Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2015 > 12:28 Versiunea pentru printare
Marți, 22 decembrie 2015, ora 12:28

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 866/2015 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.53/2015 pentru stabilirea unor măsuri aplicabile în cazul apariției la frontiera de stat României a unui aflux masiv de imigranți
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:200 88 67 - 7 8 9 12 - 9
- voturi pentru (DA):181 82 58 - 6 7 8 11 - 9
- voturi împotrivă (NU):2 - 2 - - - - - - -
- abțineri:6 1 1 - 1 1 1 1 - -
- nu au votat:11 5 6 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL -
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD -
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Axente Ioan PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Baltă Mihai PSD DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benga Ioan PSD DA
16. Birchall Ana PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bode Lucian Nicolae PNL DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Borbély László UDMR DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Burlacu Ștefan ND DA
25. Calimente Mihăiță PNL DA
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Canacheu Costică PNL DA
28. Cazan Mircea-Vasile PNL -
29. Călin Ion PSD DA
30. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
31. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
32. Cernea Remus-Florinel - DA
33. Chebac Eugen PSD DA
34. Cherecheș Florica PNL DA
35. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
36. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
37. Cioată Cezar - DA
38. Ciocan Dan PSD DA
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
40. Cocei Erland PNL DA
41. Codîrlă Liviu PSD DA
42. Comșa Cornel-George ND DA
43. Covaci Dorel PSD DA
44. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
45. Cristian Horia PNL DA
46. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
47. Cupă Ion ALDE DA
48. Cupșa Ioan PNL -
49. Daea Petre PSD DA
50. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
51. Dascălu Constantin PNL DA
52. Deaconu Mihai ND DA
53. Dima Toader PSD DA
54. Dobre Mircea-Titus PSD DA
55. Dobre Victor Paul PNL DA
56. Dobrinescu Traian PNL DA
57. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
58. Dragomir Gheorghe PNL DA
59. Dragomir Maria - DA
60. Dragomir Viorel Marian PSD DA
61. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
62. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
63. Dumbrăvanu Paul PNL DA
64. Dumitru Georgică ALDE DA
65. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
66. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
67. Emacu Gheorghe PSD DA
68. Enache Marian PSD DA
69. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
70. Eparu Ion PSD DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Florea Damian ALDE Abținere
73. Florea Daniel PSD DA
74. Frăticiu Gheorghe PSD DA
75. Găină Mihăiță PSD DA
76. Geantă Florian Daniel PSD DA
77. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
78. Gheorghe Florin PSD DA
79. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
80. Grama Horia PSD DA
81. Grecea Maria PNL DA
82. Gudu Vasile PNL DA
83. Guran Virgil PNL DA
84. Gurzău Adrian - DA
85. Gust Băloșin Florentin - DA
86. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
87. Harbuz Liviu PSD DA
88. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
89. Horga Vasile PNL DA
90. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
91. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
92. Iane Daniel PNL DA
93. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
94. Ibram Iusein Minoritati DA
95. Ignat Miron Minoritati Abținere
96. Ionescu George PNL DA
97. Iordache Florin PSD DA
98. Iriza Scarlat PSD DA
99. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
100. Itu Cornel PSD DA
101. Laza-Matiuța Liviu PNL -
102. Lubanovici Mircea PNL DA
103. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
104. Manolescu Oana Minoritati DA
105. Marian Ion Cristinel ND DA
106. Marin Gheorghe PSD DA
107. Marocico Ion Minoritati DA
108. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
109. Máté András-Levente UDMR DA
110. Mazilu Constantin PSD DA
111. Melinte Ion PSD DA
112. Mihai Aurelian PNL DA
113. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
114. Militaru Lucian PNL -
115. Mincă Liliana PSD DA
116. Mîrza Gavril PSD -
117. Mocanu Adrian PSD DA
118. Mocioi Niculina PNL DA
119. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
120. Movilă Petru - DA
121. Munteanu Ioan PSD DA
122. Nassar Rodica PSD DA
123. Neacșu Marian PSD DA
124. Necula Cosmin PSD DA
125. Nica Nicolae-Ciprian PSD -
126. Nicoară Romeo Florin PNL DA
127. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL -
128. Niculae Aurel PSD DA
129. Niculescu Dumitru PSD DA
130. Nosa Iuliu PSD DA
131. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
132. Oltean Ioan PNL DA
133. Orban Ludovic PNL DA
134. Oros Nechita-Adrian PNL DA
135. Pambuccian Varujan Minoritati DA
136. Pană Adriana-Doina PSD DA
137. Paul Maria-Andreea PNL DA
138. Păun Nicolae Minoritati DA
139. Pârgaru Ion PSD DA
140. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
141. Peia Ninel PSD DA
142. Petrescu Petre - DA
143. Petric Octavian PSD DA
144. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
145. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
146. Popa Octavian-Marius PNL DA
147. Pușcaș Iacob PSD -
148. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
149. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
150. Rădulescu Romeo - DA
151. Rizea Cristian PSD -
152. Roman Cristian-Constantin PNL DA
153. Roman Gheorghe PNL NU
154. Roșca Mircea PNL DA
155. Rotaru Răzvan ND DA
156. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
157. Secară Florin Mihail PNL DA
158. Seres Dénes UDMR DA
159. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
160. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
161. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
162. Stan Ioan PSD DA
163. Stan Ion PSD DA
164. Stativă Irinel Ioan PSD DA
165. Stănescu Alexandru PSD DA
166. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
167. Stroe Radu PSD DA
168. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
169. Surdu Raluca PNL DA
170. Szabó Ödön UDMR DA
171. Șoptică Costel PNL DA
172. Șova Lucian PSD DA
173. Ștefan Viorel PSD DA
174. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
175. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
176. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
177. Tararache Mihai PNL DA
178. Tămâian Ioan PNL DA
179. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
180. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
181. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
182. Teju Sorin ALDE DA
183. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
184. Tiuch Cătălin PSD DA
185. Tîlvăr Angel PSD DA
186. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
187. Tușa Adriana Diana PNL DA
188. Udriște Gheorghe PNL DA
189. Uricec Eugen Constantin PSD DA
190. Ursărescu Dorinel ALDE DA
191. Varga Lucia-Ana PNL DA
192. Varga Vasile PNL DA
193. Vasilică Radu Costin PSD DA
194. Vladu Iulian PNL DA
195. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
196. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
197. Weber Mihai PSD DA
198. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
199. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
200. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 octombrie 2017, 22:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro