Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.12.2015 > 15:27 Versiunea pentru printare
Marți, 15 decembrie 2015, ora 15:27

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final - adoptare
PL 880/2015 privind abilitarea Guvernului de a emite ordonanțe
- lege ordinară
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:240 113 70 - 5 14 13 13 - 12
- voturi pentru (DA):195 99 61 - 4 - 11 9 - 11
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - - - - - 1
- abțineri:16 1 - - - 13 - 2 - -
- nu au votat:27 13 8 - 1 1 2 2 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Avram Marian PNL DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Bălan Ion PSD DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Bîrsășteanu Florică PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bónis István UDMR Abținere
24. Borbély László UDMR Abținere
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
27. Buican Cristian PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Calotă Florică Ică ALDE DA
31. Canacheu Costică PNL DA
32. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
33. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
34. Cernea Remus-Florinel - NU
35. Cherecheș Florica PNL DA
36. Chirteș Ioan-Cristian PNL -
37. Cioată Cezar - DA
38. Ciobanu Liliana ND -
39. Ciocan Dan PSD DA
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD -
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
42. Ciurariu Florin PNL DA
43. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
44. Covaci Dorel PSD DA
45. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
46. Crăciunescu Grigore PNL DA
47. Cristea Aurelia PSD DA
48. Cristea Victor PSD -
49. Cristian Horia PNL DA
50. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
51. Cupă Ion ALDE -
52. Cupșa Ioan PNL -
53. Daea Petre PSD DA
54. Dascălu Constantin PNL -
55. Deaconu Mihai ND DA
56. Delureanu Virgil PSD DA
57. Dima Toader PSD DA
58. Dîrzu Ioan PSD DA
59. Doboș Anton PNL DA
60. Dobre Victor Paul PNL DA
61. Dobrinescu Traian PNL DA
62. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
63. Dolineaschi Andrei PSD DA
64. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
65. Dragomir Gheorghe PNL -
66. Dragomir Maria - DA
67. Dragomir Viorel Marian PSD DA
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
69. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
70. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE -
71. Dumbrăvanu Paul PNL DA
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dumitru Georgică ALDE DA
74. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
75. Dușa Mircea PSD DA
76. Eparu Ion PSD DA
77. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
78. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
79. Firczak Gheorghe Minoritati DA
80. Florea Daniel PSD DA
81. Frăticiu Gheorghe PSD DA
82. Galan Constantin ALDE Abținere
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
85. Găină Mihăiță PSD DA
86. Gheorghe Tinel PNL DA
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
89. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
90. Grama Horia PSD DA
91. Grecea Maria PNL DA
92. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
93. Gudu Vasile PNL DA
94. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
95. Guran Virgil PNL DA
96. Gust Băloșin Florentin - DA
97. Gvozdenovici Slavomir Minoritati -
98. Harbuz Liviu PSD -
99. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
100. Horga Vasile PNL DA
101. Iancu Iulian PSD DA
102. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
103. Ibram Iusein Minoritati DA
104. Ignat Miron Minoritati DA
105. Intotero Natalia-Elena PSD DA
106. Ionescu Aurelian ALDE DA
107. Ionescu George PNL DA
108. Iordache Florin PSD DA
109. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
110. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
111. Itu Cornel PSD DA
112. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
113. Kerekes Károly UDMR Abținere
114. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
115. Khraibani Camelia PSD DA
116. Korodi Attila UDMR Abținere
117. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
118. Longher Ghervazen Minoritati DA
119. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
120. Manolache Marius PSD DA
121. Marcoci Vlad PSD DA
122. Marica Petru-Sorin PSD DA
123. Marin Gheorghe PSD DA
124. Marin Laura PSD DA
125. Marocico Ion Minoritati DA
126. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
127. Máté András-Levente UDMR Abținere
128. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
129. Mihai Aurelian PNL DA
130. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
131. Militaru Lucian PNL DA
132. Mincă Liliana PSD -
133. Mîrza Gavril PSD DA
134. Mocanu Adrian PSD DA
135. Mocioalcă Ion PSD DA
136. Mocioi Niculina PNL DA
137. Moldovan Ioan ALDE DA
138. Molnar Zsolt UDMR Abținere
139. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
140. Movilă Petru - DA
141. Munteanu Ioan PSD DA
142. Nassar Rodica PSD DA
143. Neacșu Marian PSD DA
144. Necula Cosmin PSD -
145. Negruț Clement - DA
146. Negruț Cornelia ALDE DA
147. Nichita Cristina PSD DA
148. Nicolae Alexandri PNL DA
149. Nicolae Florian PNL DA
150. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
151. Niculescu Dumitru PSD DA
152. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
153. Nistor Laurențiu PSD DA
154. Nistor Marioara PSD DA
155. Niță Emil PSD DA
156. Nosa Iuliu PSD DA
157. Oajdea Daniel Vasile ND DA
158. Oltean Ioan PNL DA
159. Oros Nechita-Adrian PNL DA
160. Palașcă Viorel ALDE Abținere
161. Paleologu Theodor PNL -
162. Pambuccian Varujan Minoritati DA
163. Pană Adriana-Doina PSD DA
164. Paul Maria-Andreea PNL DA
165. Pârgaru Ion PSD -
166. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
167. Peia Ninel PSD -
168. Petrescu Petre - DA
169. Petric Octavian PSD -
170. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
171. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
172. Pop Georgian PSD DA
173. Popa Radu Mihai ND DA
174. Popeangă Vasile PSD Abținere
175. Popescu Dan-Cristian PNL DA
176. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
177. Potor Călin PSD DA
178. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
179. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
180. Rădulescu Romeo - DA
181. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
182. Reuer Elena-Ramona PNL DA
183. Rizea Cristian PSD -
184. Roman Gheorghe PNL DA
185. Roman Ioan Sorin PSD DA
186. Roșca Lucreția PSD DA
187. Rotaru Răzvan ND DA
188. Rusu Valentin PNL -
189. Sava Andrei-Valentin PSD DA
190. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
191. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
192. Secară Florin Mihail PNL DA
193. Seres Dénes UDMR Abținere
194. Simedru Dan Coriolan PNL DA
195. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
196. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
197. Solomon Adrian PSD DA
198. Stan Ioan PSD DA
199. Stanciu Anghel PSD -
200. Stanciu Zisu PSD DA
201. Stativă Irinel Ioan PSD DA
202. Stragea Sorin Constantin PSD DA
203. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
204. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
205. Surdu Raluca PNL DA
206. Szabó Ödön UDMR -
207. Șimon Gheorghe PSD DA
208. Șova Lucian PSD -
209. Ștefan Viorel PSD DA
210. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
211. Știrbu Gigel-Sorinel PNL -
212. Tabugan Ion PSD DA
213. Tararache Mihai PNL DA
214. Tămâian Ioan PNL DA
215. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
216. Tiuch Cătălin PSD DA
217. Tîlvăr Angel PSD -
218. Toader Mircea-Nicu PNL DA
219. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
220. Tomac Eugen - DA
221. Traicu Rodin PSD -
222. Tudorache Daniel PSD DA
223. Tudorie Violeta PSD DA
224. Tudose Mihai PSD DA
225. Udrea Elena Gabriela - DA
226. Udriște Gheorghe PNL DA
227. Uricec Eugen Constantin PSD DA
228. Vainer Aurel Minoritati DA
229. Varga Lucia-Ana PNL DA
230. Varga Vasile PNL DA
231. Vasilică Radu Costin PSD DA
232. Vladu Iulian PNL DA
233. Vlase Petru Gabriel PSD DA
234. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
235. Vulpescu Ioan PSD DA
236. Weber Mihai PSD DA
237. Zaharcu Neviser PSD DA
238. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
239. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -
240. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 decembrie 2017, 8:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro