Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2006 > 16:56 Versiunea pentru printare
Luni, 12 iunie 2006, ora 16:56

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: art. 5, amendamentul 7
PL 422/2006 privind înființarea comunei Ocna de Jos, județul Harghita, prin reorganizarea comunei Praid
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:174 60 38 13 29 13 11 3 7
- voturi pentru (DA):158 58 38 1 27 13 11 3 7
- voturi împotrivă (NU):13 - - 12 1 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:3 2 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Amarie Constantin PSD DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andon Sergiu PC DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Bara Nicolae PD-L DA
10. Bădălău Niculae PSD DA
11. Băeșu George PSD DA
12. Bănicioiu Nicolae PSD DA
13. Bejinariu Eugen - DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bivolaru Ioan PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Brînză William Gabriel PD-L DA
20. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
21. Buciu Angela PRM NU
22. Buda Ioan PSD DA
23. Calimente Mihăiță PNL DA
24. Canacheu Costică PD-L DA
25. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
26. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
27. Călian Petru PC DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Chiper Gheorghe PSD DA
30. Chiș Filonaș PSD DA
31. Cindrea Ioan PSD DA
32. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
33. Cliveti Minodora PSD -
34. Constantinescu Anca PD-L NU
35. Constantinescu Viorel PSD DA
36. Crăciunescu Grigore PNL DA
37. Diaconescu Marin PRM NU
38. Dida Corneliu Ioan PSD DA
39. Dobre Traian PNL DA
40. Dragomir Gheorghe PNL DA
41. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
42. Dumitriu Mihai PSD DA
43. Dușa Mircea PSD DA
44. Duțu Stelian PD-L DA
45. Erdei Dolóczki István UDMR DA
46. Eserghep Gelil PRM DA
47. Faina Constantin PC DA
48. Fenechiu Relu PNL DA
49. Florea Damian PC DA
50. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
51. Furo Iuliu Ioan PRM NU
52. Gabor Gheorghe PNL DA
53. Găleteanu Monalisa PSD DA
54. Georgescu Filip PSD DA
55. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
56. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
57. Ghișe Ioan PNL DA
58. Giurescu Ion PSD DA
59. Gonțea Ion PD-L DA
60. Grigore Dan PD-L DA
61. Gubandru Aurel PSD DA
62. Gușă Cozmin Horea - DA
63. Hanganu Romeo Octavian PC DA
64. Hellvig Eduard Raul PC DA
65. Hoban Ioan PNL DA
66. Igaș Traian Constantin PD-L DA
67. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
68. Iriza Marius PRM NU
69. Iustian Mircea Teodor PNL DA
70. Kelemen Hunor UDMR DA
71. Kerekes Károly UDMR DA
72. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
73. Kovacs Attila UDMR DA
74. Lakatos Petru UDMR DA
75. Lificiu Petru - DA
76. Longher Ghervazen Minoritati DA
77. Luchian Ion PNL DA
78. Magheru Paul PRM NU
79. Manta Pantelimon PC DA
80. Marian Dan Mihai PNL DA
81. Marin Constantin PSD -
82. Martin Eduard-Stelian PSD DA
83. Máté András-Levente UDMR DA
84. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
85. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
86. Micula Cătălin PNL DA
87. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
88. Mironescu Laurențiu PD-L DA
89. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
90. Mitrea Manuela PSD DA
91. Mitrea Miron Tudor PSD DA
92. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
93. Mînzînă Ion PRM NU
94. Mocanu Alexandru PD-L DA
95. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
96. Mocioalcă Ion PSD DA
97. Moisoiu Adrian PRM NU
98. Momanu Corneliu PNL DA
99. Movilă Petru PD-L -
100. Nassar Rodica PSD DA
101. Nechita Aurel PSD DA
102. Nedelcu Gabriela PSD DA
103. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
104. Niță Constantin PSD DA
105. Nosa Iuliu PSD DA
106. Oancea Viorel PNL DA
107. Olarean Aurel PD-L DA
108. Oprea Gabriel PSD DA
109. Palăr Ionel PNL DA
110. Pardău Dumitru PNL DA
111. Pascu Bogdan PC DA
112. Pavelescu Aurelian - DA
113. Paveliu Marian Sorin PNL DA
114. Petrea Constantin PD-L DA
115. Plumb Rovana PSD DA
116. Ponta Victor-Viorel PSD DA
117. Pop Claudiu Adrian PSD DA
118. Popescu Ionica Constanța PC DA
119. Preda Cezar-Florin PD-L DA
120. Preda Ion PNL DA
121. Pruteanu Vasile PNL DA
122. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
123. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
124. Puzdrea Dumitru PD-L DA
125. Racoceanu Viorel PD-L DA
126. Raicu Romeo Marius PD-L DA
127. Rogin Marius PD-L DA
128. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
129. Rus Ioan Aurel PRM NU
130. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
131. Sandu-Capră Mihai PNL DA
132. Sasu Ion PSD DA
133. Săniuță Marian-Florian PSD DA
134. Sârb Gheorghe PSD DA
135. Sârbu Mugurel Liviu - DA
136. Scutaru Adrian George PNL DA
137. Seres Dénes UDMR DA
138. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
139. Sirețeanu Mihail PSD DA
140. Sóki Béla UDMR DA
141. Soporan Vasile Filip PSD DA
142. Stan Ioan PSD DA
143. Stan Ion PSD DA
144. Stănescu Cristian PRM NU
145. Stoica Ion - DA
146. Strungă Emil PNL DA
147. Szekely Levente Csaba UDMR DA
148. Știrbeț Cornel PNL DA
149. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
150. Știucă Alecsandru PSD DA
151. Tabără Valeriu PD-L DA
152. Tămagă Constantin PSD DA
153. Tărniceru Petru PSD DA
154. Teodorescu George Alin PSD DA
155. Timar Liviu PSD DA
156. Timiș Ioan PSD DA
157. Toma Horia-Victor PNL DA
158. Tudose Mihai PSD DA
159. Turcan Raluca PNL DA
160. Țundrea Ioan PC DA
161. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
162. Ujeniuc Dragoș PNL DA
163. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
164. Ursărescu Dorinel PNL DA
165. Vainer Aurel Minoritati DA
166. Varga Attila UDMR DA
167. Vasile Aurelia PSD DA
168. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
169. Vălean Adina Ioana PNL DA
170. Văsioiu Horia PD-L DA
171. Vlase Petru Gabriel PSD DA
172. Vlădoiu Aurel PSD DA
173. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
174. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 iunie 2019, 13:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro