Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2015 > 12:19 Versiunea pentru printare
Marți, 22 decembrie 2015, ora 12:19

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 819/2015 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.55/2015 privind stabilirea unor măsuri de reorganizare la nivelulul administrației publice centrale și pentru modificarea unor acte normative
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:196 87 66 - 7 9 9 10 - 8
- voturi pentru (DA):180 82 58 - 6 9 9 9 - 7
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - - -
- abțineri:3 - 1 - - - - 1 - 1
- nu au votat:12 5 6 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD -
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Axente Ioan PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Baltă Mihai PSD DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benga Ioan PSD DA
16. Birchall Ana PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bode Lucian Nicolae PNL DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Borbély László UDMR DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Burlacu Ștefan ND DA
25. Calimente Mihăiță PNL DA
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Canacheu Costică PNL DA
28. Cazan Mircea-Vasile PNL -
29. Călin Ion PSD DA
30. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
31. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
32. Cernea Remus-Florinel - DA
33. Chebac Eugen PSD DA
34. Cherecheș Florica PNL DA
35. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
36. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
37. Cioată Cezar - DA
38. Ciocan Dan PSD DA
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
40. Cocei Erland PNL DA
41. Codîrlă Liviu PSD DA
42. Comșa Cornel-George ND DA
43. Covaci Dorel PSD DA
44. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
45. Cristian Horia PNL DA
46. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
47. Cupă Ion ALDE Abținere
48. Cupșa Ioan PNL -
49. Daea Petre PSD DA
50. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
51. Dascălu Constantin PNL DA
52. Deaconu Mihai ND DA
53. Dima Toader PSD DA
54. Dobre Mircea-Titus PSD DA
55. Dobre Victor Paul PNL DA
56. Dobrinescu Traian PNL DA
57. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
58. Dragomir Gheorghe PNL DA
59. Dragomir Maria - DA
60. Dragomir Viorel Marian PSD DA
61. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
62. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
63. Dumbrăvanu Paul PNL DA
64. Dumitru Georgică ALDE DA
65. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
66. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
67. Emacu Gheorghe PSD DA
68. Enache Marian PSD DA
69. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
70. Eparu Ion PSD DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Florea Damian ALDE DA
73. Florea Daniel PSD DA
74. Frăticiu Gheorghe PSD DA
75. Găină Mihăiță PSD DA
76. Geantă Florian Daniel PSD DA
77. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
78. Gheorghe Florin PSD DA
79. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
80. Grama Horia PSD DA
81. Grecea Maria PNL DA
82. Gudu Vasile PNL DA
83. Guran Virgil PNL DA
84. Gust Băloșin Florentin - Abținere
85. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
86. Harbuz Liviu PSD DA
87. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
88. Horga Vasile PNL DA
89. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
90. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
91. Iane Daniel PNL DA
92. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
93. Ibram Iusein Minoritati DA
94. Ignat Miron Minoritati DA
95. Ionescu George PNL DA
96. Iordache Florin PSD DA
97. Iriza Scarlat PSD DA
98. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
99. Itu Cornel PSD DA
100. Kerekes Károly UDMR DA
101. Laza-Matiuța Liviu PNL -
102. Lubanovici Mircea PNL DA
103. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
104. Manolescu Oana Minoritati DA
105. Marian Ion Cristinel ND -
106. Marin Gheorghe PSD DA
107. Marocico Ion Minoritati DA
108. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
109. Máté András-Levente UDMR DA
110. Mazilu Constantin PSD DA
111. Melinte Ion PSD -
112. Mihai Aurelian PNL DA
113. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
114. Militaru Lucian PNL -
115. Mincă Liliana PSD DA
116. Mîrza Gavril PSD -
117. Mocanu Adrian PSD DA
118. Mocioi Niculina PNL DA
119. Motreanu Dan-Ștefan PNL -
120. Movilă Petru - DA
121. Munteanu Ioan PSD DA
122. Nassar Rodica PSD DA
123. Neacșu Marian PSD DA
124. Necula Cosmin PSD DA
125. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
126. Nicoară Romeo Florin PNL DA
127. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL -
128. Niculae Aurel PSD DA
129. Niculescu Dumitru PSD DA
130. Nosa Iuliu PSD DA
131. Oajdea Daniel Vasile ND DA
132. Oltean Ioan PNL DA
133. Orban Ludovic PNL DA
134. Oros Nechita-Adrian PNL DA
135. Pambuccian Varujan Minoritati DA
136. Pană Adriana-Doina PSD DA
137. Paul Maria-Andreea PNL DA
138. Păun Nicolae Minoritati DA
139. Pârgaru Ion PSD DA
140. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
141. Peia Ninel PSD DA
142. Petrescu Petre - DA
143. Petric Octavian PSD DA
144. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
145. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
146. Popa Octavian-Marius PNL DA
147. Pușcaș Iacob PSD -
148. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
149. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
150. Rădulescu Romeo - DA
151. Rizea Cristian PSD DA
152. Roman Cristian-Constantin PNL DA
153. Roman Gheorghe PNL DA
154. Rotaru Răzvan ND DA
155. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
156. Secară Florin Mihail PNL DA
157. Seres Dénes UDMR DA
158. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
159. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
160. Stan Ioan PSD -
161. Stativă Irinel Ioan PSD DA
162. Stănescu Alexandru PSD DA
163. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
164. Stroe Radu PSD DA
165. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
166. Surdu Raluca PNL DA
167. Szabó Ödön UDMR DA
168. Șoptică Costel PNL DA
169. Șova Lucian PSD DA
170. Ștefan Viorel PSD DA
171. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
172. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
173. Tararache Mihai PNL DA
174. Tămâian Ioan PNL DA
175. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
176. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
177. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
178. Teju Sorin ALDE DA
179. Tiuch Cătălin PSD DA
180. Tîlvăr Angel PSD DA
181. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
182. Tudose Mihai PSD DA
183. Tușa Adriana Diana PNL DA
184. Udriște Gheorghe PNL DA
185. Uricec Eugen Constantin PSD DA
186. Ursărescu Dorinel ALDE DA
187. Varga Lucia-Ana PNL DA
188. Varga Vasile PNL DA
189. Vasilică Radu Costin PSD DA
190. Vladu Iulian PNL DA
191. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
192. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
193. Weber Mihai PSD DA
194. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
195. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
196. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 octombrie 2017, 22:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro