Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.12.2015 > 15:34 Versiunea pentru printare
Marți, 15 decembrie 2015, ora 15:34

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final - adoptare
PL 741/2015 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.31/2015 pentru modificarea și completarea Legii concurenței nr.21/1996 pentru completarea art.1 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.83/2014 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice în anul 2015, precum și alte măsuri în domeniul cheltuielilor publice
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:239 113 68 - 6 14 15 11 - 12
- voturi pentru (DA):212 102 60 - 5 13 13 9 - 10
- voturi împotrivă (NU):2 1 - - - - - - - 1
- abțineri:1 1 - - - - - - - -
- nu au votat:24 9 8 - 1 1 2 2 - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND -
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Avram Marian PNL DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Borbély László UDMR DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL -
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Calimente Mihăiță PNL -
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Canacheu Costică PNL DA
33. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
34. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
35. Cernea Remus-Florinel - NU
36. Cherecheș Florica PNL DA
37. Chirteș Ioan-Cristian PNL -
38. Cioată Cezar - DA
39. Ciobanu Liliana ND DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Ciurariu Florin PNL DA
44. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
45. Covaci Dorel PSD DA
46. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cristea Aurelia PSD DA
49. Cristea Victor PSD DA
50. Cristian Horia PNL DA
51. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
52. Cupă Ion ALDE DA
53. Cupșa Ioan PNL DA
54. Daea Petre PSD DA
55. Dascălu Constantin PNL DA
56. Deaconu Mihai ND DA
57. Delureanu Virgil PSD DA
58. Dima Toader PSD -
59. Dîrzu Ioan PSD NU
60. Doboș Anton PNL DA
61. Dobre Victor Paul PNL DA
62. Dobrinescu Traian PNL DA
63. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
64. Dolineaschi Andrei PSD DA
65. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
66. Dragomir Gheorghe PNL DA
67. Dragomir Maria - DA
68. Dragomir Viorel Marian PSD DA
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
70. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
71. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE -
72. Dumbrăvanu Paul PNL DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
75. Dușa Mircea PSD -
76. Eparu Ion PSD DA
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Fejér László-Ődőn UDMR DA
79. Firczak Gheorghe Minoritati DA
80. Florea Daniel PSD DA
81. Frăticiu Gheorghe PSD DA
82. Galan Constantin ALDE DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
85. Găină Mihăiță PSD DA
86. Gheorghe Tinel PNL DA
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
89. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
90. Grama Horia PSD DA
91. Grecea Maria PNL DA
92. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
93. Gudu Vasile PNL DA
94. Gunia Dragoș-Ionel PNL -
95. Guran Virgil PNL DA
96. Gust Băloșin Florentin - DA
97. Gvozdenovici Slavomir Minoritati -
98. Harbuz Liviu PSD -
99. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
100. Horga Vasile PNL DA
101. Iancu Iulian PSD -
102. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
103. Ibram Iusein Minoritati DA
104. Ignat Miron Minoritati DA
105. Intotero Natalia-Elena PSD DA
106. Ionescu George PNL DA
107. Iordache Florin PSD DA
108. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
109. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
110. Itu Cornel PSD DA
111. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
112. Kerekes Károly UDMR DA
113. Kereskényi Gábor UDMR DA
114. Khraibani Camelia PSD DA
115. Korodi Attila UDMR DA
116. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
117. Longher Ghervazen Minoritati DA
118. Manea Victor-Gheorghe PNL -
119. Manolache Marius PSD DA
120. Manolescu Oana Minoritati DA
121. Marcoci Vlad PSD DA
122. Marica Petru-Sorin PSD DA
123. Marin Gheorghe PSD DA
124. Marin Laura PSD DA
125. Marocico Ion Minoritati DA
126. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
127. Máté András-Levente UDMR DA
128. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
129. Mihai Aurelian PNL DA
130. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
131. Militaru Lucian PNL DA
132. Mincă Liliana PSD -
133. Mircovici Niculae Minoritati -
134. Mîrza Gavril PSD DA
135. Mocanu Adrian PSD DA
136. Mocioalcă Ion PSD DA
137. Mocioi Niculina PNL DA
138. Moldovan Ioan ALDE DA
139. Molnar Zsolt UDMR DA
140. Movilă Petru - DA
141. Munteanu Ioan PSD DA
142. Nassar Rodica PSD DA
143. Neacșu Marian PSD DA
144. Necula Cosmin PSD DA
145. Negruț Clement - DA
146. Negruț Cornelia ALDE DA
147. Nichita Cristina PSD DA
148. Nicolae Alexandri PNL DA
149. Nicolae Florian PNL DA
150. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
151. Niculescu Dumitru PSD DA
152. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
153. Nistor Laurențiu PSD DA
154. Nistor Marioara PSD DA
155. Niță Emil PSD DA
156. Nosa Iuliu PSD DA
157. Oajdea Daniel Vasile ND DA
158. Oltean Ioan PNL DA
159. Oros Nechita-Adrian PNL DA
160. Palașcă Viorel ALDE DA
161. Paleologu Theodor PNL -
162. Pambuccian Varujan Minoritati DA
163. Pană Adriana-Doina PSD DA
164. Paul Maria-Andreea PNL DA
165. Pârgaru Ion PSD DA
166. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
167. Peia Ninel PSD -
168. Petrescu Petre - DA
169. Petric Octavian PSD -
170. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
171. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
172. Pop Georgian PSD DA
173. Popa Radu Mihai ND DA
174. Popeangă Vasile PSD DA
175. Popescu Dan-Cristian PNL DA
176. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
177. Potor Călin PSD DA
178. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
179. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
180. Rădulescu Romeo - DA
181. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
182. Reuer Elena-Ramona PNL DA
183. Rizea Cristian PSD -
184. Roman Gheorghe PNL DA
185. Roman Ioan Sorin PSD DA
186. Roșca Lucreția PSD DA
187. Rotaru Răzvan ND DA
188. Rusu Valentin PNL DA
189. Sava Andrei-Valentin PSD DA
190. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
191. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
192. Secară Florin Mihail PNL DA
193. Seres Dénes UDMR DA
194. Simedru Dan Coriolan PNL DA
195. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
196. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
197. Solomon Adrian PSD DA
198. Stan Ioan PSD DA
199. Stanciu Anghel PSD DA
200. Stanciu Zisu PSD DA
201. Stativă Irinel Ioan PSD DA
202. Stragea Sorin Constantin PSD DA
203. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
204. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
205. Surdu Raluca PNL DA
206. Szabó Ödön UDMR -
207. Șimon Gheorghe PSD DA
208. Șova Lucian PSD -
209. Ștefan Viorel PSD DA
210. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
211. Știrbu Gigel-Sorinel PNL -
212. Tabugan Ion PSD DA
213. Tararache Mihai PNL DA
214. Tămâian Ioan PNL DA
215. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
216. Tiuch Cătălin PSD DA
217. Tîlvăr Angel PSD DA
218. Toader Mircea-Nicu PNL DA
219. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE -
220. Tomac Eugen - -
221. Traicu Rodin PSD DA
222. Tudorache Daniel PSD DA
223. Tudorie Violeta PSD DA
224. Tudose Mihai PSD DA
225. Udrea Elena Gabriela - DA
226. Udriște Gheorghe PNL DA
227. Uricec Eugen Constantin PSD DA
228. Vainer Aurel Minoritati DA
229. Varga Lucia-Ana PNL DA
230. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
231. Vladu Iulian PNL DA
232. Vlase Petru Gabriel PSD DA
233. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
234. Vulpescu Ioan PSD DA
235. Weber Mihai PSD DA
236. Zaharcu Neviser PSD DA
237. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
238. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
239. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 decembrie 2017, 8:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro