Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.12.2015 > 15:28 Versiunea pentru printare
Marți, 15 decembrie 2015, ora 15:28

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final - adoptare
PL 399/2011 privind modificarea și completarea Legii nr.349/2002 pentru prevenirea și combaterea efectelor consumului produselor din tutun
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:240 113 69 - 5 14 14 13 - 12
- voturi pentru (DA):164 68 54 - 4 13 9 5 - 11
- voturi împotrivă (NU):20 14 3 - - - - 3 - -
- abțineri:26 17 2 - - - 3 3 - 1
- nu au votat:30 14 10 - 1 1 2 2 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Avram Marian PNL DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD NU
12. Balan Ioan PNL DA
13. Baltă Mihai PSD -
14. Bălan Ion PSD Abținere
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD Abținere
18. Birchall Ana PSD DA
19. Bîrsășteanu Florică PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD Abținere
23. Bónis István UDMR DA
24. Borbély László UDMR DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
27. Buican Cristian PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD Abținere
29. Calimente Mihăiță PNL NU
30. Calotă Florică Ică ALDE Abținere
31. Canacheu Costică PNL DA
32. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
33. Căprar Dorel-Gheorghe PSD Abținere
34. Cernea Remus-Florinel - DA
35. Cherecheș Florica PNL DA
36. Chirteș Ioan-Cristian PNL -
37. Cioată Cezar - DA
38. Ciobanu Liliana ND -
39. Ciocan Dan PSD DA
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD -
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
42. Ciurariu Florin PNL DA
43. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
44. Covaci Dorel PSD Abținere
45. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
46. Crăciunescu Grigore PNL DA
47. Cristea Aurelia PSD DA
48. Cristea Victor PSD DA
49. Cristian Horia PNL DA
50. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
51. Cupă Ion ALDE Abținere
52. Cupșa Ioan PNL -
53. Daea Petre PSD DA
54. Dascălu Constantin PNL DA
55. Deaconu Mihai ND DA
56. Delureanu Virgil PSD Abținere
57. Dima Toader PSD DA
58. Dîrzu Ioan PSD DA
59. Doboș Anton PNL DA
60. Dobre Victor Paul PNL DA
61. Dobrinescu Traian PNL DA
62. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
63. Dolineaschi Andrei PSD NU
64. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
65. Dragomir Gheorghe PNL DA
66. Dragomir Maria - DA
67. Dragomir Viorel Marian PSD DA
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
69. Drăghici Sonia-Maria PSD Abținere
70. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE -
71. Dumbrăvanu Paul PNL DA
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dumitru Georgică ALDE DA
74. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
75. Dușa Mircea PSD -
76. Eparu Ion PSD DA
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Fejér László-Ődőn UDMR DA
79. Firczak Gheorghe Minoritati DA
80. Florea Daniel PSD DA
81. Frăticiu Gheorghe PSD Abținere
82. Galan Constantin ALDE NU
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
85. Găină Mihăiță PSD DA
86. Gheorghe Tinel PNL DA
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Gliga Vasile Ghiorghe PSD Abținere
89. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
90. Grama Horia PSD NU
91. Grecea Maria PNL -
92. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
93. Gudu Vasile PNL DA
94. Gunia Dragoș-Ionel PNL -
95. Guran Virgil PNL DA
96. Gust Băloșin Florentin - DA
97. Gvozdenovici Slavomir Minoritati -
98. Harbuz Liviu PSD -
99. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
100. Horga Vasile PNL DA
101. Iancu Iulian PSD DA
102. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
103. Ibram Iusein Minoritati DA
104. Ignat Miron Minoritati DA
105. Intotero Natalia-Elena PSD Abținere
106. Ionescu Aurelian ALDE DA
107. Ionescu George PNL DA
108. Iordache Florin PSD DA
109. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
110. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
111. Itu Cornel PSD Abținere
112. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
113. Kerekes Károly UDMR DA
114. Kereskényi Gábor UDMR DA
115. Khraibani Camelia PSD Abținere
116. Korodi Attila UDMR DA
117. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
118. Longher Ghervazen Minoritati DA
119. Manea Victor-Gheorghe PNL -
120. Manolache Marius PSD DA
121. Manolescu Oana Minoritati -
122. Marcoci Vlad PSD DA
123. Marica Petru-Sorin PSD NU
124. Marin Gheorghe PSD DA
125. Marin Laura PSD NU
126. Marocico Ion Minoritati Abținere
127. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
128. Máté András-Levente UDMR DA
129. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
130. Mihai Aurelian PNL DA
131. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
132. Militaru Lucian PNL DA
133. Mincă Liliana PSD -
134. Mîrza Gavril PSD DA
135. Mocanu Adrian PSD NU
136. Mocioalcă Ion PSD NU
137. Mocioi Niculina PNL -
138. Moldovan Ioan ALDE DA
139. Molnar Zsolt UDMR DA
140. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
141. Movilă Petru - DA
142. Munteanu Ioan PSD DA
143. Nassar Rodica PSD DA
144. Neacșu Marian PSD DA
145. Necula Cosmin PSD -
146. Negruț Clement - DA
147. Negruț Cornelia ALDE NU
148. Nichita Cristina PSD DA
149. Nicolae Alexandri PNL DA
150. Nicolae Florian PNL DA
151. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
152. Niculescu Dumitru PSD DA
153. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
154. Nistor Laurențiu PSD Abținere
155. Nistor Marioara PSD DA
156. Niță Emil PSD DA
157. Nosa Iuliu PSD DA
158. Oajdea Daniel Vasile ND DA
159. Oltean Ioan PNL DA
160. Oros Nechita-Adrian PNL DA
161. Palașcă Viorel ALDE Abținere
162. Paleologu Theodor PNL -
163. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
164. Pană Adriana-Doina PSD Abținere
165. Paul Maria-Andreea PNL DA
166. Pârgaru Ion PSD -
167. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
168. Peia Ninel PSD -
169. Petrescu Petre - DA
170. Petric Octavian PSD -
171. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL Abținere
172. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
173. Pop Georgian PSD DA
174. Popa Radu Mihai ND DA
175. Popeangă Vasile PSD DA
176. Popescu Dan-Cristian PNL DA
177. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
178. Potor Călin PSD DA
179. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
180. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
181. Rădulescu Romeo - DA
182. Resmeriță Cornel-Cristian PSD Abținere
183. Reuer Elena-Ramona PNL DA
184. Rizea Cristian PSD -
185. Roman Gheorghe PNL DA
186. Roman Ioan Sorin PSD DA
187. Roșca Lucreția PSD NU
188. Rotaru Răzvan ND DA
189. Rusu Valentin PNL -
190. Sava Andrei-Valentin PSD DA
191. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
192. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
193. Secară Florin Mihail PNL DA
194. Seres Dénes UDMR DA
195. Simedru Dan Coriolan PNL DA
196. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
197. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
198. Solomon Adrian PSD DA
199. Stan Ioan PSD NU
200. Stanciu Anghel PSD -
201. Stanciu Zisu PSD DA
202. Stativă Irinel Ioan PSD DA
203. Stragea Sorin Constantin PSD DA
204. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
205. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
206. Szabó Ödön UDMR -
207. Șimon Gheorghe PSD NU
208. Șova Lucian PSD -
209. Ștefan Viorel PSD DA
210. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
211. Știrbu Gigel-Sorinel PNL -
212. Tabugan Ion PSD DA
213. Tararache Mihai PNL DA
214. Tămâian Ioan PNL DA
215. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
216. Tiuch Cătălin PSD DA
217. Tîlvăr Angel PSD -
218. Toader Mircea-Nicu PNL DA
219. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE -
220. Tomac Eugen - Abținere
221. Traicu Rodin PSD -
222. Tudorache Daniel PSD DA
223. Tudorie Violeta PSD Abținere
224. Tudose Mihai PSD NU
225. Udrea Elena Gabriela - DA
226. Udriște Gheorghe PNL DA
227. Uricec Eugen Constantin PSD NU
228. Vainer Aurel Minoritati Abținere
229. Varga Lucia-Ana PNL DA
230. Varga Vasile PNL NU
231. Vasilică Radu Costin PSD DA
232. Vladu Iulian PNL DA
233. Vlase Petru Gabriel PSD NU
234. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
235. Vulpescu Ioan PSD DA
236. Weber Mihai PSD DA
237. Zaharcu Neviser PSD DA
238. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
239. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
240. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 octombrie 2017, 6:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro