Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2015 > 12:33 Versiunea pentru printare
Marți, 22 decembrie 2015, ora 12:33

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 766/2015 pentru declararea municipiului Turda "Oraș-martir al Revoluției din decembrie 1989"
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:201 89 67 - 8 8 8 12 - 9
- voturi pentru (DA):183 79 64 - 6 8 6 11 - 9
- voturi împotrivă (NU):3 2 - - - - 1 - - -
- abțineri:7 3 - - 2 - 1 1 - -
- nu au votat:8 5 3 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD -
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
14. Bălan Ion PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Ioan PSD Abținere
17. Birchall Ana PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bode Lucian Nicolae PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Borbély László UDMR DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Burlacu Ștefan ND DA
26. Calimente Mihăiță PNL DA
27. Calotă Florică Ică ALDE DA
28. Canacheu Costică PNL DA
29. Cazan Mircea-Vasile PNL -
30. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
31. Cernea Remus-Florinel - DA
32. Chebac Eugen PSD DA
33. Cherecheș Florica PNL DA
34. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
35. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
36. Cioată Cezar - DA
37. Ciocan Dan PSD DA
38. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
39. Cocei Erland PNL DA
40. Codîrlă Liviu PSD -
41. Comșa Cornel-George ND DA
42. Covaci Dorel PSD DA
43. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
44. Cristian Horia PNL DA
45. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
46. Cupă Ion ALDE DA
47. Cupșa Ioan PNL -
48. Daea Petre PSD DA
49. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
50. Dascălu Constantin PNL DA
51. Deaconu Mihai ND DA
52. Dima Toader PSD DA
53. Dobre Mircea-Titus PSD DA
54. Dobre Victor Paul PNL DA
55. Dobrinescu Traian PNL DA
56. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
57. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
58. Dragomir Gheorghe PNL DA
59. Dragomir Maria - DA
60. Dragomir Viorel Marian PSD DA
61. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
62. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
63. Dumbrăvanu Paul PNL DA
64. Dumitru Georgică ALDE DA
65. Dumitru Ioana-Jenica PSD -
66. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
67. Emacu Gheorghe PSD DA
68. Enache Marian PSD DA
69. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
70. Eparu Ion PSD DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Florea Damian ALDE DA
73. Florea Daniel PSD DA
74. Frăticiu Gheorghe PSD DA
75. Găină Mihăiță PSD DA
76. Geantă Florian Daniel PSD DA
77. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
78. Gheorghe Florin PSD DA
79. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
80. Grama Horia PSD DA
81. Grecea Maria PNL DA
82. Gudu Vasile PNL DA
83. Guran Virgil PNL DA
84. Gurzău Adrian - DA
85. Gust Băloșin Florentin - DA
86. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
87. Harbuz Liviu PSD NU
88. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
89. Horga Vasile PNL DA
90. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
91. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
92. Iane Daniel PNL DA
93. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
94. Ignat Miron Minoritati NU
95. Ionescu George PNL DA
96. Iordache Florin PSD DA
97. Iriza Scarlat PSD DA
98. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
99. Itu Cornel PSD DA
100. Lubanovici Mircea PNL DA
101. Manda Iulian Claudiu PSD DA
102. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
103. Manolescu Oana Minoritati DA
104. Marian Ion Cristinel ND DA
105. Marin Gheorghe PSD DA
106. Marocico Ion Minoritati DA
107. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
108. Máté András-Levente UDMR DA
109. Mazilu Constantin PSD DA
110. Melinte Ion PSD DA
111. Mihai Aurelian PNL DA
112. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
113. Mincă Liliana PSD DA
114. Mîrza Gavril PSD -
115. Mocanu Adrian PSD DA
116. Mocioi Niculina PNL DA
117. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
118. Movilă Petru - DA
119. Munteanu Ioan PSD Abținere
120. Nassar Rodica PSD DA
121. Neacșu Marian PSD DA
122. Necula Cosmin PSD DA
123. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
124. Nicoară Romeo Florin PNL DA
125. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
126. Nicolicea Eugen PSD DA
127. Niculae Aurel PSD DA
128. Niculescu Dumitru PSD DA
129. Nosa Iuliu PSD DA
130. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
131. Oltean Ioan PNL DA
132. Orban Ludovic PNL DA
133. Oros Nechita-Adrian PNL DA
134. Pambuccian Varujan Minoritati DA
135. Pană Adriana-Doina PSD DA
136. Paul Maria-Andreea PNL DA
137. Păun Nicolae Minoritati DA
138. Pârgaru Ion PSD DA
139. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
140. Peia Ninel PSD DA
141. Petrescu Petre - DA
142. Petric Octavian PSD DA
143. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
144. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
145. Popa Octavian-Marius PNL DA
146. Pușcaș Iacob PSD -
147. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
148. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
149. Rădulescu Constantin PSD DA
150. Rădulescu Romeo - DA
151. Rizea Cristian PSD DA
152. Roman Cristian-Constantin PNL DA
153. Roman Gheorghe PNL DA
154. Roșca Mircea PNL DA
155. Rotaru Răzvan ND DA
156. Rusu Valentin PNL -
157. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
158. Secară Florin Mihail PNL DA
159. Seres Dénes UDMR DA
160. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
161. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
162. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
163. Stan Ioan PSD DA
164. Stan Ion PSD DA
165. Stativă Irinel Ioan PSD DA
166. Stănescu Alexandru PSD DA
167. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
168. Stroe Radu PSD DA
169. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
170. Surdu Raluca PNL DA
171. Szabó Ödön UDMR DA
172. Șoptică Costel PNL DA
173. Șova Lucian PSD DA
174. Ștefan Viorel PSD DA
175. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
176. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
177. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
178. Tararache Mihai PNL DA
179. Tămâian Ioan PNL DA
180. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
181. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
182. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
183. Teju Sorin ALDE Abținere
184. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
185. Tiuch Cătălin PSD DA
186. Tîlvăr Angel PSD DA
187. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
188. Tușa Adriana Diana PNL DA
189. Udriște Gheorghe PNL DA
190. Uricec Eugen Constantin PSD DA
191. Ursărescu Dorinel ALDE DA
192. Varga Lucia-Ana PNL DA
193. Varga Vasile PNL DA
194. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
195. Vladu Iulian PNL DA
196. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
197. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
198. Weber Mihai PSD DA
199. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
200. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
201. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 decembrie 2017, 8:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro