Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2015 > 12:24 Versiunea pentru printare
Marți, 22 decembrie 2015, ora 12:24

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 794/2015 pentru completarea Legii nr.1/2011 a educației naționale
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:200 88 66 - 7 9 9 12 - 9
- voturi pentru (DA):180 83 61 - 4 8 8 10 - 6
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - - - -
- abțineri:9 - 1 - 2 - 1 2 - 3
- nu au votat:10 5 4 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD -
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Axente Ioan PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Baltă Mihai PSD DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benga Ioan PSD DA
16. Birchall Ana PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bode Lucian Nicolae PNL DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Borbély László UDMR DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Burlacu Ștefan ND Abținere
25. Calimente Mihăiță PNL DA
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Canacheu Costică PNL DA
28. Cazan Mircea-Vasile PNL -
29. Călin Ion PSD DA
30. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
31. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
32. Cernea Remus-Florinel - DA
33. Chebac Eugen PSD DA
34. Cherecheș Florica PNL DA
35. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
36. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
37. Cioată Cezar - DA
38. Ciocan Dan PSD DA
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
40. Cocei Erland PNL DA
41. Codîrlă Liviu PSD DA
42. Comșa Cornel-George ND NU
43. Covaci Dorel PSD DA
44. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
45. Cristian Horia PNL DA
46. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
47. Cupă Ion ALDE DA
48. Cupșa Ioan PNL -
49. Daea Petre PSD DA
50. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
51. Dascălu Constantin PNL DA
52. Deaconu Mihai ND DA
53. Dima Toader PSD DA
54. Dobre Mircea-Titus PSD DA
55. Dobre Victor Paul PNL DA
56. Dobrinescu Traian PNL DA
57. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
58. Dragomir Gheorghe PNL DA
59. Dragomir Maria - Abținere
60. Dragomir Viorel Marian PSD DA
61. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
62. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
63. Dumbrăvanu Paul PNL DA
64. Dumitru Georgică ALDE Abținere
65. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
66. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
67. Emacu Gheorghe PSD DA
68. Enache Marian PSD DA
69. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
70. Eparu Ion PSD DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Florea Damian ALDE DA
73. Florea Daniel PSD DA
74. Frăticiu Gheorghe PSD DA
75. Găină Mihăiță PSD DA
76. Geantă Florian Daniel PSD DA
77. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
78. Gheorghe Florin PSD DA
79. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
80. Grama Horia PSD -
81. Grecea Maria PNL DA
82. Gudu Vasile PNL DA
83. Guran Virgil PNL DA
84. Gurzău Adrian - DA
85. Gust Băloșin Florentin - Abținere
86. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
87. Harbuz Liviu PSD DA
88. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
89. Horga Vasile PNL DA
90. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
91. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
92. Iane Daniel PNL DA
93. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
94. Ibram Iusein Minoritati DA
95. Ignat Miron Minoritati DA
96. Ionescu George PNL DA
97. Iordache Florin PSD DA
98. Iriza Scarlat PSD DA
99. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
100. Itu Cornel PSD DA
101. Kerekes Károly UDMR DA
102. Laza-Matiuța Liviu PNL -
103. Lubanovici Mircea PNL DA
104. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
105. Manolescu Oana Minoritati DA
106. Marian Ion Cristinel ND Abținere
107. Marin Gheorghe PSD DA
108. Marocico Ion Minoritati DA
109. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
110. Máté András-Levente UDMR -
111. Mazilu Constantin PSD DA
112. Melinte Ion PSD DA
113. Mihai Aurelian PNL DA
114. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
115. Militaru Lucian PNL -
116. Mincă Liliana PSD DA
117. Mîrza Gavril PSD -
118. Mocanu Adrian PSD DA
119. Mocioi Niculina PNL DA
120. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
121. Movilă Petru - DA
122. Munteanu Ioan PSD DA
123. Nassar Rodica PSD DA
124. Neacșu Marian PSD DA
125. Necula Cosmin PSD DA
126. Nica Nicolae-Ciprian PSD -
127. Nicoară Romeo Florin PNL DA
128. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
129. Niculae Aurel PSD DA
130. Niculescu Dumitru PSD DA
131. Nosa Iuliu PSD DA
132. Oajdea Daniel Vasile ND DA
133. Oltean Ioan PNL DA
134. Orban Ludovic PNL DA
135. Oros Nechita-Adrian PNL DA
136. Pambuccian Varujan Minoritati DA
137. Pană Adriana-Doina PSD DA
138. Paul Maria-Andreea PNL DA
139. Păun Nicolae Minoritati DA
140. Pârgaru Ion PSD DA
141. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
142. Peia Ninel PSD DA
143. Petrescu Petre - DA
144. Petric Octavian PSD DA
145. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
146. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
147. Popa Octavian-Marius PNL DA
148. Pușcaș Iacob PSD -
149. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
150. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
151. Rădulescu Romeo - DA
152. Rizea Cristian PSD DA
153. Roman Cristian-Constantin PNL DA
154. Roman Gheorghe PNL DA
155. Rotaru Răzvan ND DA
156. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
157. Secară Florin Mihail PNL DA
158. Seres Dénes UDMR DA
159. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
160. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
161. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
162. Stan Ioan PSD DA
163. Stativă Irinel Ioan PSD DA
164. Stănescu Alexandru PSD DA
165. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
166. Stroe Radu PSD DA
167. Sturzu Mihai-Răzvan - Abținere
168. Surdu Raluca PNL DA
169. Szabó Ödön UDMR DA
170. Șoptică Costel PNL DA
171. Șova Lucian PSD DA
172. Ștefan Viorel PSD DA
173. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
174. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
175. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
176. Tararache Mihai PNL DA
177. Tămâian Ioan PNL DA
178. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
179. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
180. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
181. Teju Sorin ALDE DA
182. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
183. Tiuch Cătălin PSD DA
184. Tîlvăr Angel PSD DA
185. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
186. Tudose Mihai PSD DA
187. Tușa Adriana Diana PNL DA
188. Udriște Gheorghe PNL DA
189. Uricec Eugen Constantin PSD DA
190. Ursărescu Dorinel ALDE DA
191. Varga Lucia-Ana PNL DA
192. Varga Vasile PNL DA
193. Vasilică Radu Costin PSD DA
194. Vladu Iulian PNL DA
195. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
196. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
197. Weber Mihai PSD DA
198. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
199. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
200. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 6:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro