
42. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
43. Covaci Dorel PSD DA
44. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
45. Crăciunescu Grigore PNL DA
46. Cristea Aurelia PSD DA
47. Cristea Victor PSD DA
48. Cristian Horia PNL DA
49. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
50. Cupă Ion ALDE DA
51. Cupșa Ioan PNL -
52. Daea Petre PSD -
53. Dascălu Constantin PNL DA
54. Deaconu Mihai ND DA
55. Delureanu Virgil PSD DA
56. Dima Toader PSD DA
57. Dîrzu Ioan PSD DA
58. Doboș Anton PNL DA
59. Dobre Victor Paul PNL DA
60. Dobrinescu Traian PNL DA
61. Dolineaschi Andrei PSD DA
62. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
63. Dragomir Gheorghe PNL DA
64. Dragomir Viorel Marian PSD DA
65. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD -
66. Drăghici Sonia-Maria PSD -
67. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE -
68. Dumbrăvanu Paul PNL DA
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dumitru Georgică ALDE DA
71. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
72. Dușa Mircea PSD -
73. Eparu Ion PSD DA
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Fejér László-Ődőn UDMR DA
76. Firczak Gheorghe Minoritati DA
77. Florea Daniel PSD DA
78. Frăticiu Gheorghe PSD Abținere
79. Galan Constantin ALDE DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
82. Găină Mihăiță PSD DA
83. Gheorghe Tinel PNL DA
84. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
85. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
86. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
87. Grama Horia PSD -
88. Grecea Maria PNL DA
89. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
90. Gudu Vasile PNL DA
91. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
92. Guran Virgil PNL DA
93. Gust Băloșin Florentin - Abținere
94. Gvozdenovici Slavomir Minoritati -
95. Harbuz Liviu PSD -
96. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
97. Horga Vasile PNL DA
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Iane Ovidiu-Cristian PSD -
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Ignat Miron Minoritati -
102. Intotero Natalia-Elena PSD -
103. Ionescu Aurelian ALDE DA
104. Ionescu George PNL DA
105. Iordache Florin PSD DA
106. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
107. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
108. Itu Cornel PSD DA
109. Kerekes Károly UDMR DA
110. Kereskényi Gábor UDMR DA
111. Khraibani Camelia PSD -
112. Korodi Attila UDMR DA
113. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
114. Longher Ghervazen Minoritati DA
115. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
116. Manolache Marius PSD DA
117. Marcoci Vlad PSD -
118. Marica Petru-Sorin PSD DA
119. Marin Gheorghe PSD DA
120. Marin Laura PSD -
121. Marocico Ion Minoritati DA
122. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
123. Máté András-Levente UDMR DA
124. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
125. Mihai Aurelian PNL DA
126. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
127. Militaru Lucian PNL DA
128. Mincă Liliana PSD -
129. Mîrza Gavril PSD DA
130. Mocanu Adrian PSD DA
131. Mocioalcă Ion PSD DA
132. Mocioi Niculina PNL DA
133. Moldovan Ioan ALDE DA
134. Molnar Zsolt UDMR DA
135. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
136. Movilă Petru - DA
137. Munteanu Ioan PSD NU
138. Nassar Rodica PSD DA
139. Neacșu Marian PSD DA
140. Necula Cosmin PSD -
141. Negruț Clement - DA
142. Negruț Cornelia ALDE DA
143. Nichita Cristina PSD DA
144. Nicolae Alexandri PNL DA
145. Nicolae Florian PNL DA
146. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
147. Niculescu Dumitru PSD DA
148. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD -
149. Nistor Laurențiu PSD DA
150. Nistor Marioara PSD DA
151. Niță Emil PSD DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Oajdea Daniel Vasile ND DA
154. Oltean Ioan PNL DA
155. Oros Nechita-Adrian PNL DA
156. Palașcă Viorel ALDE DA
157. Paleologu Theodor PNL -
158. Pambuccian Varujan Minoritati DA
159. Pană Adriana-Doina PSD DA
160. Paul Maria-Andreea PNL DA
161. Pârgaru Ion PSD -
162. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
163. Peia Ninel PSD -
164. Petrescu Petre - DA
165. Petric Octavian PSD -
166. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
167. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
168. Pop Georgian PSD DA
169. Popa Radu Mihai ND DA
170. Popeangă Vasile PSD DA
171. Popescu Dan-Cristian PNL DA
172. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
173. Potor Călin PSD DA
174. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
175. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
176. Rădulescu Romeo - DA
177. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
178. Reuer Elena-Ramona PNL -
179. Rizea Cristian PSD -
180. Roman Gheorghe PNL -
181. Roman Ioan Sorin PSD DA
182. Roșca Lucreția PSD -
183. Rotaru Răzvan ND DA
184. Rusu Valentin PNL DA
185. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL -
186. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
187. Secară Florin Mihail PNL DA
188. Seres Dénes UDMR DA
189. Simedru Dan Coriolan PNL DA
190. Simionescu Adrian Constantin PSD -
191. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
192. Solomon Adrian PSD DA
193. Stan Ioan PSD DA
194. Stanciu Anghel PSD -
195. Stanciu Zisu PSD DA
196. Stativă Irinel Ioan PSD DA
197. Stragea Sorin Constantin PSD DA
198. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
199. Suciu Vasile-Daniel PSD -
200. Surdu Raluca PNL DA
201. Szabó Ödön UDMR -
202. Șimon Gheorghe PSD DA
203. Șova Lucian PSD -
204. Ștefan Viorel PSD -
205. Știrbu Gigel-Sorinel PNL -
206. Tabugan Ion PSD DA
207. Tararache Mihai PNL -
208. Tămâian Ioan PNL -
209. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
210. Tiuch Cătălin PSD DA
211. Tîlvăr Angel PSD DA
212. Toader Mircea-Nicu PNL DA
213. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE -
214. Tomac Eugen - DA
215. Traicu Rodin PSD -
216. Tudorache Daniel PSD -
217. Tudorie Violeta PSD DA
218. Tudose Mihai PSD DA
219. Udrea Elena Gabriela - DA
220. Udriște Gheorghe PNL DA
221. Uricec Eugen Constantin PSD DA
222. Vainer Aurel Minoritati DA
223. Varga Lucia-Ana PNL DA
224. Varga Vasile PNL DA
225. Vasilică Radu Costin PSD DA
226. Vladu Iulian PNL DA
227. Vlase Petru Gabriel PSD DA
228. Voicu Mihai Alexandru PNL -
229. Vulpescu Ioan PSD DA
230. Weber Mihai PSD DA
231. Zaharcu Neviser PSD DA
232. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
233. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
234. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 decembrie 2017, 8:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro