Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2015 > 12:22 Versiunea pentru printare
Marți, 22 decembrie 2015, ora 12:22

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 663/2015 pentru completarea Legii nr.393/2004 privind Statutul aleșilor locali
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:196 87 66 - 6 9 9 11 - 8
- voturi pentru (DA):21 5 7 - 1 2 4 2 - -
- voturi împotrivă (NU):150 75 52 - 2 7 2 5 - 7
- abțineri:10 - 2 - 3 - 2 2 - 1
- nu au votat:15 7 5 - - - 1 2 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD -
3. Alexe Costel PNL NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL NU
7. Andea Petru PSD -
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Axente Ioan PSD NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Baltă Mihai PSD NU
12. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
13. Bălan Ion PSD NU
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Benga Ioan PSD NU
16. Birchall Ana PSD NU
17. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
18. Bode Lucian Nicolae PNL DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Borbély László UDMR NU
21. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
22. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
23. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
24. Burlacu Ștefan ND Abținere
25. Calimente Mihăiță PNL DA
26. Calotă Florică Ică ALDE NU
27. Canacheu Costică PNL NU
28. Cazan Mircea-Vasile PNL -
29. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
30. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE -
31. Cernea Remus-Florinel - NU
32. Chebac Eugen PSD NU
33. Cherecheș Florica PNL NU
34. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
35. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
36. Cioată Cezar - NU
37. Ciocan Dan PSD NU
38. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
39. Cocei Erland PNL NU
40. Codîrlă Liviu PSD NU
41. Comșa Cornel-George ND DA
42. Covaci Dorel PSD NU
43. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
44. Cristian Horia PNL NU
45. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
46. Cupă Ion ALDE Abținere
47. Cupșa Ioan PNL -
48. Daea Petre PSD NU
49. Dalca Ștefan-Petru PSD NU
50. Dascălu Constantin PNL NU
51. Deaconu Mihai ND Abținere
52. Dima Toader PSD NU
53. Dobre Mircea-Titus PSD NU
54. Dobre Victor Paul PNL -
55. Dobrinescu Traian PNL DA
56. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
57. Dragomir Gheorghe PNL NU
58. Dragomir Maria - NU
59. Dragomir Viorel Marian PSD NU
60. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
61. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
62. Dumbrăvanu Paul PNL NU
63. Dumitru Georgică ALDE Abținere
64. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
65. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
66. Emacu Gheorghe PSD NU
67. Enache Marian PSD NU
68. Enea Constantin-Cosmin PSD NU
69. Eparu Ion PSD NU
70. Erdei Dolóczki István UDMR NU
71. Florea Damian ALDE NU
72. Florea Daniel PSD NU
73. Frăticiu Gheorghe PSD NU
74. Găină Mihăiță PSD NU
75. Geantă Florian Daniel PSD NU
76. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
77. Gheorghe Florin PSD NU
78. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
79. Grama Horia PSD -
80. Grecea Maria PNL NU
81. Gudu Vasile PNL NU
82. Guran Virgil PNL NU
83. Gust Băloșin Florentin - NU
84. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
85. Harbuz Liviu PSD NU
86. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
87. Horga Vasile PNL NU
88. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
89. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
90. Iane Daniel PNL DA
91. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
92. Ibram Iusein Minoritati NU
93. Ignat Miron Minoritati Abținere
94. Ionescu George PNL NU
95. Iordache Florin PSD DA
96. Iriza Scarlat PSD NU
97. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
98. Itu Cornel PSD NU
99. Kerekes Károly UDMR DA
100. Laza-Matiuța Liviu PNL -
101. Lubanovici Mircea PNL NU
102. Manda Iulian Claudiu PSD -
103. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
104. Manolescu Oana Minoritati DA
105. Marin Gheorghe PSD NU
106. Marocico Ion Minoritati Abținere
107. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
108. Máté András-Levente UDMR NU
109. Mazilu Constantin PSD NU
110. Melinte Ion PSD -
111. Mihai Aurelian PNL NU
112. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
113. Militaru Lucian PNL -
114. Mincă Liliana PSD NU
115. Mîrza Gavril PSD -
116. Mocanu Adrian PSD NU
117. Mocioi Niculina PNL NU
118. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
119. Movilă Petru - Abținere
120. Munteanu Ioan PSD NU
121. Nassar Rodica PSD NU
122. Neacșu Marian PSD NU
123. Necula Cosmin PSD NU
124. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
125. Nicoară Romeo Florin PNL NU
126. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
127. Niculae Aurel PSD NU
128. Niculescu Dumitru PSD DA
129. Nosa Iuliu PSD NU
130. Oajdea Daniel Vasile ND NU
131. Oltean Ioan PNL DA
132. Orban Ludovic PNL NU
133. Oros Nechita-Adrian PNL NU
134. Pambuccian Varujan Minoritati -
135. Pană Adriana-Doina PSD NU
136. Paul Maria-Andreea PNL NU
137. Păun Nicolae Minoritati DA
138. Pârgaru Ion PSD NU
139. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
140. Peia Ninel PSD NU
141. Petrescu Petre - NU
142. Petric Octavian PSD NU
143. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
144. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
145. Popa Octavian-Marius PNL NU
146. Pușcaș Iacob PSD -
147. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
148. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
149. Rădulescu Romeo - NU
150. Rizea Cristian PSD NU
151. Roman Cristian-Constantin PNL NU
152. Roman Gheorghe PNL DA
153. Rotaru Răzvan ND NU
154. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
155. Secară Florin Mihail PNL NU
156. Seres Dénes UDMR NU
157. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
158. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
159. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
160. Stan Ioan PSD NU
161. Stativă Irinel Ioan PSD NU
162. Stănescu Alexandru PSD NU
163. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
164. Stroe Radu PSD NU
165. Sturzu Mihai-Răzvan - NU
166. Surdu Raluca PNL NU
167. Szabó Ödön UDMR NU
168. Șoptică Costel PNL NU
169. Șova Lucian PSD DA
170. Ștefan Viorel PSD NU
171. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
172. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
173. Tararache Mihai PNL NU
174. Tămâian Ioan PNL NU
175. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
176. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
177. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
178. Teju Sorin ALDE NU
179. Tiuch Cătălin PSD NU
180. Tîlvăr Angel PSD NU
181. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
182. Tudose Mihai PSD NU
183. Tușa Adriana Diana PNL NU
184. Udriște Gheorghe PNL NU
185. Uricec Eugen Constantin PSD NU
186. Ursărescu Dorinel ALDE -
187. Varga Lucia-Ana PNL NU
188. Varga Vasile PNL NU
189. Vasilică Radu Costin PSD NU
190. Vladu Iulian PNL NU
191. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
192. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
193. Weber Mihai PSD NU
194. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
195. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
196. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 decembrie 2017, 8:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro