Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.02.2016 > 17:11 Versiunea pentru printare
Luni, 1 februarie 2016, ora 17:11

Subiect vot: Componenta comisie numărare voturi
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:221 74 63 - - 13 13 11 32 15
- voturi pentru (DA):177 70 53 - - - 13 8 30 3
- voturi împotrivă (NU):23 - 1 - - 12 - 2 - 8
- abțineri:4 - - - - - - 1 - 3
- nu au votat:17 4 9 - - 1 - - 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola - NU
7. Ardeleanu Sanda-Maria PNL -
8. Avram Constantin ALDE Abținere
9. Axente Ioan PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Baltă Mihai PSD DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benga Ioan PSD DA
16. Birchall Ana PSD DA
17. Bîrsășteanu Florică PSD DA
18. Blănariu Valentin UNPR DA
19. Bode Lucian Nicolae PNL DA
20. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
21. Boghicevici Claudia PNL DA
22. Bónis István UDMR NU
23. Borbély László UDMR NU
24. Bucur Constantin-Alin UNPR DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
27. Buican Cristian PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Caloianu Mario-Ernest UNPR DA
31. Cazan Mircea-Vasile PNL -
32. Călin Ion PSD DA
33. Cernea Remus-Florinel - NU
34. Chebac Eugen UNPR DA
35. Cherecheș Florica PNL DA
36. Chiriță Dumitru PSD DA
37. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
38. Chirvăsuță Laurențiu UNPR DA
39. Cioată Cezar PSD DA
40. Ciobanu Liliana - Abținere
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
44. Ciurariu Florin PNL DA
45. Cocei Erland PNL -
46. Comșa Cornel-George - NU
47. Condurățeanu Andrei-Răzvan - -
48. Costin Gheorghe PNL DA
49. Covaci Dorel PSD DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Crăciunescu Grigore PNL DA
52. Cristea Victor PSD -
53. Cristian Horia PNL DA
54. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
55. Cupă Ion ALDE NU
56. Daea Petre PSD DA
57. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
58. Dascălu Constantin PNL DA
59. Deaconu Mihai - NU
60. Delureanu Virgil PSD DA
61. Diaconu Adrian-Nicolae UNPR DA
62. Dima Toader PSD DA
63. Doboș Anton PNL DA
64. Dobre Victor Paul PNL -
65. Dobrinescu Traian PNL -
66. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
67. Dolineaschi Andrei PSD DA
68. Dragomir Maria - Abținere
69. Dragomir Viorel Marian PSD -
70. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
71. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
72. Dumbrăvanu Paul PNL DA
73. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
74. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
75. Emacu Gheorghe UNPR DA
76. Enache Marian UNPR DA
77. Eparu Ion PSD DA
78. Erdei Dolóczki István UDMR NU
79. Fejér László-Ődőn UDMR NU
80. Fenechiu Cătălin-Daniel - NU
81. Firczak Gheorghe Minoritati DA
82. Florea Damian ALDE DA
83. Florea Daniel PSD DA
84. Fonta Nuțu UNPR DA
85. Galan Constantin ALDE DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Geantă Florian Daniel UNPR DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
90. Gheorghe Florin UNPR DA
91. Gheorghe Tinel PNL DA
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Gireadă Dumitru-Verginel PNL -
94. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
95. Grama Horia PSD DA
96. Grecea Maria PNL DA
97. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
98. Gudu Vasile PNL DA
99. Guran Virgil PNL DA
100. Gust Băloșin Florentin - DA
101. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
102. Horga Vasile PNL DA
103. Hulea Ioan UNPR DA
104. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
105. Iancu Iulian PSD DA
106. Iane Daniel PNL DA
107. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Intotero Natalia-Elena PSD DA
110. Ionescu Aurelian ALDE DA
111. Ionescu George PNL DA
112. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
113. Itu Cornel PSD DA
114. Kereskényi Gábor UDMR NU
115. Khraibani Camelia PSD DA
116. Korodi Attila UDMR NU
117. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
118. Longher Ghervazen Minoritati DA
119. Lubanovici Mircea PNL DA
120. Man Mircea PNL DA
121. Manolescu Oana Minoritati DA
122. Marcoci Vlad PSD DA
123. Marcu Viorica PNL DA
124. Marica Petru-Sorin PSD DA
125. Marin Gheorghe PSD DA
126. Marin Laura PSD DA
127. Marocico Ion Minoritati DA
128. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
129. Máté András-Levente UDMR NU
130. Melinte Ion PSD DA
131. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
132. Mihai Aurelian PNL DA
133. Mihăilă Ioan UNPR DA
134. Mincă Liliana UNPR DA
135. Mircovici Niculae Minoritati DA
136. Mitrea Manuela PSD DA
137. Mîrza Gavril PSD DA
138. Moisii Constantin UNPR DA
139. Moldovan Iosif UDMR NU
140. Molnar Zsolt UDMR -
141. Munteanu Ioan PSD DA
142. Murgu Neagu UNPR DA
143. Nassar Rodica PSD DA
144. Neacșu Marian PSD DA
145. Negruț Clement - DA
146. Negruț Cornelia ALDE DA
147. Nichita Cristina PSD DA
148. Nicolae Florian PNL -
149. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL -
150. Nicolicea Eugen UNPR DA
151. Niculae Aurel UNPR DA
152. Niculescu Dumitru UNPR DA
153. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
154. Nistor Laurențiu PSD DA
155. Nistor Marioara UNPR -
156. Niță Emil PSD DA
157. Nosa Iuliu PSD DA
158. Oajdea Daniel Vasile - NU
159. Orban Ludovic PNL DA
160. Palașcă Viorel ALDE DA
161. Pambuccian Varujan Minoritati DA
162. Pardău Dumitru PNL DA
163. Paul Maria-Andreea PNL DA
164. Pârgaru Ion UNPR DA
165. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
166. Peia Ninel PSD DA
167. Petrea Dorin Silviu UNPR DA
168. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
169. Popa Octavian-Marius PNL DA
170. Popeangă Vasile PSD DA
171. Popescu Dumitru-Iulian UNPR DA
172. Pușcaș Iacob UNPR -
173. Răducanu Ion UNPR DA
174. Rădulescu Constantin PSD -
175. Rădulescu Romeo - DA
176. Reuer Elena-Ramona PNL DA
177. Roman Cristian-Constantin PNL DA
178. Roman Gheorghe PNL DA
179. Roșca Lucreția PSD DA
180. Roșca Mircea PNL DA
181. Rotaru Răzvan - NU
182. Sava Andrei-Valentin PSD DA
183. Săpunaru Nini PNL DA
184. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
185. Scarlat George PNL DA
186. Sefer Cristian-George UNPR DA
187. Seres Dénes UDMR NU
188. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
189. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
190. Solomon Adrian PSD DA
191. Stan Ioan PSD DA
192. Stanciu Anghel PSD DA
193. Stănescu Alexandru PSD -
194. Steriu Valeriu-Andrei UNPR DA
195. Stragea Sorin Constantin PSD DA
196. Stroe Ionuț-Marian PNL -
197. Stroe Radu UNPR DA
198. Sturzu Mihai-Răzvan - NU
199. Surdu Raluca PNL DA
200. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
201. Szabó Ödön UDMR NU
202. Șoptică Costel PNL DA
203. Tabugan Ion UNPR DA
204. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
205. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
206. Tîlvăr Angel PSD DA
207. Toader Mircea-Nicu PNL DA
208. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
209. Traicu Rodin PSD DA
210. Tudorie Violeta PSD DA
211. Tudose Mihai PSD DA
212. Udriște Gheorghe PNL DA
213. Uricec Eugen Constantin PSD DA
214. Varga Lucia-Ana PNL DA
215. Vlase Petru Gabriel PSD DA
216. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
217. Weber Mihai PSD DA
218. Zaharcu Neviser PSD DA
219. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
220. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
221. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 decembrie 2017, 8:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro