Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2015 > 12:33 Versiunea pentru printare
Marți, 22 decembrie 2015, ora 12:33

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 858/2015 pentru aderarea României la Convenția internatională de la Nairobi privind îndepărtarea epavelor, adoptată de Nairobi la 18 mai 2007
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:201 89 67 - 8 8 8 12 - 9
- voturi pentru (DA):188 81 62 - 8 8 8 12 - 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:13 8 5 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD -
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
14. Bălan Ion PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Ioan PSD DA
17. Birchall Ana PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bode Lucian Nicolae PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Borbély László UDMR DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Burlacu Ștefan ND DA
26. Calimente Mihăiță PNL DA
27. Calotă Florică Ică ALDE DA
28. Canacheu Costică PNL DA
29. Cazan Mircea-Vasile PNL -
30. Călin Ion PSD DA
31. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
32. Cernea Remus-Florinel - DA
33. Chebac Eugen PSD DA
34. Cherecheș Florica PNL DA
35. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
36. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
37. Cioată Cezar - DA
38. Ciocan Dan PSD DA
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
40. Cocei Erland PNL DA
41. Codîrlă Liviu PSD DA
42. Comșa Cornel-George ND DA
43. Covaci Dorel PSD DA
44. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
45. Cristian Horia PNL DA
46. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
47. Cupă Ion ALDE DA
48. Cupșa Ioan PNL -
49. Daea Petre PSD DA
50. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
51. Dascălu Constantin PNL DA
52. Deaconu Mihai ND DA
53. Dima Toader PSD DA
54. Dobre Mircea-Titus PSD DA
55. Dobre Victor Paul PNL DA
56. Dobrinescu Traian PNL DA
57. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
58. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
59. Dragomir Gheorghe PNL DA
60. Dragomir Maria - DA
61. Dragomir Viorel Marian PSD DA
62. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
63. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
64. Dumbrăvanu Paul PNL DA
65. Dumitru Georgică ALDE DA
66. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
67. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
68. Emacu Gheorghe PSD DA
69. Enache Marian PSD DA
70. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
71. Eparu Ion PSD DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Florea Damian ALDE DA
74. Florea Daniel PSD DA
75. Frăticiu Gheorghe PSD DA
76. Găină Mihăiță PSD DA
77. Geantă Florian Daniel PSD DA
78. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
79. Gheorghe Florin PSD DA
80. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
81. Grama Horia PSD -
82. Grecea Maria PNL DA
83. Gudu Vasile PNL DA
84. Guran Virgil PNL DA
85. Gurzău Adrian - DA
86. Gust Băloșin Florentin - DA
87. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
88. Harbuz Liviu PSD DA
89. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
90. Horga Vasile PNL DA
91. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
92. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
93. Iane Daniel PNL DA
94. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
95. Ignat Miron Minoritati DA
96. Ionescu George PNL DA
97. Iordache Florin PSD DA
98. Iriza Scarlat PSD DA
99. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
100. Itu Cornel PSD DA
101. Lubanovici Mircea PNL DA
102. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
103. Manolescu Oana Minoritati DA
104. Marian Ion Cristinel ND DA
105. Marin Gheorghe PSD DA
106. Marocico Ion Minoritati DA
107. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
108. Máté András-Levente UDMR DA
109. Mazilu Constantin PSD DA
110. Melinte Ion PSD DA
111. Mihai Aurelian PNL DA
112. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
113. Mincă Liliana PSD DA
114. Mîrza Gavril PSD -
115. Mocanu Adrian PSD DA
116. Mocioi Niculina PNL DA
117. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
118. Movilă Petru - DA
119. Munteanu Ioan PSD DA
120. Nassar Rodica PSD DA
121. Neacșu Marian PSD DA
122. Necula Cosmin PSD DA
123. Nica Nicolae-Ciprian PSD -
124. Nicoară Romeo Florin PNL DA
125. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL -
126. Nicolicea Eugen PSD -
127. Niculae Aurel PSD DA
128. Niculescu Dumitru PSD DA
129. Nosa Iuliu PSD DA
130. Oajdea Daniel Vasile ND DA
131. Oltean Ioan PNL DA
132. Orban Ludovic PNL DA
133. Oros Nechita-Adrian PNL DA
134. Pambuccian Varujan Minoritati DA
135. Pană Adriana-Doina PSD DA
136. Paul Maria-Andreea PNL DA
137. Păun Nicolae Minoritati DA
138. Pârgaru Ion PSD DA
139. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
140. Peia Ninel PSD DA
141. Petrescu Petre - DA
142. Petric Octavian PSD DA
143. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
144. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
145. Popa Octavian-Marius PNL DA
146. Pușcaș Iacob PSD -
147. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
148. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
149. Rădulescu Constantin PSD DA
150. Rădulescu Romeo - DA
151. Rizea Cristian PSD DA
152. Roman Cristian-Constantin PNL DA
153. Roman Gheorghe PNL DA
154. Roșca Mircea PNL DA
155. Rotaru Răzvan ND DA
156. Rusu Valentin PNL -
157. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
158. Secară Florin Mihail PNL DA
159. Seres Dénes UDMR DA
160. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
161. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
162. Smarandache Miron Alexandru PSD -
163. Stan Ioan PSD DA
164. Stan Ion PSD DA
165. Stativă Irinel Ioan PSD DA
166. Stănescu Alexandru PSD -
167. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
168. Stroe Radu PSD DA
169. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
170. Surdu Raluca PNL DA
171. Szabó Ödön UDMR DA
172. Șoptică Costel PNL DA
173. Șova Lucian PSD DA
174. Ștefan Viorel PSD DA
175. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
176. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
177. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
178. Tararache Mihai PNL DA
179. Tămâian Ioan PNL DA
180. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
181. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
182. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
183. Teju Sorin ALDE DA
184. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
185. Tiuch Cătălin PSD DA
186. Tîlvăr Angel PSD DA
187. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
188. Tușa Adriana Diana PNL DA
189. Udriște Gheorghe PNL DA
190. Uricec Eugen Constantin PSD DA
191. Ursărescu Dorinel ALDE DA
192. Varga Lucia-Ana PNL DA
193. Varga Vasile PNL DA
194. Vasilică Radu Costin PSD DA
195. Vladu Iulian PNL DA
196. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
197. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
198. Weber Mihai PSD DA
199. Zamfir Daniel-Cătălin PNL -
200. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
201. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 6:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro