Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2006 > 17:01 Versiunea pentru printare
Luni, 12 iunie 2006, ora 17:01

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
PL 486/2006 pentru ratificarea Protocolului Adițional între România și Republica Slovacă, semnat la Bratislava la 8 noiembrie 2005, la Acordul dintre România și Republica Slovacă privind promovarea și protejarea reciprocă a investițiilor, semnat la Bratislava la 3 martie 1994
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:184 67 38 12 30 14 12 4 7
- voturi pentru (DA):183 66 38 12 30 14 12 4 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andon Sergiu PC DA
5. Andronescu Ecaterina PSD DA
6. Antal Árpád-András UDMR DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Ardelean Lia PC DA
9. Asztalos Ferenc UDMR DA
10. Bara Nicolae PD-L DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
12. Bădălău Niculae PSD DA
13. Băeșu George PSD DA
14. Bănicioiu Nicolae PSD DA
15. Bejinariu Eugen - DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Brînză William Gabriel PD-L DA
22. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buda Ioan PSD DA
25. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
26. Calimente Mihăiță PNL DA
27. Canacheu Costică PD-L DA
28. Călian Petru PC DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Chiper Gheorghe PSD DA
31. Chiș Filonaș PSD DA
32. Cindrea Ioan PSD DA
33. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
34. Ciopraga Mircea PNL DA
35. Cliveti Minodora PSD DA
36. Cocrea Olguța - DA
37. Constantinescu Viorel PSD DA
38. Crăciunescu Grigore PNL DA
39. Diaconescu Marin PRM DA
40. Diaconescu Renică PC DA
41. Dida Corneliu Ioan PSD DA
42. Dobre Traian PNL DA
43. Dorneanu Valer PSD DA
44. Dragomir Gheorghe PNL DA
45. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
46. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
47. Dumitriu Mihai PSD DA
48. Dumitru Ion PSD DA
49. Dușa Mircea PSD DA
50. Duțu Stelian PD-L DA
51. Erdei Dolóczki István UDMR DA
52. Eserghep Gelil PRM DA
53. Faina Constantin PC DA
54. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
55. Furo Iuliu Ioan PRM DA
56. Gabor Gheorghe PNL DA
57. Găleteanu Monalisa PSD DA
58. Georgescu Filip PSD DA
59. Gerea Andrei Dominic PNL DA
60. Gheorghe Valeriu PNL DA
61. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
62. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
63. Ghișe Ioan PNL DA
64. Giurescu Ion PSD DA
65. Giurgiu Mircia - DA
66. Gonțea Ion PD-L DA
67. Grigore Dan PD-L DA
68. Gubandru Aurel PSD DA
69. Gușă Cozmin Horea - DA
70. Hanganu Romeo Octavian PC DA
71. Hellvig Eduard Raul PC DA
72. Hoban Ioan PNL DA
73. Igaș Traian Constantin PD-L DA
74. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
75. Iordache Florin PSD DA
76. Iriza Marius PRM DA
77. Iustian Mircea Teodor PNL DA
78. Kelemen Hunor UDMR DA
79. Kerekes Károly UDMR DA
80. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
81. Kovacs Attila UDMR DA
82. Lakatos Petru UDMR DA
83. Lari-Iorga Leonida - DA
84. Longher Ghervazen Minoritati DA
85. Luchian Ion PNL DA
86. Magheru Paul PRM DA
87. Man Mircea PD-L DA
88. Manta Pantelimon PC DA
89. Marin Constantin PSD DA
90. Martin Eduard-Stelian PSD DA
91. Máté András-Levente UDMR DA
92. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
93. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
94. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
95. Mironescu Laurențiu PD-L DA
96. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
97. Mitrea Manuela PSD DA
98. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
99. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
100. Mînzînă Ion PRM DA
101. Mocanu Alexandru PD-L DA
102. Mocanu Vasile PSD DA
103. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
104. Mocioalcă Ion PSD DA
105. Momanu Corneliu PNL DA
106. Movilă Petru PD-L DA
107. Nassar Rodica PSD DA
108. Nechita Aurel PSD DA
109. Nedelcu Gabriela PSD DA
110. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
111. Niță Constantin PSD DA
112. Nițulescu Teodor PRM DA
113. Nosa Iuliu PSD DA
114. Oancea Viorel PNL DA
115. Olarean Aurel PD-L DA
116. Oprea Gabriel PSD DA
117. Palăr Ionel PNL DA
118. Pardău Dumitru PNL DA
119. Pascu Bogdan PC DA
120. Paveliu Marian Sorin PNL DA
121. Petrea Constantin PD-L DA
122. Plumb Rovana PSD DA
123. Ponta Victor-Viorel PSD DA
124. Pop Claudiu Adrian PSD DA
125. Popa Cornel PNL DA
126. Popescu Ionica Constanța PC DA
127. Preda Cezar-Florin PD-L DA
128. Preda Ion PNL DA
129. Pruteanu Vasile PNL DA
130. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
131. Pupeză Viorel PSD DA
132. Puzdrea Dumitru PD-L DA
133. Racoceanu Viorel PD-L DA
134. Radan Mihai Minoritati DA
135. Raicu Romeo Marius PD-L DA
136. Rogin Marius PD-L DA
137. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
138. Rus Ioan Aurel PRM DA
139. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
140. Rușanu Dan Radu PNL DA
141. Sanda Victor PSD DA
142. Sandu-Capră Mihai PNL DA
143. Sasu Ion PSD DA
144. Săniuță Marian-Florian PSD DA
145. Sârb Gheorghe PSD DA
146. Sârbu Marian PSD DA
147. Sârbu Mugurel Liviu - DA
148. Scutaru Adrian George PNL DA
149. Seres Dénes UDMR DA
150. Sirețeanu Mihail PSD DA
151. Sóki Béla UDMR DA
152. Soporan Vasile Filip PSD DA
153. Stan Ioan PSD DA
154. Stan Ion PSD DA
155. Stănescu Cristian PRM DA
156. Străchinaru Petre PD-L DA
157. Strungă Emil PNL DA
158. Szekely Levente Csaba UDMR DA
159. Știrbeț Cornel PNL DA
160. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
161. Știucă Alecsandru PSD DA
162. Tămagă Constantin PSD DA
163. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
164. Tărniceru Petru PSD DA
165. Teodorescu George Alin PSD DA
166. Timar Liviu PSD DA
167. Timiș Ioan PSD DA
168. Toma Horia-Victor PNL DA
169. Tudose Mihai PSD DA
170. Turcan Raluca PNL DA
171. Țundrea Ioan PC DA
172. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
173. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
174. Ursărescu Dorinel PNL DA
175. Vainer Aurel Minoritati DA
176. Varga Attila UDMR DA
177. Vasile Aurelia PSD DA
178. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
179. Văsioiu Horia PD-L DA
180. Vlase Petru Gabriel PSD DA
181. Vlădoiu Aurel PSD DA
182. Voinea Florea PSD DA
183. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
184. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 iunie 2019, 10:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro