Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2006 > 16:53 Versiunea pentru printare
Luni, 12 iunie 2006, ora 16:53

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: art. 2, alin. 1, amendamentul 3
PL 422/2006 privind înființarea comunei Ocna de Jos, județul Harghita, prin reorganizarea comunei Praid
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:185 67 37 14 31 15 11 4 6
- voturi pentru (DA):167 67 36 - 30 15 10 4 5
- voturi împotrivă (NU):15 - 1 13 1 - - - -
- abțineri:2 - - 1 - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Amarie Constantin PSD DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Bara Nicolae PD-L DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Bădălău Niculae PSD DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Bănicioiu Nicolae PSD DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Brînzan Ovidiu PSD DA
22. Brînză William Gabriel PD-L DA
23. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
24. Buciu Angela PRM NU
25. Buda Ioan PSD DA
26. Calimente Mihăiță PNL DA
27. Canacheu Costică PD-L DA
28. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
29. Călian Petru PC DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Chiper Gheorghe PSD DA
32. Chiș Filonaș PSD DA
33. Cindrea Ioan PSD DA
34. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
35. Cliveti Minodora PSD DA
36. Constantinescu Anca PD-L NU
37. Constantinescu Viorel PSD DA
38. Crăciunescu Grigore PNL DA
39. Diaconescu Marin PRM NU
40. Diaconescu Renică PC DA
41. Dida Corneliu Ioan PSD DA
42. Dobre Traian PNL DA
43. Dorneanu Valer PSD DA
44. Dragomir Gheorghe PNL DA
45. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
46. Dumitriu Mihai PSD DA
47. Dumitru Ion PSD DA
48. Dușa Mircea PSD DA
49. Duțu Stelian PD-L DA
50. Erdei Dolóczki István UDMR DA
51. Eserghep Gelil PRM Abținere
52. Faina Constantin PC DA
53. Fenechiu Relu PNL DA
54. Florea Damian PC -
55. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
56. Furo Iuliu Ioan PRM NU
57. Gabor Gheorghe PNL DA
58. Găleteanu Monalisa PSD DA
59. Georgescu Filip PSD DA
60. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
61. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
62. Ghișe Ioan PNL DA
63. Giurescu Ion PSD DA
64. Gonțea Ion PD-L DA
65. Grigore Dan PD-L DA
66. Gubandru Aurel PSD DA
67. Gușă Cozmin Horea - DA
68. Hellvig Eduard Raul PC DA
69. Hoban Ioan PNL DA
70. Iancu Iulian PSD DA
71. Igaș Traian Constantin PD-L DA
72. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
73. Iordache Florin PSD DA
74. Iriza Marius PRM NU
75. Iustian Mircea Teodor PNL DA
76. Kelemen Hunor UDMR DA
77. Kerekes Károly UDMR DA
78. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
79. Kovacs Attila UDMR DA
80. Lakatos Petru UDMR DA
81. Lificiu Petru - DA
82. Longher Ghervazen Minoritati DA
83. Luchian Ion PNL DA
84. Macaleți Costică PSD DA
85. Magheru Paul PRM NU
86. Manta Pantelimon PC DA
87. Marian Dan Mihai PNL DA
88. Marin Constantin PSD DA
89. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
90. Máté András-Levente UDMR DA
91. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
92. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
93. Micula Cătălin PNL DA
94. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
95. Mironescu Laurențiu PD-L DA
96. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
97. Mitrea Manuela PSD DA
98. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
99. Mînzînă Ion PRM NU
100. Mocanu Alexandru PD-L DA
101. Mocanu Vasile PSD DA
102. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
103. Mocioalcă Ion PSD DA
104. Moisoiu Adrian PRM NU
105. Momanu Corneliu PNL DA
106. Movilă Petru PD-L DA
107. Nassar Rodica PSD DA
108. Nechita Aurel PSD DA
109. Nedelcu Gabriela PSD DA
110. Nica Dan PSD DA
111. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
112. Niță Constantin PSD DA
113. Nițulescu Teodor PRM NU
114. Nosa Iuliu PSD DA
115. Oancea Viorel PNL DA
116. Olarean Aurel PD-L DA
117. Oprea Gabriel PSD DA
118. Palăr Ionel PNL NU
119. Pardău Dumitru PNL DA
120. Pascu Bogdan PC DA
121. Pavelescu Aurelian - DA
122. Paveliu Marian Sorin PNL DA
123. Petrea Constantin PD-L DA
124. Plumb Rovana PSD DA
125. Ponta Victor-Viorel PSD DA
126. Pop Claudiu Adrian PSD DA
127. Popa Cornel PNL DA
128. Popescu Ionica Constanța PC DA
129. Preda Cezar-Florin PD-L DA
130. Preda Ion PNL DA
131. Pruteanu Vasile PNL DA
132. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
133. Pupeză Viorel PSD DA
134. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
135. Puzdrea Dumitru PD-L DA
136. Racoceanu Viorel PD-L DA
137. Radan Mihai Minoritati DA
138. Raicu Romeo Marius PD-L DA
139. Rogin Marius PD-L DA
140. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
141. Rus Ioan Aurel PRM NU
142. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
143. Rușanu Dan Radu PNL DA
144. Sanda Victor PSD DA
145. Sandu-Capră Mihai PNL DA
146. Sasu Ion PSD DA
147. Săniuță Marian-Florian PSD DA
148. Săpunaru Nini PNL DA
149. Sârb Gheorghe PSD DA
150. Sârbu Mugurel Liviu - DA
151. Seres Dénes UDMR DA
152. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
153. Sirețeanu Mihail PSD DA
154. Sóki Béla UDMR DA
155. Soporan Vasile Filip PSD DA
156. Stan Ioan PSD DA
157. Stan Ion PSD DA
158. Stănescu Cristian PRM NU
159. Stoica Ion - DA
160. Străchinaru Petre PD-L DA
161. Strungă Emil PNL DA
162. Szekely Levente Csaba UDMR DA
163. Știucă Alecsandru PSD DA
164. Tabără Valeriu PD-L DA
165. Tămagă Constantin PSD DA
166. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
167. Tărniceru Petru PSD DA
168. Teodorescu George Alin PSD DA
169. Timar Liviu PSD DA
170. Toma Horia-Victor PNL DA
171. Tudose Mihai PSD DA
172. Turcan Raluca PNL DA
173. Țundrea Ioan PC DA
174. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
175. Ursărescu Dorinel PNL DA
176. Vainer Aurel Minoritati DA
177. Varga Attila UDMR DA
178. Vasile Aurelia PSD DA
179. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
180. Vălean Adina Ioana PNL DA
181. Văsioiu Horia PD-L DA
182. Vlase Petru Gabriel PSD DA
183. Vlădoiu Aurel PSD DA
184. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
185. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 iunie 2019, 6:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro