Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2015 > 12:20 Versiunea pentru printare
Marți, 22 decembrie 2015, ora 12:20

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 557/2015 pentru completarea art.20 din Legea nr.17/2014 privind unele măsuri de reglementare a vânzării-cumpărării terenurilor agricole situate în extravilan și de modificare a Legii nr.268/2001 privind privatizarea societăților comerciale ce dețin în administrare terenuri proprietate publică și privată a statului cu destinație agricolă și înființarea Agenției Domeniilor Statului
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:197 87 66 - 7 9 9 11 - 8
- voturi pentru (DA):172 80 56 - 6 9 9 8 - 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:9 - 1 - 1 - - 3 - 4
- nu au votat:16 7 9 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD -
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD -
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Axente Ioan PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Baltă Mihai PSD DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benga Ioan PSD DA
16. Birchall Ana PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bode Lucian Nicolae PNL DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Borbély László UDMR DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Burlacu Ștefan ND Abținere
25. Calimente Mihăiță PNL DA
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Canacheu Costică PNL -
28. Cazan Mircea-Vasile PNL -
29. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
30. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
31. Cernea Remus-Florinel - Abținere
32. Chebac Eugen PSD DA
33. Cherecheș Florica PNL DA
34. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
35. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
36. Cioată Cezar - DA
37. Ciocan Dan PSD DA
38. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
39. Cocei Erland PNL DA
40. Codîrlă Liviu PSD DA
41. Comșa Cornel-George ND DA
42. Covaci Dorel PSD DA
43. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
44. Cristian Horia PNL DA
45. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
46. Cupă Ion ALDE Abținere
47. Cupșa Ioan PNL -
48. Daea Petre PSD DA
49. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
50. Dascălu Constantin PNL DA
51. Deaconu Mihai ND DA
52. Dima Toader PSD DA
53. Dobre Mircea-Titus PSD DA
54. Dobre Victor Paul PNL -
55. Dobrinescu Traian PNL DA
56. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Dragomir Maria - Abținere
59. Dragomir Viorel Marian PSD DA
60. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
61. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
62. Dumbrăvanu Paul PNL DA
63. Dumitru Georgică ALDE DA
64. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
65. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
66. Emacu Gheorghe PSD DA
67. Enache Marian PSD DA
68. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
69. Eparu Ion PSD DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Florea Damian ALDE DA
72. Florea Daniel PSD DA
73. Frăticiu Gheorghe PSD DA
74. Găină Mihăiță PSD DA
75. Geantă Florian Daniel PSD DA
76. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
77. Gheorghe Florin PSD DA
78. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
79. Grama Horia PSD -
80. Grecea Maria PNL DA
81. Gudu Vasile PNL DA
82. Guran Virgil PNL DA
83. Gust Băloșin Florentin - Abținere
84. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
85. Harbuz Liviu PSD DA
86. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
87. Horga Vasile PNL DA
88. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
89. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
90. Iane Daniel PNL DA
91. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
92. Ibram Iusein Minoritati DA
93. Ignat Miron Minoritati DA
94. Ionescu George PNL DA
95. Iordache Florin PSD DA
96. Iriza Scarlat PSD DA
97. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
98. Itu Cornel PSD DA
99. Kerekes Károly UDMR DA
100. Laza-Matiuța Liviu PNL -
101. Lubanovici Mircea PNL DA
102. Manda Iulian Claudiu PSD DA
103. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
104. Manolescu Oana Minoritati DA
105. Marian Ion Cristinel ND DA
106. Marin Gheorghe PSD DA
107. Marocico Ion Minoritati DA
108. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
109. Máté András-Levente UDMR DA
110. Mazilu Constantin PSD DA
111. Melinte Ion PSD -
112. Mihai Aurelian PNL DA
113. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
114. Militaru Lucian PNL -
115. Mincă Liliana PSD DA
116. Mîrza Gavril PSD -
117. Mocanu Adrian PSD DA
118. Mocioi Niculina PNL DA
119. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
120. Movilă Petru - Abținere
121. Munteanu Ioan PSD DA
122. Nassar Rodica PSD DA
123. Neacșu Marian PSD DA
124. Necula Cosmin PSD DA
125. Nica Nicolae-Ciprian PSD -
126. Nicoară Romeo Florin PNL DA
127. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL -
128. Niculae Aurel PSD DA
129. Niculescu Dumitru PSD DA
130. Nosa Iuliu PSD DA
131. Oajdea Daniel Vasile ND DA
132. Oltean Ioan PNL DA
133. Orban Ludovic PNL DA
134. Oros Nechita-Adrian PNL DA
135. Pambuccian Varujan Minoritati DA
136. Pană Adriana-Doina PSD DA
137. Paul Maria-Andreea PNL DA
138. Păun Nicolae Minoritati DA
139. Pârgaru Ion PSD DA
140. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
141. Peia Ninel PSD DA
142. Petrescu Petre - DA
143. Petric Octavian PSD DA
144. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
145. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
146. Popa Octavian-Marius PNL DA
147. Pușcaș Iacob PSD -
148. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
149. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
150. Rădulescu Romeo - DA
151. Rizea Cristian PSD DA
152. Roman Cristian-Constantin PNL DA
153. Roman Gheorghe PNL DA
154. Rotaru Răzvan ND DA
155. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
156. Secară Florin Mihail PNL DA
157. Seres Dénes UDMR DA
158. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
159. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
160. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
161. Stan Ioan PSD DA
162. Stativă Irinel Ioan PSD DA
163. Stănescu Alexandru PSD DA
164. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
165. Stroe Radu PSD DA
166. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
167. Surdu Raluca PNL DA
168. Szabó Ödön UDMR DA
169. Șoptică Costel PNL DA
170. Șova Lucian PSD DA
171. Ștefan Viorel PSD DA
172. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
173. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
174. Tararache Mihai PNL DA
175. Tămâian Ioan PNL -
176. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
177. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
178. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
179. Teju Sorin ALDE Abținere
180. Tiuch Cătălin PSD DA
181. Tîlvăr Angel PSD DA
182. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
183. Tudose Mihai PSD DA
184. Tușa Adriana Diana PNL DA
185. Udriște Gheorghe PNL DA
186. Uricec Eugen Constantin PSD DA
187. Ursărescu Dorinel ALDE DA
188. Varga Lucia-Ana PNL DA
189. Varga Vasile PNL DA
190. Vasilică Radu Costin PSD DA
191. Vladu Iulian PNL DA
192. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
193. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
194. Weber Mihai PSD DA
195. Zamfir Daniel-Cătălin PNL -
196. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
197. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 decembrie 2017, 8:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro