Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2015 > 12:34 Versiunea pentru printare
Marți, 22 decembrie 2015, ora 12:34

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 548/2013 privind stabilirea plății unor despăgubiri în sarcina persoanelor condamnate definitiv pentru săvârșirea unor fapte împotriva persoanelor persecutate din motive politice de dictatura instaurată la data de 6 martie 1945
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:200 88 67 - 8 8 8 12 - 9
- voturi pentru (DA):185 82 62 - 8 8 8 10 - 7
- voturi împotrivă (NU):2 - - - - - - - - 2
- abțineri:4 2 - - - - - 2 - -
- nu au votat:9 4 5 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD -
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
14. Bălan Ion PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Ioan PSD DA
17. Birchall Ana PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bode Lucian Nicolae PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Borbély László UDMR DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Burlacu Ștefan ND DA
26. Calimente Mihăiță PNL DA
27. Calotă Florică Ică ALDE DA
28. Canacheu Costică PNL DA
29. Cazan Mircea-Vasile PNL -
30. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
31. Cernea Remus-Florinel - DA
32. Chebac Eugen PSD DA
33. Cherecheș Florica PNL DA
34. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
35. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
36. Cioată Cezar - DA
37. Ciocan Dan PSD DA
38. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
39. Cocei Erland PNL DA
40. Codîrlă Liviu PSD DA
41. Comșa Cornel-George ND DA
42. Covaci Dorel PSD DA
43. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
44. Cristian Horia PNL DA
45. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
46. Cupă Ion ALDE DA
47. Cupșa Ioan PNL -
48. Daea Petre PSD DA
49. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
50. Dascălu Constantin PNL DA
51. Deaconu Mihai ND DA
52. Dima Toader PSD DA
53. Dobre Mircea-Titus PSD DA
54. Dobre Victor Paul PNL DA
55. Dobrinescu Traian PNL DA
56. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
57. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
58. Dragomir Gheorghe PNL DA
59. Dragomir Maria - DA
60. Dragomir Viorel Marian PSD DA
61. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
62. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
63. Dumbrăvanu Paul PNL DA
64. Dumitru Georgică ALDE Abținere
65. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
66. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
67. Emacu Gheorghe PSD DA
68. Enache Marian PSD DA
69. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
70. Eparu Ion PSD DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Florea Damian ALDE DA
73. Florea Daniel PSD DA
74. Frăticiu Gheorghe PSD DA
75. Găină Mihăiță PSD DA
76. Geantă Florian Daniel PSD DA
77. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
78. Gheorghe Florin PSD DA
79. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
80. Grecea Maria PNL DA
81. Gudu Vasile PNL DA
82. Guran Virgil PNL DA
83. Gurzău Adrian - NU
84. Gust Băloșin Florentin - DA
85. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
86. Harbuz Liviu PSD DA
87. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
88. Horga Vasile PNL DA
89. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
90. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
91. Iane Daniel PNL DA
92. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
93. Ignat Miron Minoritati DA
94. Ionescu George PNL DA
95. Iordache Florin PSD DA
96. Iriza Scarlat PSD DA
97. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
98. Itu Cornel PSD DA
99. Lubanovici Mircea PNL DA
100. Manda Iulian Claudiu PSD DA
101. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
102. Manolescu Oana Minoritati DA
103. Marian Ion Cristinel ND DA
104. Marin Gheorghe PSD DA
105. Marocico Ion Minoritati DA
106. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
107. Máté András-Levente UDMR DA
108. Mazilu Constantin PSD DA
109. Melinte Ion PSD DA
110. Mihai Aurelian PNL DA
111. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
112. Mincă Liliana PSD DA
113. Mîrza Gavril PSD -
114. Mocanu Adrian PSD DA
115. Mocioi Niculina PNL DA
116. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
117. Movilă Petru - NU
118. Munteanu Ioan PSD Abținere
119. Nassar Rodica PSD DA
120. Neacșu Marian PSD DA
121. Necula Cosmin PSD DA
122. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
123. Nicoară Romeo Florin PNL DA
124. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
125. Nicolicea Eugen PSD DA
126. Niculae Aurel PSD DA
127. Niculescu Dumitru PSD DA
128. Nosa Iuliu PSD DA
129. Oajdea Daniel Vasile ND DA
130. Oltean Ioan PNL DA
131. Orban Ludovic PNL DA
132. Oros Nechita-Adrian PNL DA
133. Pambuccian Varujan Minoritati DA
134. Pană Adriana-Doina PSD DA
135. Paul Maria-Andreea PNL DA
136. Păun Nicolae Minoritati DA
137. Pârgaru Ion PSD DA
138. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
139. Peia Ninel PSD DA
140. Petrescu Petre - DA
141. Petric Octavian PSD DA
142. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
143. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
144. Popa Octavian-Marius PNL DA
145. Pușcaș Iacob PSD -
146. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
147. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
148. Rădulescu Constantin PSD DA
149. Rădulescu Romeo - DA
150. Rizea Cristian PSD DA
151. Roman Cristian-Constantin PNL DA
152. Roman Gheorghe PNL DA
153. Roșca Mircea PNL -
154. Rotaru Răzvan ND DA
155. Rusu Valentin PNL -
156. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
157. Secară Florin Mihail PNL DA
158. Seres Dénes UDMR DA
159. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
160. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
161. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
162. Stan Ioan PSD DA
163. Stan Ion PSD DA
164. Stativă Irinel Ioan PSD DA
165. Stănescu Alexandru PSD DA
166. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
167. Stroe Radu PSD DA
168. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
169. Surdu Raluca PNL DA
170. Szabó Ödön UDMR DA
171. Șoptică Costel PNL DA
172. Șova Lucian PSD DA
173. Ștefan Viorel PSD DA
174. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
175. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
176. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
177. Tararache Mihai PNL DA
178. Tămâian Ioan PNL DA
179. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
180. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
181. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
182. Teju Sorin ALDE DA
183. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
184. Tiuch Cătălin PSD DA
185. Tîlvăr Angel PSD DA
186. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
187. Tușa Adriana Diana PNL -
188. Udriște Gheorghe PNL DA
189. Uricec Eugen Constantin PSD -
190. Ursărescu Dorinel ALDE DA
191. Varga Lucia-Ana PNL DA
192. Varga Vasile PNL DA
193. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
194. Vladu Iulian PNL DA
195. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
196. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
197. Weber Mihai PSD DA
198. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
199. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
200. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 octombrie 2017, 6:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro