Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2006 > 16:54 Versiunea pentru printare
Luni, 12 iunie 2006, ora 16:54

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: art. 3, amendamentul 4
PL 422/2006 privind înființarea comunei Ocna de Jos, județul Harghita, prin reorganizarea comunei Praid
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:191 69 39 15 31 15 11 4 7
- voturi pentru (DA):176 68 39 2 30 15 11 4 7
- voturi împotrivă (NU):14 - - 13 1 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Amarie Constantin PSD DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andon Sergiu PC DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Asztalos Ferenc UDMR DA
10. Bara Nicolae PD-L DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
12. Bădălău Niculae PSD DA
13. Băeșu George PSD DA
14. Bănicioiu Nicolae PSD DA
15. Bejinariu Eugen - DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Brînzan Ovidiu PSD DA
22. Brînză William Gabriel PD-L DA
23. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
24. Buciu Angela PRM NU
25. Buda Ioan PSD DA
26. Calimente Mihăiță PNL DA
27. Canacheu Costică PD-L DA
28. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
29. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
30. Călian Petru PC DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Chiper Gheorghe PSD DA
33. Chiș Filonaș PSD DA
34. Cindrea Ioan PSD DA
35. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
36. Cliveti Minodora PSD DA
37. Constantinescu Anca PD-L NU
38. Constantinescu Viorel PSD DA
39. Crăciunescu Grigore PNL DA
40. Diaconescu Marin PRM NU
41. Diaconescu Renică PC DA
42. Dida Corneliu Ioan PSD DA
43. Dobre Traian PNL DA
44. Dorneanu Valer PSD DA
45. Dragomir Gheorghe PNL DA
46. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
47. Dumitriu Mihai PSD DA
48. Dumitru Ion PSD DA
49. Dușa Mircea PSD DA
50. Duțu Stelian PD-L DA
51. Erdei Dolóczki István UDMR DA
52. Eserghep Gelil PRM DA
53. Faina Constantin PC DA
54. Fenechiu Relu PNL DA
55. Florea Damian PC DA
56. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
57. Furo Iuliu Ioan PRM NU
58. Gabor Gheorghe PNL DA
59. Găleteanu Monalisa PSD DA
60. Georgescu Filip PSD DA
61. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
62. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
63. Ghișe Ioan PNL DA
64. Giurescu Ion PSD DA
65. Gonțea Ion PD-L DA
66. Grigore Dan PD-L DA
67. Gubandru Aurel PSD DA
68. Gușă Cozmin Horea - DA
69. Hellvig Eduard Raul PC DA
70. Hoban Ioan PNL DA
71. Igaș Traian Constantin PD-L DA
72. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
73. Iordache Florin PSD -
74. Iriza Marius PRM NU
75. Iustian Mircea Teodor PNL DA
76. Kelemen Hunor UDMR DA
77. Kerekes Károly UDMR DA
78. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
79. Kovacs Attila UDMR DA
80. Lakatos Petru UDMR DA
81. Lificiu Petru - DA
82. Longher Ghervazen Minoritati DA
83. Luchian Ion PNL DA
84. Macaleți Costică PSD DA
85. Magheru Paul PRM NU
86. Manta Pantelimon PC DA
87. Marian Dan Mihai PNL DA
88. Marin Constantin PSD DA
89. Martin Eduard-Stelian PSD DA
90. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
91. Máté András-Levente UDMR DA
92. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
93. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
94. Micula Cătălin PNL DA
95. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
96. Mironescu Laurențiu PD-L DA
97. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
98. Mitrea Manuela PSD DA
99. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
100. Mînzînă Ion PRM NU
101. Mocanu Alexandru PD-L DA
102. Mocanu Vasile PSD DA
103. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
104. Mocioalcă Ion PSD DA
105. Moisoiu Adrian PRM NU
106. Momanu Corneliu PNL DA
107. Movilă Petru PD-L DA
108. Nassar Rodica PSD DA
109. Nechita Aurel PSD DA
110. Nedelcu Gabriela PSD DA
111. Nica Dan PSD DA
112. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
113. Niță Constantin PSD DA
114. Nițulescu Teodor PRM NU
115. Nosa Iuliu PSD DA
116. Oancea Viorel PNL DA
117. Olarean Aurel PD-L DA
118. Oprea Gabriel PSD DA
119. Palăr Ionel PNL DA
120. Pardău Dumitru PNL DA
121. Pascu Bogdan PC DA
122. Pavelescu Aurelian - DA
123. Paveliu Marian Sorin PNL DA
124. Petrea Constantin PD-L DA
125. Plumb Rovana PSD DA
126. Ponta Victor-Viorel PSD DA
127. Pop Claudiu Adrian PSD DA
128. Popa Cornel PNL DA
129. Popescu Ionica Constanța PC DA
130. Preda Cezar-Florin PD-L DA
131. Preda Ion PNL DA
132. Pruteanu Vasile PNL DA
133. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
134. Pupeză Viorel PSD DA
135. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
136. Puzdrea Dumitru PD-L DA
137. Racoceanu Viorel PD-L DA
138. Radan Mihai Minoritati DA
139. Raicu Romeo Marius PD-L DA
140. Rogin Marius PD-L DA
141. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
142. Rus Ioan Aurel PRM NU
143. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
144. Rușanu Dan Radu PNL DA
145. Sanda Victor PSD DA
146. Sandu-Capră Mihai PNL DA
147. Sasu Ion PSD DA
148. Săniuță Marian-Florian PSD DA
149. Săpunaru Nini PNL DA
150. Sârb Gheorghe PSD DA
151. Sârbu Mugurel Liviu - DA
152. Seres Dénes UDMR DA
153. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
154. Sirețeanu Mihail PSD DA
155. Sóki Béla UDMR DA
156. Soporan Vasile Filip PSD DA
157. Stan Ioan PSD DA
158. Stan Ion PSD DA
159. Stănescu Cristian PRM NU
160. Stoica Ion - DA
161. Străchinaru Petre PD-L DA
162. Strungă Emil PNL DA
163. Szekely Levente Csaba UDMR DA
164. Știrbeț Cornel PNL DA
165. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
166. Știucă Alecsandru PSD DA
167. Tabără Valeriu PD-L DA
168. Tămagă Constantin PSD DA
169. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
170. Tărniceru Petru PSD DA
171. Teodorescu George Alin PSD DA
172. Timar Liviu PSD DA
173. Timiș Ioan PSD DA
174. Toma Horia-Victor PNL DA
175. Tudor Marcu PRM DA
176. Tudose Mihai PSD DA
177. Turcan Raluca PNL DA
178. Țundrea Ioan PC DA
179. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
180. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
181. Ursărescu Dorinel PNL DA
182. Vainer Aurel Minoritati DA
183. Varga Attila UDMR DA
184. Vasile Aurelia PSD DA
185. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
186. Vălean Adina Ioana PNL DA
187. Văsioiu Horia PD-L DA
188. Vlase Petru Gabriel PSD DA
189. Vlădoiu Aurel PSD DA
190. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
191. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 iunie 2019, 23:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro