Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2015 > 12:21 Versiunea pentru printare
Marți, 22 decembrie 2015, ora 12:21

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 711/2015 pentru modificarea și completarea Legii nr.73/1993 pentru înființarea, organizarea și funcționarea Consiliului Legislativ
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:197 87 66 - 7 9 9 11 - 8
- voturi pentru (DA):92 8 58 - 3 9 8 3 - 3
- voturi împotrivă (NU):80 72 1 - 1 - - 5 - 1
- abțineri:15 1 3 - 3 - 1 3 - 4
- nu au votat:10 6 4 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD -
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD -
8. Andronache Gabriel PNL Abținere
9. Axente Ioan PSD NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Baltă Mihai PSD NU
12. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
13. Bălan Ion PSD NU
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Benga Ioan PSD NU
16. Birchall Ana PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
18. Bode Lucian Nicolae PNL DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Borbély László UDMR DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
22. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
23. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
24. Burlacu Ștefan ND Abținere
25. Calimente Mihăiță PNL DA
26. Calotă Florică Ică ALDE NU
27. Canacheu Costică PNL DA
28. Cazan Mircea-Vasile PNL -
29. Călin Ion PSD NU
30. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
31. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
32. Cernea Remus-Florinel - Abținere
33. Chebac Eugen PSD NU
34. Cherecheș Florica PNL DA
35. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
36. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
37. Cioată Cezar - NU
38. Ciocan Dan PSD NU
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
40. Cocei Erland PNL DA
41. Codîrlă Liviu PSD NU
42. Comșa Cornel-George ND DA
43. Covaci Dorel PSD NU
44. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
45. Cristian Horia PNL DA
46. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
47. Cupă Ion ALDE Abținere
48. Cupșa Ioan PNL -
49. Daea Petre PSD NU
50. Dalca Ștefan-Petru PSD NU
51. Dascălu Constantin PNL DA
52. Deaconu Mihai ND DA
53. Dima Toader PSD NU
54. Dobre Mircea-Titus PSD NU
55. Dobre Victor Paul PNL DA
56. Dobrinescu Traian PNL DA
57. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
58. Dragomir Gheorghe PNL DA
59. Dragomir Maria - Abținere
60. Dragomir Viorel Marian PSD NU
61. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
62. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
63. Dumbrăvanu Paul PNL DA
64. Dumitru Georgică ALDE Abținere
65. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
66. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL Abținere
67. Emacu Gheorghe PSD DA
68. Enache Marian PSD NU
69. Enea Constantin-Cosmin PSD NU
70. Eparu Ion PSD NU
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Florea Damian ALDE NU
73. Florea Daniel PSD NU
74. Frăticiu Gheorghe PSD NU
75. Găină Mihăiță PSD NU
76. Geantă Florian Daniel PSD NU
77. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
78. Gheorghe Florin PSD NU
79. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
80. Grama Horia PSD DA
81. Grecea Maria PNL DA
82. Gudu Vasile PNL DA
83. Guran Virgil PNL DA
84. Gust Băloșin Florentin - Abținere
85. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
86. Harbuz Liviu PSD NU
87. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
88. Horga Vasile PNL DA
89. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
90. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
91. Iane Daniel PNL DA
92. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
93. Ibram Iusein Minoritati DA
94. Ignat Miron Minoritati DA
95. Ionescu George PNL DA
96. Iordache Florin PSD NU
97. Iriza Scarlat PSD NU
98. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
99. Itu Cornel PSD DA
100. Kerekes Károly UDMR DA
101. Laza-Matiuța Liviu PNL -
102. Lubanovici Mircea PNL DA
103. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
104. Manolescu Oana Minoritati DA
105. Marian Ion Cristinel ND Abținere
106. Marin Gheorghe PSD NU
107. Marocico Ion Minoritati Abținere
108. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
109. Máté András-Levente UDMR DA
110. Mazilu Constantin PSD NU
111. Melinte Ion PSD -
112. Mihai Aurelian PNL DA
113. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
114. Militaru Lucian PNL -
115. Mincă Liliana PSD NU
116. Mîrza Gavril PSD -
117. Mocanu Adrian PSD NU
118. Mocioi Niculina PNL DA
119. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
120. Movilă Petru - DA
121. Munteanu Ioan PSD NU
122. Nassar Rodica PSD NU
123. Neacșu Marian PSD NU
124. Necula Cosmin PSD -
125. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
126. Nicoară Romeo Florin PNL DA
127. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
128. Niculae Aurel PSD NU
129. Niculescu Dumitru PSD DA
130. Nosa Iuliu PSD DA
131. Oajdea Daniel Vasile ND NU
132. Oltean Ioan PNL DA
133. Orban Ludovic PNL DA
134. Oros Nechita-Adrian PNL DA
135. Pambuccian Varujan Minoritati DA
136. Pană Adriana-Doina PSD NU
137. Paul Maria-Andreea PNL DA
138. Păun Nicolae Minoritati DA
139. Pârgaru Ion PSD NU
140. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
141. Peia Ninel PSD NU
142. Petrescu Petre - DA
143. Petric Octavian PSD NU
144. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
145. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
146. Popa Octavian-Marius PNL DA
147. Pușcaș Iacob PSD -
148. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
149. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
150. Rădulescu Romeo - DA
151. Rizea Cristian PSD NU
152. Roman Cristian-Constantin PNL DA
153. Roman Gheorghe PNL NU
154. Rotaru Răzvan ND DA
155. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
156. Secară Florin Mihail PNL DA
157. Seres Dénes UDMR DA
158. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
159. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
160. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
161. Stan Ioan PSD NU
162. Stativă Irinel Ioan PSD NU
163. Stănescu Alexandru PSD NU
164. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
165. Stroe Radu PSD NU
166. Sturzu Mihai-Răzvan - Abținere
167. Surdu Raluca PNL DA
168. Szabó Ödön UDMR DA
169. Șoptică Costel PNL DA
170. Șova Lucian PSD DA
171. Ștefan Viorel PSD NU
172. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
173. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
174. Tararache Mihai PNL DA
175. Tămâian Ioan PNL DA
176. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
177. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
178. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
179. Teju Sorin ALDE Abținere
180. Tiuch Cătălin PSD Abținere
181. Tîlvăr Angel PSD NU
182. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
183. Tudose Mihai PSD NU
184. Tușa Adriana Diana PNL DA
185. Udriște Gheorghe PNL DA
186. Uricec Eugen Constantin PSD NU
187. Ursărescu Dorinel ALDE DA
188. Varga Lucia-Ana PNL DA
189. Varga Vasile PNL DA
190. Vasilică Radu Costin PSD NU
191. Vladu Iulian PNL DA
192. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
193. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
194. Weber Mihai PSD NU
195. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
196. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
197. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 6:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro