Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2015 > 12:28 Versiunea pentru printare
Marți, 22 decembrie 2015, ora 12:28

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 864/2015 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.50/2015 pentru modificarea și completarea Legii nr.227/2015 privind Codul fiscal și a Legii nr.207/2015 privind Codul de procedură fiscală
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:198 88 65 - 8 8 8 12 - 9
- voturi pentru (DA):184 82 60 - 7 8 8 11 - 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:2 - 1 - - - - 1 - -
- nu au votat:12 6 4 - 1 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD -
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND -
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
14. Bălan Ion PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Ioan PSD DA
17. Birchall Ana PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bode Lucian Nicolae PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Borbély László UDMR DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Burlacu Ștefan ND DA
26. Calimente Mihăiță PNL DA
27. Calotă Florică Ică ALDE DA
28. Canacheu Costică PNL DA
29. Cazan Mircea-Vasile PNL -
30. Călin Ion PSD DA
31. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
32. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
33. Cernea Remus-Florinel - DA
34. Chebac Eugen PSD DA
35. Cherecheș Florica PNL DA
36. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
37. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
38. Cioată Cezar - DA
39. Ciocan Dan PSD DA
40. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
41. Cocei Erland PNL DA
42. Codîrlă Liviu PSD DA
43. Comșa Cornel-George ND DA
44. Covaci Dorel PSD DA
45. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
46. Cristian Horia PNL DA
47. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
48. Cupă Ion ALDE DA
49. Cupșa Ioan PNL -
50. Daea Petre PSD DA
51. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
52. Dascălu Constantin PNL DA
53. Deaconu Mihai ND DA
54. Dima Toader PSD DA
55. Dobre Mircea-Titus PSD DA
56. Dobre Victor Paul PNL DA
57. Dobrinescu Traian PNL DA
58. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
59. Dragomir Gheorghe PNL DA
60. Dragomir Maria - DA
61. Dragomir Viorel Marian PSD DA
62. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
63. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
64. Dumbrăvanu Paul PNL DA
65. Dumitru Georgică ALDE DA
66. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
67. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
68. Emacu Gheorghe PSD DA
69. Enache Marian PSD DA
70. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
71. Eparu Ion PSD DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Florea Damian ALDE DA
74. Florea Daniel PSD DA
75. Frăticiu Gheorghe PSD DA
76. Găină Mihăiță PSD DA
77. Geantă Florian Daniel PSD DA
78. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
79. Gheorghe Florin PSD DA
80. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
81. Grama Horia PSD DA
82. Grecea Maria PNL DA
83. Gudu Vasile PNL DA
84. Guran Virgil PNL DA
85. Gurzău Adrian - -
86. Gust Băloșin Florentin - DA
87. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
88. Harbuz Liviu PSD DA
89. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
90. Horga Vasile PNL DA
91. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
92. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
93. Iane Daniel PNL DA
94. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
95. Ignat Miron Minoritati DA
96. Ionescu George PNL DA
97. Iordache Florin PSD DA
98. Iriza Scarlat PSD DA
99. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
100. Itu Cornel PSD DA
101. Lubanovici Mircea PNL DA
102. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
103. Manolescu Oana Minoritati DA
104. Marian Ion Cristinel ND DA
105. Marin Gheorghe PSD DA
106. Marocico Ion Minoritati DA
107. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
108. Máté András-Levente UDMR DA
109. Mazilu Constantin PSD DA
110. Melinte Ion PSD DA
111. Mihai Aurelian PNL DA
112. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
113. Mincă Liliana PSD DA
114. Mîrza Gavril PSD -
115. Mocanu Adrian PSD DA
116. Mocioi Niculina PNL DA
117. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
118. Movilă Petru - DA
119. Munteanu Ioan PSD DA
120. Nassar Rodica PSD DA
121. Neacșu Marian PSD DA
122. Necula Cosmin PSD DA
123. Nica Nicolae-Ciprian PSD -
124. Nicoară Romeo Florin PNL DA
125. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL -
126. Niculae Aurel PSD DA
127. Niculescu Dumitru PSD DA
128. Nosa Iuliu PSD DA
129. Oajdea Daniel Vasile ND DA
130. Oltean Ioan PNL DA
131. Orban Ludovic PNL DA
132. Oros Nechita-Adrian PNL DA
133. Pambuccian Varujan Minoritati DA
134. Pană Adriana-Doina PSD DA
135. Paul Maria-Andreea PNL DA
136. Păun Nicolae Minoritati DA
137. Pârgaru Ion PSD DA
138. Pâslaru Florin-Costin PSD -
139. Peia Ninel PSD DA
140. Petrescu Petre - DA
141. Petric Octavian PSD DA
142. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
143. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
144. Popa Octavian-Marius PNL DA
145. Pușcaș Iacob PSD -
146. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
147. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
148. Rădulescu Romeo - DA
149. Rizea Cristian PSD -
150. Roman Cristian-Constantin PNL DA
151. Roman Gheorghe PNL DA
152. Roșca Mircea PNL DA
153. Rotaru Răzvan ND DA
154. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
155. Secară Florin Mihail PNL DA
156. Seres Dénes UDMR DA
157. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
158. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
159. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
160. Stan Ioan PSD DA
161. Stan Ion PSD DA
162. Stativă Irinel Ioan PSD DA
163. Stănescu Alexandru PSD DA
164. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
165. Stroe Radu PSD DA
166. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
167. Surdu Raluca PNL DA
168. Szabó Ödön UDMR DA
169. Șoptică Costel PNL DA
170. Șova Lucian PSD DA
171. Ștefan Viorel PSD DA
172. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
173. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
174. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
175. Tararache Mihai PNL DA
176. Tămâian Ioan PNL -
177. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
178. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
179. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
180. Teju Sorin ALDE Abținere
181. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
182. Tiuch Cătălin PSD DA
183. Tîlvăr Angel PSD DA
184. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
185. Tușa Adriana Diana PNL DA
186. Udriște Gheorghe PNL DA
187. Uricec Eugen Constantin PSD DA
188. Ursărescu Dorinel ALDE DA
189. Varga Lucia-Ana PNL DA
190. Varga Vasile PNL DA
191. Vasilică Radu Costin PSD DA
192. Vladu Iulian PNL DA
193. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
194. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
195. Weber Mihai PSD DA
196. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
197. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
198. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 6:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro