Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2006 > 16:54 Versiunea pentru printare
Luni, 12 iunie 2006, ora 16:54

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: art. 4, amendamentul 5
PL 422/2006 privind înființarea comunei Ocna de Jos, județul Harghita, prin reorganizarea comunei Praid
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:185 67 37 14 30 14 12 4 7
- voturi pentru (DA):170 67 37 - 29 14 12 4 7
- voturi împotrivă (NU):14 - - 13 1 - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Amarie Constantin PSD DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andon Sergiu PC DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Asztalos Ferenc UDMR DA
9. Bara Nicolae PD-L DA
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
11. Bădălău Niculae PSD DA
12. Bănicioiu Nicolae PSD DA
13. Bejinariu Eugen - DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bivolaru Ioan PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Brînzan Ovidiu PSD DA
20. Brînză William Gabriel PD-L DA
21. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
22. Buciu Angela PRM NU
23. Buda Ioan PSD DA
24. Calimente Mihăiță PNL DA
25. Canacheu Costică PD-L DA
26. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
27. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
28. Călian Petru PC DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Chiper Gheorghe PSD DA
31. Chiș Filonaș PSD DA
32. Cindrea Ioan PSD DA
33. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
34. Cliveti Minodora PSD DA
35. Constantinescu Anca PD-L NU
36. Constantinescu Viorel PSD DA
37. Crăciunescu Grigore PNL DA
38. Diaconescu Marin PRM NU
39. Diaconescu Renică PC DA
40. Dida Corneliu Ioan PSD DA
41. Dobre Traian PNL DA
42. Dorneanu Valer PSD DA
43. Dragomir Gheorghe PNL DA
44. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
45. Dumitriu Mihai PSD DA
46. Dumitru Ion PSD DA
47. Dușa Mircea PSD DA
48. Duțu Stelian PD-L DA
49. Erdei Dolóczki István UDMR DA
50. Eserghep Gelil PRM Abținere
51. Faina Constantin PC DA
52. Fenechiu Relu PNL DA
53. Florea Damian PC DA
54. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
55. Furo Iuliu Ioan PRM NU
56. Gabor Gheorghe PNL DA
57. Găleteanu Monalisa PSD DA
58. Georgescu Filip PSD DA
59. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
60. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
61. Ghișe Ioan PNL DA
62. Giurescu Ion PSD DA
63. Gonțea Ion PD-L DA
64. Grigore Dan PD-L DA
65. Gubandru Aurel PSD DA
66. Gușă Cozmin Horea - DA
67. Hanganu Romeo Octavian PC DA
68. Hellvig Eduard Raul PC DA
69. Hoban Ioan PNL DA
70. Igaș Traian Constantin PD-L DA
71. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
72. Iordache Florin PSD DA
73. Iriza Marius PRM NU
74. Iustian Mircea Teodor PNL DA
75. Kelemen Hunor UDMR DA
76. Kerekes Károly UDMR DA
77. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
78. Lakatos Petru UDMR DA
79. Lificiu Petru - DA
80. Longher Ghervazen Minoritati DA
81. Luchian Ion PNL DA
82. Macaleți Costică PSD DA
83. Magheru Paul PRM NU
84. Manta Pantelimon PC DA
85. Marian Dan Mihai PNL DA
86. Marin Constantin PSD DA
87. Martin Eduard-Stelian PSD DA
88. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
89. Máté András-Levente UDMR DA
90. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
91. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
92. Micula Cătălin PNL DA
93. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
94. Mironescu Laurențiu PD-L DA
95. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
96. Mitrea Manuela PSD DA
97. Mitrea Miron Tudor PSD DA
98. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
99. Mînzînă Ion PRM NU
100. Mocanu Alexandru PD-L DA
101. Mocanu Vasile PSD DA
102. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
103. Mocioalcă Ion PSD DA
104. Moisoiu Adrian PRM NU
105. Momanu Corneliu PNL DA
106. Movilă Petru PD-L DA
107. Nassar Rodica PSD DA
108. Nechita Aurel PSD DA
109. Nedelcu Gabriela PSD DA
110. Nica Dan PSD DA
111. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
112. Niță Constantin PSD DA
113. Nițulescu Teodor PRM NU
114. Nosa Iuliu PSD DA
115. Oancea Viorel PNL DA
116. Olarean Aurel PD-L DA
117. Oprea Gabriel PSD DA
118. Palăr Ionel PNL DA
119. Pardău Dumitru PNL DA
120. Pascu Bogdan PC DA
121. Pavelescu Aurelian - DA
122. Petrea Constantin PD-L DA
123. Plumb Rovana PSD DA
124. Ponta Victor-Viorel PSD DA
125. Pop Claudiu Adrian PSD DA
126. Popa Cornel PNL DA
127. Popescu Ionica Constanța PC DA
128. Preda Cezar-Florin PD-L DA
129. Preda Ion PNL DA
130. Pruteanu Vasile PNL DA
131. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
132. Pupeză Viorel PSD DA
133. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
134. Puzdrea Dumitru PD-L DA
135. Racoceanu Viorel PD-L DA
136. Radan Mihai Minoritati DA
137. Rogin Marius PD-L DA
138. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
139. Rus Ioan Aurel PRM NU
140. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
141. Sanda Victor PSD DA
142. Sandu-Capră Mihai PNL DA
143. Sasu Ion PSD DA
144. Săniuță Marian-Florian PSD DA
145. Săpunaru Nini PNL DA
146. Sârb Gheorghe PSD DA
147. Sârbu Mugurel Liviu - DA
148. Seres Dénes UDMR DA
149. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
150. Sirețeanu Mihail PSD DA
151. Sóki Béla UDMR DA
152. Soporan Vasile Filip PSD DA
153. Stan Ioan PSD DA
154. Stan Ion PSD DA
155. Stănescu Cristian PRM NU
156. Stoica Ion - DA
157. Străchinaru Petre PD-L DA
158. Strungă Emil PNL DA
159. Szekely Levente Csaba UDMR DA
160. Știrbeț Cornel PNL DA
161. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
162. Știucă Alecsandru PSD DA
163. Tabără Valeriu PD-L DA
164. Tămagă Constantin PSD DA
165. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
166. Tărniceru Petru PSD DA
167. Teodorescu George Alin PSD DA
168. Timiș Ioan PSD DA
169. Toma Horia-Victor PNL DA
170. Tudose Mihai PSD DA
171. Turcan Raluca PNL DA
172. Țundrea Ioan PC DA
173. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
174. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
175. Ursărescu Dorinel PNL DA
176. Vainer Aurel Minoritati DA
177. Varga Attila UDMR DA
178. Vasile Aurelia PSD DA
179. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
180. Vălean Adina Ioana PNL DA
181. Văsioiu Horia PD-L DA
182. Vlase Petru Gabriel PSD DA
183. Vlădoiu Aurel PSD DA
184. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
185. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 iunie 2019, 19:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro